Marketing

Pozyskanie nowego klienta jest od sześciu do siedmiu razy droższe niż utrzymanie obecnego. Dlatego warto włożyć pewien wysiłek, aby zatrzymać klienta w sklepie internetowym. Nawet jeśli starania te nie będą darmowe, to zazwyczaj i tak opłaca się je podjąć.

Czytaj więcej: Jak budować lojalność w sklepie internetowym?

Robienie zakupów to nieodłączny element naszego życia. Codziennie stajemy przed wyborem na jaką markę postawić, począwszy od zakupów spożywczych kończąc na poważniejszych transakcjach jak na przykład nabycie samochodu. Do niektórych marek czujemy pewną sympatię, przywiązanie i sięgamy po nie znacznie chętniej. Skąd bierze się to przekonanie, że niektóre brandy lepiej sprostają naszym potrzebom niż inne?

Czytaj więcej: Zakupy, a więź z marką

Realizacja efektywnej kampanii marketingowej wymaga od reklamodawców nie tylko sporych nakładów finansowych, ale także wiedzy na temat zachowań konsumentów, ich preferencji względem produktów i marek czy w końcu znajomości kanałów dotarcia, z których rzeczywiście korzystają potencjalni klienci. Dlatego w wielu firmach marketerzy na różnych etapach prowadzenia kampanii korzystają z usług agencji reklamowych.

Czytaj więcej: Brak zrozumienia briefu marketingowego lub marki to największy problem we współpracy z agencjami...

Według Washington Post osoby 60+ to obecnie najszybciej rosnąca grupa konsumentów w e-commerce. Jedno z najnowszych badań pokazało, że Pokolenie Silver, czyli inaczej baby boomers w 2020 roku wydało blisko o połowę więcej na zakupy online niż rok wcześniej.[1] Rozwój nowych technologii oraz wzrost popularności mediów społecznościowych przyczynił się do zmian zwyczajów zakupowych oraz preferencji w tej grupie wiekowej. Jak wynika z raportu AdColony w Polsce ok. 99 proc. respondentów - Silversów korzysta ze sklepów internetowych i taki sam procent z usług bankowości internetowej, a 36 proc. gra w gry mobilne.

Czytaj więcej: Marketerze, gdzie znajdziesz Silversów?

Czytaj więcej: Agencja reklamowa z polecenia - przepis na sukces czy marketingową klapę?

W polskim sektorze komunikacji marketingowej funkcjonuje ponad tysiąc agencji reklamowych, jest więc z czego wybierać – pytanie jak to zrobić, by wybór agencji nie okazał się chybiony? W jaki sposób marketerzy poszukują tej „jedynej”? Według badań przeprowadzonych przez platformę brief4U.com wynika, że nadal najczęściej opieramy się na własnym doświadczeniu lub też prosimy o rekomendacje znajomych z branży, którzy już korzystali z usług danej agencji. Rzadziej do tego celu używamy wyszukiwarki internetowej. Czy słusznie?

Czytaj więcej: Jakie trendy w marketingu ukształtowała pandemia koronawirusa?

Pojawienie się pandemii COVID-19 wstrząsnęło całym światem na wielu płaszczyznach, a przede wszystkim: politycznej, społecznej oraz ekonomicznej. Rzeczywistość, którą przyniósł wirus, sprawiła, że zaszło wiele zmian w funkcjonowaniu branży marketingowej. Nagle trzeba było przestawić się niemal w 100% na komunikację opartą na nowych technologiach.  Według prognoz ekspertów te zmiany zostaną już „wszczepione” w strategie marketingowe na stałe.

Czytaj więcej: Content marketing – „dzięki” pandemii jeszcze popularniejszy

Pandemia koronawirusa dokonała ogromnych zmian. Można rzec, że „wywróciła do góry nogami” nasz znany model świata. Wszelkie obostrzenia i ograniczenia sprawiły, że znaczna część firm musiała przenieść swoją działalność do Internetu. Aby dobrze prosperować w branży e-commerce, należy zadbać o odpowiednią promocję. Podczas ostatniego roku zawrotny wzrost popularności zyskał content marketing, na który stawia dziś większość marketerów i firm. 

Rockstar Energy Drink, marka napojów energetycznych, która w marcu 2020 roku dołączyła do portfolio PepsiCo, rusza z nową globalną strategią, obejmującą nowe pozycjonowanie oraz wprowadzenie nowego wzornictwa opakowań. Hasło kampanii „Rockstar. Przejmij scenę” w sposób jednoznaczny określa kierunek działań pozycjonujących napój energetyczny. Wsparciem dla nowej strategii będzie szeroko zakrojona kampanią marketingowa.

Współczesny marketing stanowi nie lada wyzwanie, szczególnie ten prowadzony w sieci, gdzie o uwagę użytkownika walczyć trzeba niemal w każdej minucie. Zamiast stawiać na nachalną promocję, można dostosować się do internautów, ich zainteresowań czy też sposobów spędzania wolnego czasu. Tą drogą podąża marka Clipper Polska. I jak się zaraz przekonacie, robi to na medal!

Coaching jako profesja znany jest w Polsce od około 10 lat. Wraz ze swoim pojawieniem się w polskich realiach usługowych, obserwuje się niesłabnące zainteresowanie tą obcobrzmiącą profesją. Owo niesłabnące zainteresowanie osiągnęło apogeum na przestrzeni ostatnich dwóch lat, kiedy to o coachingu stało się naprawdę głośno, a on sam, choć nie mieszczący się w żadnym rejestrze zawodów, zyskał miano rajcującego, a i dochodowego zajęcia. Niewiele wiadomo jednak w powszechnej opinii publicznej o tym, kim jest coach i w jaki sposób się nim staje?

Ona24.eu - All rights reserved.