Podcinanie końcówek powinno być obowiązkiem każdej kobiety, by cieszyć się zdrowymi włosami bez rozdwojonych końców. Czasem jednak, decydujemy się na radykalne zmiany, trafiamy do nieodpowiednich fryzjerów, a w efekcie w lustrze widzimy opłakane skutki. Dzisiaj dzielimy się poradami na temat tego, jak przyśpieszyć porost włosów, by jak najszybciej pożegnać nietrafioną fryzurę.

Jak przyśpieszyć porost włosów? 4 sprawdzone sposoby!

Herbata ze skrzypu i pokrzywy

W aptekach czy supermarketach znajdziemy mnóstwo herbat ze skrzypu i pokrzywy. Dobrze jest je łączyć ze sobą lub pić zamiennie. Istotna jest tutaj regularność i konsekwencja. Pamiętajmy, by łączyć tę mieszankę ziół. Dzięki temu, ograniczymy łojotok, łupież, wzmocnimy cebulki naszych włosów, a także zmniejszymy wypadanie. Już po miesiącu zaobserwujemy rezultaty, które na pewno poprawią nam nastrój i samopoczucie.

Picie drożdży

Możemy kupić drożdże w sklepie, a następnie pić je uprzednio zalewając wrzącą wodą lub mlekiem. Musimy jednak nastawić się na czekanie, gdyż efekty zaobserwujemy po ok. 3 miesiącach. Równie dobrze działają drożdże w tabletkach. Nie tylko przyśpieszają porost włosów, ale i wzmacniają paznokcie i wygładzają cerę.

Jak przyśpieszyć porost włosów – wcierki

Długo szukałam sposobu na to, jak przyśpieszyć porost włosów – pisze Karolina z bloga jeilliebean – postawiłam na wcierki i efekty są oszałamiające, w przeciągu miesiąca włosy urosły mi aż o 5 centymetrów! Karolina to nie jedyna blogerka, która chwali sobie stosowanie wcierek. To jeden z najlepszych sposobów, by poprawić kondycję włosów i sprawić, by szybciej rosły. Wszystko zależy od odpowiedniego doboru wcierki do naszych włosów. To, co u jednych może przynieść efekty, u innych może nie zadziałać, dlatego nie bójmy się testować.Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów - od tych w sprayu, poprzez maski, oleje. Tutaj też liczy się regularność, ale efekty zauważymy dużo szybciej niż w przypadku herbatek czy suplementów.

Jak przyśpieszyć porost włosów? 4 sprawdzone sposoby! (2)

Sok z cebuli

Nie zrażaj się na wstępie – nieprzyjemny zapach cebuli nie utrzyma się długo na Twoich włosach. Dzięki zawartości kolagenu, cebula skutecznie przyśpiesza porost włosów. Wystarczy ją zblendować lub zmiksować na gładką masę/sok, a następnie wcierać w skórę głowy. Pozostawiamy ją na 10 minut na głowie, a następnie myjemy włosy szamponem. Efekty z pewnością pozytywnie Cię zaskoczą!

Jak przyśpieszyć porost włosów? 4 sprawdzone sposoby! (3)Aby cieszyć się perfekcyjną fryzurą i zdrowymi włosami, pamiętajmy także o odpowiedniej diecie. Warto zadbać o kondycję włosów "od środka". Połączenie zdrowych produktów z suplementami i kosmetykami, przyniesie najlepsze możliwe rezultaty, które zaowocują na długi czas, a nie jedynie doraźnie. Niekoniecznie musimy wydawać fortuny na drogie kosmetyki. Często najlepsze są najprostsze rozwiązania, które m.in. przedstawiliśmy powyżej.

Artykuł powstał we współpracy z jeilliebean.pl

Z artykułem tym powiązane są następujące tagi (słowa kluczowe):


Przeczytaj także:

Polecane serwisy

Zaparaszamy do odwiedzenia strony z suplementami diety: https://eco-supplements.com/pl/, oraz z suplementami diety na odchudzanie: http://www.konsultantka.com.pl/. Znajdziecie tam rzetelne opisy wybranych suplementów takich jak krople na odchudzanie Eco Slim, koktajl Chocolate Slim, preparaty Ultra Slim czy Therma Cuts.

Ona24.eu - All rights reserved.