Marketing

Coaching jako profesja znany jest w Polsce od około 10 lat. Wraz ze swoim pojawieniem się w polskich realiach usługowych, obserwuje się niesłabnące zainteresowanie tą obcobrzmiącą profesją. Owo niesłabnące zainteresowanie osiągnęło apogeum na przestrzeni ostatnich dwóch lat, kiedy to o coachingu stało się naprawdę głośno, a on sam, choć nie mieszczący się w żadnym rejestrze zawodów, zyskał miano rajcującego, a i dochodowego zajęcia. Niewiele wiadomo jednak w powszechnej opinii publicznej o tym, kim jest coach i w jaki sposób się nim staje?

„Nie ma w Google - nie ma w ogóle!” - zwykło się dziś wskazywać na rolę i ważność Internetu w niemal każdej dziedzinie życia. I choć przytoczona rymowanka ma charakter wyraźnie żartobliwy - trudno polemizować z przekazywaną przez nią treścią. Większość z nas regularnie karmi wyszukiwarki internetowe informacjami o sobie. Czasem robimy to nieświadomie, innym razem - z pełną premedytacją. Ważne jednak, by nie zapędzić się w kozi róg światowej pajęczej sieci i nie stracić twarzy. Pomocne mogą okazać się tu narzędzia do monitorowania wizerunku w Internecie.

Celem coachingu jest nie tylko mobilizowanie ludzi do walczenia ze swoimi słabościami, osiągania przez nich świetnych wyników i podejmowania się roli przywódców. Rezultaty współpracy powinny długoterminowo rozwijać zdolności i możliwości, nie jedynie jednorazowo wpłynąć na określoną postawę.

Trudno zaprzeczyć, że znajomość języków obcych jest tak korzystnym dodatkiem zawodowym do umiejętności pracowników, jak i niezbędnym minimum dla sporej części specjalistów i kadry zarządzającej. Ku zadowoleniu polskich kursantów, światowa oferta szkoleniowa przybliżyła rynek edukacyjny innych państw, zwiększając konkurencyjność i umożliwiając wybór bardziej odpowiadający indywidualnym potrzebom.

Wrzesień. Szkoła w natarciu. Dla wielu z nas to czas na refleksję. Uczyć się jeszcze, nie uczyć? A jeśli tak - to czego i jakimi metodami? Zadbać o rozwój w zakresie własnym, a może skorzystać ze szkoleń? Stać się kolekcjonerem nadmiaru nikomu niepotrzebnych certyfikatów czy przyoszczędzić i kupić książkę z dziedziny wiedzy, którą chcielibyśmy pogłębić? Odpowiedź nasuwająca się w pierwszej myśli jest prosta, ale niesatysfakcjonująca. Brzmi: to zależy - od wielu, wydawałoby się banalnych, czynników. Mówiąc najprościej: nie wszystko jest dla wszystkich - i dotyczy to zarówno zorganizowanych szkoleń czy kursów, jak i (potencjalnie efektywnej) samodzielnej nauki.

Błądzić jest rzeczą ludzką… W życiu niejednokrotnie okazuje się, że popełniamy jakieś błędy, podejmujemy niekoniecznie dobre decyzje. Mamy do tego pełne prawo, bowiem nikt nie jest nieomylny, a wszelkiego rodzaju niepowodzenia często wiążą się z nabywaniem doświadczenia - jeśli tylko potrafimy wyciągać z nich odpowiednie wnioski. Nasze osobiste błędy i niepowodzenia to jedno, zaś praca to zupełnie inny temat…

Zadaniem trenera jest pomoc podopiecznemu w określeniu wizji przyszłości, zmiany sposobu myślenia i osiągnięciu zamierzonych sukcesów. Wybitnych trenerów wyróżnia ich zachowanie, sposób myślenia i stosunek do ludzi. To osobowe, charyzmatyczne, odważne, dążące do wprowadzenia istotnych zmian do życia swoich podopiecznych. Skupiają się nie na teoretycznych podstawach, lecz starają się trwale umocnić pewne modele zachowań u swoich podopiecznych. Wspierają w dążeniu do doskonałości. Są szczerzy i uczciwi, posiadają życiową mądrość, której nie sposób oprzeć jedynie na wiedzy książkowej. Kontakt z nimi inspiruje do podejmowania odważnych decyzji, daje siłę i odwagę, by wprowadzać w życie określone cele. Co zrobić, by stać się taką osobą?

Nigdy nie lekceważ siły ludzkich związków, nawet jeśli są to tylko więzi z ulubioną marką. Jak pokazują najnowsze badania nad łańcuchem sprzedaży,  osoby mające emocjonalny związek z marką, są nie tylko cennymi klientami, ale i świetnymi  promotorami.

Do niedawna strategia wywoływania w klientach coraz silniejszych emocji była elementem każdej szanującej się kampanii marketingowej. Tymczasem coraz częściej podkreśla się, że to zrelaksowany klient dokonuje większej ilości zakupów niż ten, którego uwagę rozproszono reklamami.

Czytaj więcej: Przyszłość reklamy internetowejPotęga Internetu jest oczywista. Potęga reklamy też. Ale czy formy online długo jeszcze będą tak skutecznie przemawiać do użytkowników sieci? Wydaje się, że tak, jeśli tylko reklama internetowa będzie ewoluować w konkretnym kierunku. Jakim? Zdecyduje o tym opinia i zachowanie samych internautów.
Reklama internetowa ma się coraz lepiej. Jak wynika z badania IAB AdEx, prowadzonego przez firmę doradczą PricewaterhouseCoopers oraz stowarzyszenie IAB Polska, Internet w pierwszym półroczu tego roku osiągnął 18 proc. wzrost wydatków na reklamę w porównaniu do tego samego okresu 2009 roku. Firmy coraz częściej przerzucają budżety reklamowe z prasy czy outdooru właśnie do Internetu, wykorzystując szeroką gamę reklam online.

Polecane serwisy

Zaparaszamy do odwiedzenia strony z suplementami diety: https://eco-supplements.com/pl/, oraz z suplementami diety na odchudzanie: http://www.konsultantka.com.pl/. Znajdziecie tam rzetelne opisy wybranych suplementów takich jak krople na odchudzanie Eco Slim, koktajl Chocolate Slim, preparaty Ultra Slim czy Therma Cuts.

Warto przeczytać

Zobacz też

Szukaj

Ona24.eu - All rights reserved.