Artykuł Lorenz Snack - World Solidnym Pracodawcą Roku napisany przez dnia 05 lipiec 2010.

LorenzLorenz Snack – World, jeden z wiodących producentów na polskim rynku FMCG został uhonorowany tytułem Solidny Pracodawca Roku 2009 w VI edycji konkursu organizowanego pod patronatem dziennika Rzeczpospolita. Jury konkursu doceniło przyjazną pracownikom politykę personalną firmy oraz szeroki wachlarz działań wspierający rozwój zatrudnionych osób.


„Bardzo cieszymy się z otrzymania tytułu Solidny Pracodawca Roku 2009. Potwierdza on, że Lorenz jest firmą, dla której społeczna odpowiedzialność to priorytet przy kształtowaniu relacji z pracownikami
i otoczeniem firmy - mówi Jean Noel Reynaud, Prezes Zarządu Lorenz Snack – World.
„Solidny Pracodawca Roku” jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w dziedzinie zarządzania personelem. Jego celem jest nagradzanie firm, które wyróżnia wzorcowa polityka personalna, przekładająca się na jakość produktów i świadczonych usług. Kapituła konkursu przyznając nagrody, bierze pod uwagę takie czynniki jak: dynamika zatrudnienia na przestrzeni lat, opinie niezależnych podmiotów o firmie, szkolenia pracowników, warunki pracy, etc.
Lorenz Snack – World, tegoroczny laureat konkursu, to czołowy producent słonych przekąsek na polskim rynku FMCG. W swoim portfolio ma takie marki jak: Crunchips, Chio, Lajkonik, Wiejskie Ziemniaczki, Nic Nac’s, Peppies, Chipsletten czy Wasabi. Firma zatrudnia w Polsce 1200 osób.
„Ambicją Lorenz Snack World, realizowaną w ramach strategii „Employer of Choice” jest prowadzenie polityki personalnej, w sposób wiarygodny i odpowiedzialny. Przywiązujemy dużą uwagę do budowania przyjaznego środowiska pracy, które stwarza pracownikom możliwości rozwoju i realizacji zawodowych ambicji” – dodaje Jean Noel Reynaud.
Przyznając tytuł „Solidnego pracodawcy Roku” firmie Lorenz Snack - World, jury doceniło przejrzyste
zasady polityki personalnej oraz kompleksowy program zarządzania HR, w skład którego wchodzą m.in. rozbudowany system szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych, programy rozwojowe tworzone indywidualnie dla każdego pracownika, jasno określone zasady nagradzania i awansów, coroczne badania opinii pracowników i rzetelna polityka informacyjna. Ważnym elementem jest także program stażowy „Top Performers For the Future” adresowany do studentów i absolwentów, którego celem jest przygotowanie przyszłych kadr managerskich Lorenz.
Wręczenie nagród odbyło się w dniach 20 -22 maja 2010, na uroczystej gali połączonej z konferencją specjalistów HR na zamku w Gniewie.

Informacje o firmie

Lorenz Snack-World, z siedzibą główną w Neu-Isenburgu w Niemczech, jest wiodącym producentem słonych przekąsek, od lat należącym do europejskiej czołówki firm z tej branży. Produkty z logo Lorenz sprzedawane są w 80 krajach na całym świecie. Polska spółka Lorenz Snack-World, z siedzibą w Sadach k. Poznania, zatrudnia ponad 1200 osób i jest jednym z liderów polskiego rynku FMCG. W portfolio firmy znajdują się tak doskonale znane na polskim rynku marki jak: Crunchips, Nic Nac’s, Chio, Naturals, Peppies, Curly, Chipsletten czy Lajkonik.


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.