aktywniPrezentujemy pierwszy numer magazyny AKTYWNI 55+. To nowy kwartalnik na polskim rynku wydawniczym. Jest skierowany do ludzi, którzy pomimo upływu czasu, nadal są pełni wigoru i mają apetyt na życie. Wydawcą i pomysłodawcą magazynu jest wrocławska spółka - FABRYKA IDEI.
AKTYWNI 55+ to projekt skierowany do grupy czytelników w wieku od 50 lat w wzwyż. Jest to pierwszy magazyn life stylowy, który w sposób pełny stara się uwzględnić zainteresowania, potrzeby i aspiracje seniorów nowego typu.

 

 

Aktywni 55+O tym, z jak liczną grupą mamy do czynienia, najlepiej świadczą liczny. Przewiduje się, że w 2050 roku około 37% Europejczyków będzie miało powyżej 65 lat, tj. odpowiednio 20% i 30% więcej niż w 200 roku. W Polsce w wiek emerytalny zaczyna już wchodzić liczne pokolenie powojennego wyżu demograficznego (baby boomers), tj. ludzi urodzonych między rokiem 1946, a 1964. Zmienia się również profil współczesnego polskiego seniora. Projekt wydawniczy AKTYWNI 55+ ma właśnie za zadanie uchwycić i opisać w najlepszy sposób metamorfozę stylu życia seniora nowych czasów.

AKTYWNI 55+ prezentuje na swoich łamach działy: aktualności, porady, zdrowie i uroda, moda i styl, sport i wypoczynek, finanse, motoryzacja, media i technologie, felietony oraz wywiady ze znanymi osobistościami z grupy wiekowej powyżej 50 lat.

Spółka FABRYKA IDEI rozpoczęła pracę nad nowym wydawnictwem w 2009 roku. Zaprojektowano logotyp oraz layout gazety. Na początku 2010 roku powołano zespół redakcyjny, który realizował zadania związane z wydaniem pierwszego numeru. Jego zawartość i tematykę zdeterminował jeden wiodący motyw: przełamywanie stereotypów związanych z polskimi seniorami.

Bohaterem pierwszego numeru (wiosna 2010) został Tadeusz Chudecki, aktor znany min. z serialu „M jak Miłość”, z którym wywiad otwiera magazyn. Wśród autorów znaleźli się m.in. tacy dziennikarze jak: Joanna Lamparska (podróżniczka i globtroterka), Piotr Radecki (znawca pop kultury z zaawansowaną metryką), Monika Demczyńska (zawodowa pilotka i hellenistka) oraz Zdzisław Smektała (felietonista i fan bluesa oraz jazzu). Z tekstami reporterskimi sąsiadują publikacje profesjonalistów reprezentujących odpowiednie działy tematyczne oraz prezentacje oferty, usług i produktów, które mogą być atrakcyjne dla grupy odbiorców magazyny.

Nakład pierwszego numeru wyniósł 5000 egzemplarzy. Dystrybucją objęto kluby seniorów, instytucje związane z działalnością społeczną na rzecz grupy 55+, partnerów w obrębie sektora reklamy i działań PR oraz salony prasowe.

Numer drugi AKTYWNYCH 55+ (lato 2010), który jest właśnie w przygotowaniu zostanie wydany w nakładzie 7000 egzemplarzy, a jego połowa (4000 egzemplarzy) zostanie przeznaczona do darmowej dystrybucji.

Magazyn jest również dostępny w prenumeracie oraz sprzedaży detalicznej – 9 złotych (cena z VAT).  Wydawniczym novum jest udostępnienie całości pierwszego numeru na stronie internetowej www.aktywni55plus.pl – gdzie korzystając z przyjaznej przeglądarki można zapoznać się z treścią pierwszego numeru.
Za całość prac wydawniczych odpowiada Piotr Wawrzynów – dyrektor wydawniczy magazynu. W fazie przygotowawczej i obecnie, obowiązki redaktor naczelnej, pełni Patrycja Gowieńczyk. Za reklamę i promocję odpowiada Roman Terelak, kierownik działu reklamy. Autorką projektu graficznego jest Iwona Piśmienny.



KONTAKT:
www.aktywni55plus.pl
Fabryka Idei Sp. z o.o.
ul. Świętego Mikołaja 16/17
50 -128 Wrocław
tel. 71 78 355 12, fax 71 78 355 17
e-mail: redkacja@aktywni55plus


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.