Artykuł Turbokominek® Vetro napisany przez dnia 21 listopad 2011. Wyszukiwany jest po takich frazach jak: Turbokominek, Vetro, Turbokominek ® Vetro, kominek.

Turbokominek ® Vetro

Turbokominek® Vetro to najnowsza propozycja firmy Makroterm. Vetro jest kominkiem z płaszczem wodnym, posiada wbudowany wymiennik do pracy w układzie zamkniętym, zabezpieczający układ przed przegrzaniem i wydłużający jego żywotność. Ogrzewa nie tylko pomieszczenia, ale i wodę użytkową. W połączeniu z Integratorem, opatentowanym przez Firmę urządzeniem harmonizującym i optymalizującym pracę źródeł ciepła, może pełnić rolę bufora energii w układach z kolektorami słonecznymi.

Producent, uwzględniając życzenia klientów stworzył nowy, atrakcyjny kominek  zaopatrzony w dużą szklaną ramę, przez którą domownicy mogą podziwiać piękno migocących płomieni. W odróżnieniu od innych Turbokominków ze szklaną ramą, Vetro nie ma chowanej kasety na popiół, ale tradycyjny popielnik w formie wyciąganej szuflady. Długie jesienno-zimowe wieczory sprzyjają nastrojowym spotkaniom przy „żywym ogniu”, wtedy rozmawia się lepiej, a atmosfera jaką obdarza nas kominek wpływa niezwykle pozytywnie na klimat znajdujący się w pomieszczeniu, i to nie tylko na ten związany z temperaturą powietrza. Turbokominek Vetro to stylowy i elegancki kominek dostosowany do nowoczesnego wnętrza. Będzie piękną ozdobą współczesnego salonu.
Turbokominek Vetro dostępny jest w mocach: 14, 18, 24, 32 kW.

Firma Makroterm wprowadza do sprzedaży Turbokominek® Plazmo o mocy 14kW.

Turbokominek®  Plazmo powstał z myślą o nowoczesnych wnętrzach. Charakteryzuje go duża szklana rama zapewniająca niekonwencjonalną wizję ognia oraz ukryta klamka, która dodatkowo podkreśla nowoczesny design.  Plazmo to połączenie elegancji z rozwiązaniami praktycznymi. Urządzenie posiada wbudowany wymiennik, który pozwala na pracę Turbokominka w układzie zamkniętym, zabezpiecza układ przed przegrzaniem i wydłuża jego żywotność. Turbokominek® we współpracy z Integratorem, najnowszym rozwiązaniem technicznym, opatentowanym przez Makroterm, może przejmować funkcję bufora nadmiaru energii solarnej oraz umożliwiać wykorzystanie kolektorów do ogrzewania budynków.

Integrator - w trosce o Twoje bezpieczeństwo

integrator Makroterm IIZarządzanie energią to jeden z niezwykle ważnych elementów zintegrowanego ogrzewania. To on zapewnia właściwy jej przepływ oraz co bardzo ważne umożliwia demontowanie urządzeń podczas awarii. Firma Makroterm powierza tę odpowiedzialną rolę Integratorowi, czyli urządzeniu harmonizującemu i optymalizującemu pracę źródeł ciepła: Turbokominka z wbudowanym wymiennikiem, kotła grzewczego oraz odbiorników ciepła: ciepłej wody, obiegów ogrzewania podłogowego i grzejnikowego.

Nie bez przyczyny Integrator został nazwany inteligentnym systemem zarządzania energią. Urządzenie jest bardzo łatwe w montażu, dzięki czemu znacznie ograniczona została awaryjność systemu grzewczego. Jego funkcją jest przekazywanie w sposób automatyczny energii do ogrzewania wody użytkowej lub pomieszczeń. I co niezwykle istotne zastosowanie Integratora podnosi bezpieczeństwo wykorzystania instalacji. W razie przestoju serwisowego, np. kotła, funkcje grzewcze są realizowane przez Turbokominek. Sterowanie odbywa się automatycznie przez sterownik Turbokominka.

Urządzenie umożliwia także podłączanie kolejnych urządzeń grzewczych. To doskonały sposób na podniesienie niezawodności układu grzewczego.
Inteligentny System Zarządzania Energią został doceniony przez Kapitułę Polskiej Korporacji Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji, która przyznała firmie Makroterm statuetkę Złotego Instalatora za wprowadzenie na rynek techniki grzewczej urządzenia charakteryzującego się wysokimi walorami technicznymi, użytkowymi, estetycznymi, ekologicznymi, jakością i niezawodnością w działaniu.

W zależności od wybranego rodzaju kotła firma Makroterm proponuje trzy typy Integratorów: Integrator I, który współpracuje z kotłami gazowymi bez wbudowanego zaworu trójdrogowego, Integrator II przeznaczony do pracy z kotłami gazowymi z wbudowanym zaworem trójdrogowym oraz Integrator 1, który nadzoruje działanie kotłów gazowych bez wbudowanego zaworu trójdrogowego, polecany szczególnie do instalacji z układem solarnym.

Inteligentny System Zarządzania Energią jest symbolem bezpieczeństwa i gwarancji niezawodnego funkcjonowania systemu grzewczego. To najlepszy sposób na właściwe działanie zintegrowanego systemu grzewczego, czyli kompletnego systemu opartego na działaniu Odnawialnych Źródeł Energii do ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody w domach jednorodzinnych o powierzchniach od 80 do 400 m2. Integrator jest prawdziwym sercem instalacji, które zarządzając energią podnosi sprawność systemu.

Turbokominek ® Vetro

Turbokominek ® Vetro


Przeczytaj także:

Polecane serwisy

Zaparaszamy do odwiedzenia strony z suplementami diety: https://eco-supplements.com/pl/, oraz z suplementami diety na odchudzanie: http://www.konsultantka.com.pl/. Znajdziecie tam rzetelne opisy wybranych suplementów takich jak krople na odchudzanie Eco Slim, koktajl Chocolate Slim, preparaty Ultra Slim czy Therma Cuts.

Warto przeczytać

Zobacz też

Szukaj

Ona24.eu - All rights reserved.