BIO CLINIKZainspirowany osiągnięciami medycyny estetycznej, zespół naukowców Oriflame specjalizujących się w biologii skóry, opracował kosmetyki oparte na aktywnych składnikach w wysokich stężeniach. Seria Bioclinic to profesjonalna odpowiedź na poważne problemy skóry. Wyjątkowa technologia Cell-InnovTM, oparta na niskocząsteczkowym kwasie hialuronowym (LMWHA), peptydach i czystym retinolu zapewnia zaawansowaną pielęgnację skóry, zarówno w dzień, jak i w nocy. Bioclinic to pierwsza linia kosmeceutyków w ofercie Oriflame.


Problemy skóry mają różną naturę: zwiotczenie, przebarwienia, zaczerwienienia czy popękane naczynka. Problemy te mają wspólne źródło – osłabione mechanizmy obronne. Teraz dzięki innowacyjnej serii Bioclinic - Oriflame można skutecznie je wzmocnić, a nawet odbudować.  

Skóra jest pierwszą linią ochrony ciała. Jej starzenie się związane jest z wieloetapowym procesem spadku funkcji biologicznych i obronnych. W wystawionych na działanie słońca i promieni UV partiach skóry, zachodzą procesy fotostarzenia. Uruchamiane są one w wyniku wytwarzania się reaktywnych form tlenu, produkcji enzymu proteolitycznego, oraz obniżenia zdolności skóry do regeneracji.

Technologia Cell-InnovTM wzmacnia mechanizmy obronne fibroplastów, zwiększając naturalne właściwości liftingujące skóry poprzez stymulowanie  syntezy nowych białek strukturalnych, regenerację istniejących komórek oraz zagęszczanie struktury skóry. Opiera się na połączeniu trzech wyjątkowych aktywnych składników:

  • Niskocząsteczkowy Kwas Hialuronowy (LMWHA) regeneruje istniejące komórki skóry oraz stymuluje wytwarzanie nowych białek strukturalnych.*/**
  • Peptyd stymuluje skurcze komórek i doskonale naśladuje funkcje życiowe komórek skóry w celu poprawy jej gęstości. Działanie peptydu wzmacnia skórę właściwą i przyczynia się do lepszego efektu liftingu. Przywraca zdolność skurczu dojrzałych komórek skóry wyraźnie poprawiając jej napięcie.*
  • Czysty Retinol przywraca czynności skurczowe komórek i zwiększa gęstość skóry. Jest to jeden z najbardziej efektywnych przeciwstarzeniowych składników aktywnych, często nazywany „mistrzem odmładzania”.*/**

Linia Bioclinic została opracowana przez panel ekspertów Oriflame ds. medycyny i pielęgnacji, w którego skład wchodzą uznani międzynarodowi naukowcy, zajmujący się biologicznymi mechanizmami obronnymi skóry. Dyrektorem badań nad Bioclinic jest dr Alain Mavon, posiadający ponad 14 letnie doświadczenie w branży kosmetycznej.
„Nasze najnowsze badania kliniczne wykazują i potwierdzają, że osłabione mechanizmy obronne skóry są jedną z najważniejszych przyczyn wielu poważnych problemów dermatologicznych. Innowacyjna seria Bioclinic pomaga w naprawie i ochronie tych naturalnych procesów – mówi dr Alain Mavon, dyrektor badań Bioclinic. Jesteśmy dumni, że możemy w tym celu korzystać z najnowszych osiągnięć medycyny.” – dodaje.

Silna formuła kremów liftingujących wymaga również specjalnego, nowoczesnego opakowania. Próżniowy dozownik zapewnia innowacyjnej formule stabilność i ochronę przed zewnętrznymi zanieczyszczeniami oraz promieniami UV. Pomaga również w odpowiedniej aplikacji produktu w zależności od potrzeb.

W skład serii Bioclinic wchodzą:

BIO CLINIC - Lifting Power ConcentrateSkoncentrowany liftingujący krem na dzień Bioclinic - w ciągu dnia skóra jest szczególnie narażona na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych. Aby temu zapobiec należy stosować, oparty na technologii Cell-InnovTM, lifitingujący krem na dzień Bioclinic. Jest to silnie działający krem przeciwzmarszczkowy z czystym retinolem. Zawiera filtry SPF 15 wzmacniający mechanizmy obronne skóry. Dzięki działaniu peptydu  i niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego (LMWHA) zapewnia szarej i zmęczonej skórze szybki i długotrwały efekt liftingujący oraz przywraca jej blask i witalność. 30 ml – 99,00 zł.

BIO CLINIC - Lifting Super Rich RepairSkoncentrowany liftingujący krem na noc Bioclinic - zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry i pomaga zachować młody wygląd. Rano, po przebudzeniu, skóra jest odświeżona, elastyczna i pełna blasku. Podobnie jak krem na dzień, skoncentrowany liftingujący krem na noc Bioclinic jest odżywczym kremem, zawierającym czysty retinol, który działa na poziomie komórkowym oraz przywraca skórze jędrność i elastyczność podczas snu. Doskonale uzupełnia działanie kremu na dzień, dzięki czemu skóra twarzy pozostaje gładka, pełna witalności i jest wyraźnie wypoczęta. 30 ml – 99,00 zł


* Testy in vitro  badające możliwości zwiększenia zdolności obkurczania się dojrzałych komórek fibroplastów
** Testy in vitro na dojrzałych komórkach fibroplastów  badające możliwości zwiększenia produkcji kolagenu
Kosmetyki Oriflame dostępne są wyłącznie u konsultantów.
0-801 122 000 www.oriflame.pl

Z artykułem tym powiązane są następujące tagi (słowa kluczowe):


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.