Odchudzanie zacznij w głowieJeśli kolejne próby odchudzania kończą się niepowodzeniem, a nasza waga ciągle wzrasta, warto sprawdzić, co jest przyczyną takiego stanu. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że za problemy z kilogramami odpowiada nasza psychika.

Przyczyny nadwagi leżą w naszej psychice

Jednym z częstszych problemów przyczyniających się do wystąpienia nadwagi jest zaburzenie samoregulacji. Utrata kontroli nad jedzeniem, dotyczy większości osób borykających się z nadmierną wagą. - Zaczynamy nieustannie myśleć o tym, co jemy, i w jakich ilościach. Im bardziej próbujemy o tym zapomnieć, tym większą odczuwamy potrzebę spożycia posiłku – mówi Magdalena Kanclerska, dietetyczka z Naturhouse. - W odzyskaniu samokontroli pomocne jest częste mówienie o własnych przemyśleniach i emocjach – dodaje ekspert z Naturhouse. Psychologiczną przyczyną nadwagi może być również zaburzenie postrzegania własnej osoby. Niska samoocena powoduje, że popadamy w zły nastrój i chętniej sięgamy do lodówki. Zamiast poprawy humoru pojawiają się jednak wyrzuty sumienia i chęć pozbycia się zbędnych kilogramów, co w konsekwencji prowadzi do obsesyjnego wręcz myślenia o jedzeniu. Równie silną barierą bywa stres. Dla wielu osób okres wzmożonej pracy pod presją czasu, stany napięcia i konflikty są bodźcami do sięgania po np. słodkie przekąski. Pamiętajmy, że nie ma nic złego w sporadycznym podjadaniu łakoci, ale tylko jeśli jest to świadoma i kontrolowana decyzja. W przeciwnym wypadku, jeśli staje się to nieodłącznym zwyczajem, może okazać się niebezpieczeństwem prowadzącym do otyłości.

Psychika, a odchudzanie

Nasza psychika odgrywa znaczącą rolę w chwili, kiedy zdecydujemy się już rozpocząć kurację odchudzającą. W niemałym stopniu to właśnie od niej zależy, czy wyznaczony cel zostanie osiągnięty. Podczas diety niezwykle ważna jest odpowiednia motywacja i nastawienie. Zanim zatem rozpoczniemy odchudzanie, warto odpowiedzieć sobie na pytanie – dlaczego chcemy zrzucić kilogramy. - Nie zakładajmy na początku, że uda nam się w krótkim czasie mocno schudnąć. Lepiej wyznaczyć sobie realny cel (np. 4-5 kilogramów), by móc do niego dążyć małymi krokami i motywować się każdym sukcesem – stwierdza Magdalena Kanclerska z Naturhouse.

Wsparcie i mobilizacja

Podczas diety niezwykle pomocne okazuje się wsparcie bliskich. Dobrym pomysłem bywa rozpoczęcie kuracji z drugą osobą, aby móc się nawzajem mobilizować. Równie istotne jest wsparcie eksperta. Dietetyk pomaga nam dopasować dietę do indywidualnych potrzeb organizmu, dzięki czemu łatwiej jest nam stosować się do zaleceń. Jego opieka zapewnia nam również poczucie bezpieczeństwa. Dzięki  radom i wskazówkom łatwej jest pokonać chwile zwątpienia oraz zrozumieć reakcje organizmu, jakie zachodzą podczas całego procesu odchudzania. Mamy także pewność, że dieta przebiega prawidłowo, co daje nam duży komfort i spokój o własne zdrowie.

Suplementacja

Aby przyspieszyć odchudzanie, warto jest zastosować pomoc w postaci zdrowych, naturalnych suplementów diety na odchudzanie. Najlepsze z nich znajdziecie na stronie: Tabletki na odchudzanie – Ranking: Tabletki na odchudzanie – Ranking.

 

Z artykułem tym powiązane są następujące tagi (słowa kluczowe):


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.