Wiadomości

Kategoria Marketing, Public Relation, Telemarketing:

  • Informacje prasowe,
  • Opisy działalności,
  • ciekawostki.

Jeżeli chcesz umieszczać u nas swoje informacje zarejestruj się w naszym serwisie (prześlij nam mailem informację, że chcesz mieć możliwość umieszczania artykułów) i publikuj.

Blisko trzy czwarte ankietowanych prezesów z Polski chce rozwijać firmę przez fuzje i przejęcia. Dla 20% prezesów celem akwizycji jest poprawa wskaźników ESG – wynika z Badania CEO Outlook Survey 2022 przeprowadzonego przez EY.

Czytaj więcej: Polscy CEO chcą pozyskać kompetencje ESG poprzez akwizycje

W marcu przyszłego roku miną dwa lata od momentu, w którym musieliśmy przeorganizować swój styl życia, zmienić codzienne nawyki i przyzwyczajenia oraz dopasować nasze otoczenie domowe do realiów pracy hybrydowej. Jak dziś postrzegamy tę nową rzeczywistość? Szukając odpowiedzi na to pytanie Samsung przeprowadził jedno z najszerzej zakrojonych ogólnoeuropejskich badań nad post-pandemicznymi trendami w organizacji pracy.

Czytaj więcej: Wyniki nowego badania Samsung potwierdzają, że pracownicy wolą nową wolność niż nieefektywną...

ING jest współautorem raportu postaw konsumenckich GOZ. Wyniki badania wskazują, że konsument chce postępować cyrkularnie, ale nie jest to łatwe i wygodne w obecnych warunkach. Ich zmiana przez firmy i prawodawców powinna wprowadzić większą spójność między słowami, a czynami respondentów. Podstawowym działaniem jest identyfikacja czynników wsparcia gospodarki cyrkularnej, ale również barier, w celu ich ograniczenia.

Aż 89% Polaków uważa, że ma wpływ na rozwiązywanie globalnych problemów społecznych i środowiskowych. Tylko co dziesiąty Polak nie wierzy w to, że jego działania, jako jednostki, mogą mieć jakikolwiek wpływ.

Czytaj więcej: Polacy chcą być eko – najnowsze wyniki badania Think Forward Initiative przeprowadzonego przez...

Czytaj więcej: Ryszard Solski dołączył do grona laureatów „Łbów PR”

Polskie Stowarzyszenie Public Relations ogłosiło laureata Nagrody „Łby PR” 2021. Podczas konferencji "PSPR Day" statuetkę odebrał Ryszard Solski, założyciel i prezes agencji Solski Communications. Wydarzenie było też sposobnością do spotkania się laureata z branżową publicznością i rozmowy m.in. o planach biznesowych, sektorze PR i jego reprezentacji, sytuacji dot. R4S czy o Radzie Etyki Public Relations.

Wykształceni, dobrze znający nowe technologie, stawiający na samorozwój i równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Tematy związane z pokoleniem Y – osobami urodzonymi w latach 80. i 90. XX wieku – stanowią istotny kontekst w dyskusji dotyczącej zmian na rynku pracy. Znaczenie milenialsów dla biznesu i gospodarki będzie tylko rosnąć. Szacuje się, że do 2025 roku będą oni stanowić nawet 75 procent wszystkich pracowników. W Novo Nordisk, laureacie nagrody Great Place to Work, milenialsi, czyli osoby urodzone pomiędzy 1980 a 1999 rokiem, stanowią aż 45% pracowników firmy.

Ponad 40 prelegentów ze świata nauki i biznesu, dwa dni pełne merytorycznych wystąpień oraz paneli dyskusyjnych, kilkanaście zróżnicowanych tematów dotyczących m.in. etyki w technologii. Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza na II edycję Forum Nauki i Biznesu, której hasłem przewodnim jest pytanie: „Człowiek dla technologii, czy technologia dla człowieka?”. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski, odbędzie się 23-24 listopada, a udział w nim jest bezpłatny. Wśród prelegentów Forum znaleźli się m.in. Kuba Klawiter, Artur Kurasiński oraz Karol Wójcicki.

Rok 2020 wraz z trwającą pandemią rozpoczął redefinicję postrzegania przestrzeni biurowych jako miejsca służącego tylko i wyłącznie do świadczenia pracy. Obecnie, coraz ważniejsza staje się społeczna funkcja biura – tak wynika z drugiej edycji raportu Antal oraz Cushman & Wakefield pt. „Elastyczność specjalistów i menedżerów na rynku pracy”, który opisuje trendy m.in. w zakresie elastyczności specjalistów i menedżerów w kontekście czasu pracy, miejsca jej wykonywania, ale także zajmowanej przez nich roli.

Czytaj więcej: Większość organizacji będzie się skłaniać ku hybrydowemu modelowi pracy
Technology photo created by drobotdean - www.freepik.com

Ona24.eu - All rights reserved.