TELWA TradingRodzinna firma Telwa Trading Sp. z o.o. zakupiła system SAP Business One, rozszerzenie funkcjonale do obsługi kodów kreskowych oraz rozszerzenie wspierające sprzedaż detaliczną. Dostawcą licencji jest SUPREMIS SP. z o.o., pierwszy w Polsce Złoty Partner SAP. System ERP wesprze proces sprzedaży, logistyczny i dział księgowości.

 

 

Telwa Trading prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną m.in. wierteł, gwintowników narzędzi frezarskich, szlifierskich i tokarskich dostarczanych przez firmy t.j. Hanita, Stellram, Palbit, Noga. Firma zajmuje się również dystrybucją akcesoriów do ekspresów, wynajmem, jak i sprzedażą kawiarek przemysłowych oraz handlem marką Cafe Mauro. W obszar działalności biznesowej grupy wlicza się również prowadzenie sklepu internetowego wineria.pl

Tak zróżnicowana działalność wymaga integracji danych biznesowych, co przekłada się na jakość podejmowanych decyzji i rozwój. To skłoniło właścicieli firmy do zakupu 16 licencji systemu dedykowanego dla sektora MSP, marki SAP.

 

Korzyści wynikające z wdrożenia

Dzięki SAP Business One firma ma możliwość konsolidacji danych całej grupy. System do zarządzania pozwala na sprawne wykonywanie operacji logistycznych (pakowanie i wysyłka) oraz współpracę z czytnikami kodów kreskowych. Dzięki temu można szybko rejestrować w systemie ERP różne zdarzenia magazynowe. SUPREMIS stworzy na potrzeby tego projektu dedykowane rozszerzenie funkcjonalne do usprawnienia pakowania, zgodnie z potrzebami firmy Telwa. Warto podkreślić, iż nowy system do zarządzani usprawni również współpracę biznesową B2B i sprzedaż detaliczną przez Internet.

 

Dlaczego SAP Business One?

Do tej pory firma Telwa Trading pracowała na zagranicznym systemie, który w przeciwieństwie do SAP Business One, nie był dostosowany do polskich przepisów księgowych i podatkowych. Przez to problematyczne było prowadzenie rejestrów VAT i księgowości. Nową funkcjonalność uzupełnia mechanizm skonsolidowanego raportowania, dając jasny obraz sytuacji biznesowej firmy.


 

SUPREMIS Sp. z o.o. jest pierwszym w Polsce Złotym Partnerem firmy SAP. Świadczy kompleksowe usługi obejmujące praktycznie wszystkie aspekty informatyzacji przedsiębiorstw.

 

Firma Telwa Trading Sp. z o.o. zajmujemy się kompleksowym zaopatrzeniem przedsiębiorstw produkcyjnych z całej Polski w narzędzia skrawające do obróbki metalu oraz ręczne narzędzia do załamywania krawędzi.

 

Karolina Sęk
tel.: (22) 717 56 95

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.