Czy jest możliwe poprawienie wyglądu skóry dzięki ultradźwiękom? Fala ultradźwiękowa, o wysokiej energii, która skupiona jest na precyzyjnie punktowanym obszarze, prowadzi do skrócenia i skręcenia włókien kolagenu, co zwiększa napięcie i pogrubienie skóry. Dlatego wykorzystywana jest nie tylko do liftingu szyi i twarzy, ale także do poprawy wyglądu całego ciała.
Jak działa fala ultradźwiękowa?
Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) wykorzystuje skoncentrowane ultradźwięki, które mają wysoką częstotliwość. Jej istotą jest precyzyjne skupienie fali ultradźwiękowej, o wysokiej energii na małym, punktowanym obszarze.
Działanie urządzenia, które wykorzystuje tą technologię, opiera się na zogniskowanych ultradźwiękach o dużym natężeniu, które oddziałują na tkanki na dwa sposoby:
- termiczny,
- mechaniczny.
Zastosowanie w leczeniu
Metodę skupionej wiązki ultradźwięków zdefiniowano już w latach 40tych XX wieku. Po 1990 roku rozpoczęto testy kliniczne, z zastosowaniem HIFU, w leczeniu łagodnych i złośliwych postaci raka prostaty, pęcherza moczowego i nerek. Natomiast w dermatologii i medycynie estetycznej wykorzystuje się ją dopiero od kilku lat.
Ultradźwięki w medycynie estetycznej
Wytwarzana przez aparat fala dźwiękowa stymuluje procesy naprawcze, gdyż powoduje tarcie komórek, a następnie ich przegrzanie. Dochodzi wówczas do skrócenia i skręcenia włókien kolagenu, dzięki czemu zwiększa się napięcie i pogrubienie skóry. Można powiedzieć, iż fala ta "zagęszcza" skórę, prowadząc do jej wyraźnego ujędrnienia. Dlatego zastosowanie HIFU w medycynie estetycznej nazywane jest "nieoperacyjnym liftingiem twarzy".
Znacznie taniej niż kiedyś
"Kiedyś zabieg, tą metodą, na całą twarz, kosztował nawet kilkanaście tysięcy złotych, przez co był nieosiągalny dla większości zainteresowanych nią osób. W związku z tym dyskusyjny był stosunek ceny, do uzyskanych efektów i ich trwałości. Na szczęście obecnie terapia ta, którą oferujemy, kosztuje znacznie taniej, co podwójnie zadawala Pacjentów" - podkreśla lek. med. Grzegorz Markowicz, właściciel gabinetu medycyny estetycznej Keramed we Wrocławiu.
Zabieg "lunchowy"
Zabieg metodą HIFU:
- wykonuje się jednorazowo,
- nie wymaga znieczulenia,
- nie wyklucza z życia codziennego.
Jest tzw. zabiegiem "lunchowym", gdyż można po nim, bez żadnych obaw, wrócić do normalnego życia. Na obszarze poddanym leczeniu, przez 1-2 godziny, może utrzymywać się jedynie lekkie zaróżowienie twarzy. Pierwsze efekty są widoczne natychmiast po zabiegu, jednak pełen zadowalający rezultat nastąpi po upływie 90 dni. Efekty kuracji utrzymują się przez co najmniej 18 miesięcy.
Na twarzy i szyi
Falę ultradźwiękową wykorzystać można w celu:
- odmłodzenia skóry twarzy i szyi, zwiększenia jej napięcia,
- poprawy owalu twarzy (likwidacja tzw. "chomików"),
- przeciwstarzeniowo, likwidacja bruzd i zmarszczek,
- wyszczuplenia tzw. "podwójnego podbródka",
- uniesienia brwi.
Na ciało
Aparat we wrocławskim Keramed, posiada głowicę nie tylko na twarz i szyję, ale również na ciało. Pozwala to na znaczne rozszerzenie obszarów, które można poddać terapii. Dzięki temu w gabinecie tym, za pomocą HIFU można:
- poprawić jakość skóry na ciele,
- zwiększyć napięcie skóry na brzuchu czy ramionach (tzw. "pelikany"),
- zredukować tkankę tłuszczową na brzuchu, udach czy talii,
- zlikwidować cellulit.
Podsumowanie
Warto korzystać z tej metody, dzięki której odmłodzimy twarz i resztę ciała. Szczególnie jeśli jest bezinwazyjna i szybka, a jej efekt utrzymuje się długo. Na pewno stosowanie HIFU może być alternatywą dla wielu osób, szczególnie tych, którym bardzo zależy na zdrowym i młodym wyglądzie skóry ciała a w szczególności twarzy i dekoldu. Link do zakładki nt. metody http://keramed.com.pl/index.php/hifu/.
Copywrite
Ten artykuł ma charakter otwarty, dostępny jest na licencji Creative Commons Attribution License (uznanie autorstwa), która pozwala na nieograniczone korzystanie, dystrybucję i reprodukcję na dowolnym nośniku, pod warunkiem, że oryginalne dzieło jest prawidłowo cytowane z podaniem aktywnego linka: https://www.ona24.eu/twoja-uroda/nieoperacyjny-lifting-twarzy-dzieki-ultradzwiekom – treść licencji: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/.