Marketing

Autentyczność, uczciwość i osobisty głos leżą u podstaw wielu sukcesów w sieci - to słowa Ricka Levine’a, autora „Manifestu Cluetrain” na temat końca ery tradycyjnego biznesu. Co o tym sądzi polski marketer? Z badania przeprowadzonego na zlecenie agencji Lightscape i marki Visibly® wynika, że aż 8 na 10 z nich uważa zaufanie do marki jako kluczowy aspekt w pozyskiwaniu odbiorców szczególnie w sieci. Konsumenci szukają wiarygodnych informacji na temat produktów i usług w Internecie, a marketerzy stają przed wyzwaniem przyciągnięcia ich uwagi. Ponad połowa badanych przyznała, że nie jest to łatwe zadanie, a jako jeden z głównych powodów podano wysycenie rynku contentem. Jeżeli dodamy do tego problemy z mierzalnością efektów, na które wskazało aż 3/4 respondentów, to okazuje się, że prowadzenie działań marketingowych dzisiaj wcale nie należy do najłatwiejszych. Z jakimi jeszcze wyzwaniami muszą mierzyć się specjaliści? Na ten temat mówi Piotr Berliński, CEO Lightscape, Visibly.

Czytaj więcej: Trust is the new king w marketingu online – raport Lightscape i Visibly® 2021

Cyfryzacja w branży modowej to nie tylko urozmaicenie doświadczeń zakupowych klientów – to realny wpływ na działalności biznesową, nawet kilkukrotne zwiększenie konwersji sprzedażowej i zmniejszenie ilości zwrotów. Przede wszystkim to jednak znaczne zmniejszenie śladu węglowego, który zostawia po sobie cała branża retail. Sposób na digitalizację mody i cyfrowe dopasowanie ubrań znalazł startup WEARFITS, który w ramach S5 - Akceleratora Technologii 5G w ŁSSE - i przy wsparciu specjalistów Ericsson zmienia oblicze mody dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) i możliwościom sieci 5G.

Czytaj więcej: Cyfryzacja mody zmieni świat zakupów

Pozyskanie nowego klienta jest od sześciu do siedmiu razy droższe niż utrzymanie obecnego. Dlatego warto włożyć pewien wysiłek, aby zatrzymać klienta w sklepie internetowym. Nawet jeśli starania te nie będą darmowe, to zazwyczaj i tak opłaca się je podjąć.

Czytaj więcej: Jak budować lojalność w sklepie internetowym?

Robienie zakupów to nieodłączny element naszego życia. Codziennie stajemy przed wyborem na jaką markę postawić, począwszy od zakupów spożywczych kończąc na poważniejszych transakcjach jak na przykład nabycie samochodu. Do niektórych marek czujemy pewną sympatię, przywiązanie i sięgamy po nie znacznie chętniej. Skąd bierze się to przekonanie, że niektóre brandy lepiej sprostają naszym potrzebom niż inne?

Czytaj więcej: Zakupy, a więź z marką

Realizacja efektywnej kampanii marketingowej wymaga od reklamodawców nie tylko sporych nakładów finansowych, ale także wiedzy na temat zachowań konsumentów, ich preferencji względem produktów i marek czy w końcu znajomości kanałów dotarcia, z których rzeczywiście korzystają potencjalni klienci. Dlatego w wielu firmach marketerzy na różnych etapach prowadzenia kampanii korzystają z usług agencji reklamowych.

Czytaj więcej: Brak zrozumienia briefu marketingowego lub marki to największy problem we współpracy z agencjami...

Według Washington Post osoby 60+ to obecnie najszybciej rosnąca grupa konsumentów w e-commerce. Jedno z najnowszych badań pokazało, że Pokolenie Silver, czyli inaczej baby boomers w 2020 roku wydało blisko o połowę więcej na zakupy online niż rok wcześniej.[1] Rozwój nowych technologii oraz wzrost popularności mediów społecznościowych przyczynił się do zmian zwyczajów zakupowych oraz preferencji w tej grupie wiekowej. Jak wynika z raportu AdColony w Polsce ok. 99 proc. respondentów - Silversów korzysta ze sklepów internetowych i taki sam procent z usług bankowości internetowej, a 36 proc. gra w gry mobilne.

Czytaj więcej: Marketerze, gdzie znajdziesz Silversów?

Czytaj więcej: Agencja reklamowa z polecenia - przepis na sukces czy marketingową klapę?

W polskim sektorze komunikacji marketingowej funkcjonuje ponad tysiąc agencji reklamowych, jest więc z czego wybierać – pytanie jak to zrobić, by wybór agencji nie okazał się chybiony? W jaki sposób marketerzy poszukują tej „jedynej”? Według badań przeprowadzonych przez platformę brief4U.com wynika, że nadal najczęściej opieramy się na własnym doświadczeniu lub też prosimy o rekomendacje znajomych z branży, którzy już korzystali z usług danej agencji. Rzadziej do tego celu używamy wyszukiwarki internetowej. Czy słusznie?

Czytaj więcej: Jakie trendy w marketingu ukształtowała pandemia koronawirusa?

Pojawienie się pandemii COVID-19 wstrząsnęło całym światem na wielu płaszczyznach, a przede wszystkim: politycznej, społecznej oraz ekonomicznej. Rzeczywistość, którą przyniósł wirus, sprawiła, że zaszło wiele zmian w funkcjonowaniu branży marketingowej. Nagle trzeba było przestawić się niemal w 100% na komunikację opartą na nowych technologiach.  Według prognoz ekspertów te zmiany zostaną już „wszczepione” w strategie marketingowe na stałe.

Czytaj więcej: Content marketing – „dzięki” pandemii jeszcze popularniejszy

Pandemia koronawirusa dokonała ogromnych zmian. Można rzec, że „wywróciła do góry nogami” nasz znany model świata. Wszelkie obostrzenia i ograniczenia sprawiły, że znaczna część firm musiała przenieść swoją działalność do Internetu. Aby dobrze prosperować w branży e-commerce, należy zadbać o odpowiednią promocję. Podczas ostatniego roku zawrotny wzrost popularności zyskał content marketing, na który stawia dziś większość marketerów i firm. 

Rockstar Energy Drink, marka napojów energetycznych, która w marcu 2020 roku dołączyła do portfolio PepsiCo, rusza z nową globalną strategią, obejmującą nowe pozycjonowanie oraz wprowadzenie nowego wzornictwa opakowań. Hasło kampanii „Rockstar. Przejmij scenę” w sposób jednoznaczny określa kierunek działań pozycjonujących napój energetyczny. Wsparciem dla nowej strategii będzie szeroko zakrojona kampanią marketingowa.

Ona24.eu - All rights reserved.