Marketing

Rockstar Energy Drink, marka napojów energetycznych, która w marcu 2020 roku dołączyła do portfolio PepsiCo, rusza z nową globalną strategią, obejmującą nowe pozycjonowanie oraz wprowadzenie nowego wzornictwa opakowań. Hasło kampanii „Rockstar. Przejmij scenę” w sposób jednoznaczny określa kierunek działań pozycjonujących napój energetyczny. Wsparciem dla nowej strategii będzie szeroko zakrojona kampanią marketingowa.

Współczesny marketing stanowi nie lada wyzwanie, szczególnie ten prowadzony w sieci, gdzie o uwagę użytkownika walczyć trzeba niemal w każdej minucie. Zamiast stawiać na nachalną promocję, można dostosować się do internautów, ich zainteresowań czy też sposobów spędzania wolnego czasu. Tą drogą podąża marka Clipper Polska. I jak się zaraz przekonacie, robi to na medal!

Coaching jako profesja znany jest w Polsce od około 10 lat. Wraz ze swoim pojawieniem się w polskich realiach usługowych, obserwuje się niesłabnące zainteresowanie tą obcobrzmiącą profesją. Owo niesłabnące zainteresowanie osiągnęło apogeum na przestrzeni ostatnich dwóch lat, kiedy to o coachingu stało się naprawdę głośno, a on sam, choć nie mieszczący się w żadnym rejestrze zawodów, zyskał miano rajcującego, a i dochodowego zajęcia. Niewiele wiadomo jednak w powszechnej opinii publicznej o tym, kim jest coach i w jaki sposób się nim staje?

„Nie ma w Google - nie ma w ogóle!” - zwykło się dziś wskazywać na rolę i ważność Internetu w niemal każdej dziedzinie życia. I choć przytoczona rymowanka ma charakter wyraźnie żartobliwy - trudno polemizować z przekazywaną przez nią treścią. Większość z nas regularnie karmi wyszukiwarki internetowe informacjami o sobie. Czasem robimy to nieświadomie, innym razem - z pełną premedytacją. Ważne jednak, by nie zapędzić się w kozi róg światowej pajęczej sieci i nie stracić twarzy. Pomocne mogą okazać się tu narzędzia do monitorowania wizerunku w Internecie.

Celem coachingu jest nie tylko mobilizowanie ludzi do walczenia ze swoimi słabościami, osiągania przez nich świetnych wyników i podejmowania się roli przywódców. Rezultaty współpracy powinny długoterminowo rozwijać zdolności i możliwości, nie jedynie jednorazowo wpłynąć na określoną postawę.

Trudno zaprzeczyć, że znajomość języków obcych jest tak korzystnym dodatkiem zawodowym do umiejętności pracowników, jak i niezbędnym minimum dla sporej części specjalistów i kadry zarządzającej. Ku zadowoleniu polskich kursantów, światowa oferta szkoleniowa przybliżyła rynek edukacyjny innych państw, zwiększając konkurencyjność i umożliwiając wybór bardziej odpowiadający indywidualnym potrzebom.

Wrzesień. Szkoła w natarciu. Dla wielu z nas to czas na refleksję. Uczyć się jeszcze, nie uczyć? A jeśli tak - to czego i jakimi metodami? Zadbać o rozwój w zakresie własnym, a może skorzystać ze szkoleń? Stać się kolekcjonerem nadmiaru nikomu niepotrzebnych certyfikatów czy przyoszczędzić i kupić książkę z dziedziny wiedzy, którą chcielibyśmy pogłębić? Odpowiedź nasuwająca się w pierwszej myśli jest prosta, ale niesatysfakcjonująca. Brzmi: to zależy - od wielu, wydawałoby się banalnych, czynników. Mówiąc najprościej: nie wszystko jest dla wszystkich - i dotyczy to zarówno zorganizowanych szkoleń czy kursów, jak i (potencjalnie efektywnej) samodzielnej nauki.

Błądzić jest rzeczą ludzką… W życiu niejednokrotnie okazuje się, że popełniamy jakieś błędy, podejmujemy niekoniecznie dobre decyzje. Mamy do tego pełne prawo, bowiem nikt nie jest nieomylny, a wszelkiego rodzaju niepowodzenia często wiążą się z nabywaniem doświadczenia - jeśli tylko potrafimy wyciągać z nich odpowiednie wnioski. Nasze osobiste błędy i niepowodzenia to jedno, zaś praca to zupełnie inny temat…

Zadaniem trenera jest pomoc podopiecznemu w określeniu wizji przyszłości, zmiany sposobu myślenia i osiągnięciu zamierzonych sukcesów. Wybitnych trenerów wyróżnia ich zachowanie, sposób myślenia i stosunek do ludzi. To osobowe, charyzmatyczne, odważne, dążące do wprowadzenia istotnych zmian do życia swoich podopiecznych. Skupiają się nie na teoretycznych podstawach, lecz starają się trwale umocnić pewne modele zachowań u swoich podopiecznych. Wspierają w dążeniu do doskonałości. Są szczerzy i uczciwi, posiadają życiową mądrość, której nie sposób oprzeć jedynie na wiedzy książkowej. Kontakt z nimi inspiruje do podejmowania odważnych decyzji, daje siłę i odwagę, by wprowadzać w życie określone cele. Co zrobić, by stać się taką osobą?

Nigdy nie lekceważ siły ludzkich związków, nawet jeśli są to tylko więzi z ulubioną marką. Jak pokazują najnowsze badania nad łańcuchem sprzedaży,  osoby mające emocjonalny związek z marką, są nie tylko cennymi klientami, ale i świetnymi  promotorami.

Ona24.eu - All rights reserved.