logo-light-box.jpgOptymalna dieta odchudzająca? 500–1000 kcal mniej niż dzienne zapotrzebowanie energetyczne. A co po jej zakończeniu? Niestety często efekt jo-jo. Jak mu skutecznie zapobiegać?

W trakcie stosowania diety niskoenergetycznej naturalną reakcją organizmu jest obniżenie tempa podstawowej przemiany materii. Wówczas, jeżeli równolegle nie zostaje włączona aktywność fizyczna, trudno o utrzymanie założonego tempa redukcji zbędnych kilogramów i niekiedy zbyt wolno tracisz na wadze, mimo że jesz mniej i starasz się, by posiłki były zdrowe i urozmaicone. Tu rozwiązaniem może być stała opieka dietetyka lub odpowiednia wiedza żywieniowa pozwalająca na  dobór właściwych produktów, konieczne bilansowanie diety oraz zastosowanie określonych technologii jej przygotowywania. Ale co, gdy nie masz na to czasu i wystarczającej wiedzy z zakresu żywienia?

Alternatywą jest opracowywana przez dietetyków dieta firmy Lightbox, oferującej gotowe zestawy świeżych, zbilansowanych posiłków, dostarczanych codziennie do biura lub domu, w odchudzających lub pełnokalorycznych programach żywieniowych. Lightbox to sposób na skuteczne odchudzanie i bezpieczne wyjście z diety, stabilizujący przemiany metaboliczne zachwiane nieprawidłowym odżywianiem się i zapewniający uczucie sytości poprzez wysoki udział produktów o niskim indeksie glikemicznym. Powolne uwalnianie glukozy pozwala uniknąć napadów głodu, zaspokajanych najczęściej niekontrolowanym objadaniem się, czego skutkiem jest przyrost tkanki tłuszczowej – podkreśla dietetyk Małgorzata Chylewska.

Dieta Lightbox nie powoduje efektu jo-jo, ponieważ zapewnia stałe, ściśle określone tempo redukcji masy ciała, uczy zasad prawidłowego żywienia i przygotowuje do etapu wychodzenia z diety poprzez przyzwyczajanie osób z niej korzystających do:

– spożywania pięciu posiłków w ciągu dnia z zachowaniem równych odstępów czasowych pomiędzy nimi,

– spożywania określonych asortymentowo i podobnych objętościowo składników poszczególnych posiłków,

– częstego nawadniania organizmu poprzez dołączanie do zestawów ekologicznych herbatek ziołowo-owocowych, w tym przyspieszających metabolizm.

Jednocześnie na stronie internetowej  www.lightbox.pl znajdują się, przygotowane specjalnie dla  firmy LightBox, porady ekspertów – pracowników naukowych Instytutu Żywności i Żywienia, stanowiące teoretyczne uzupełnienie przygotowań do prawidłowego wychodzenia z diety, a więc bez efektu jo-jo.

Z artykułem tym powiązane są następujące tagi (słowa kluczowe):


Przeczytaj także:

Polecane serwisy

Zaparaszamy do odwiedzenia strony z suplementami diety: https://eco-supplements.com/pl/, oraz z suplementami diety na odchudzanie: http://www.konsultantka.com.pl/. Znajdziecie tam rzetelne opisy wybranych suplementów takich jak krople na odchudzanie Eco Slim, koktajl Chocolate Slim, preparaty Ultra Slim czy Therma Cuts.

Ona24.eu - All rights reserved.