Twoja Uroda

Stres związany z pandemią towarzyszy nam wszystkim. Nasz organizm wydziela obecnie dużo kortyzolu czyli tzw. hormonu stresu, co prowadzi do wypadania włosów. Ten proces nazywany jest łysieniem telogenowym. Dodatkowo wiosna jest naturalnym okresem wypadania włosów. Jak o nie zadbać i wzmocnić w tym newralgicznym momencie?

Peeling usuwa zanieczyszczenia i obumarły naskórek. Regularne zabiegi wykonywane samodzielnie pozwalają zachować subtelną i gładką skórę. Gdy jednak ta domowa pielęgnacja nie wystarcza, warto wybrać się na peeling medyczny.

Peeling medyczny receptą na zniszczoną słońcem skórę

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry. Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

Biotyna – dobrodziejstwo dla włosów

Podolog czy kosmetyczka?

Kiedy coś jest nie tak z naszymi stopami, pierwsza myśl to pokazać się kosmetyczce lub lekarzowi. Ale w wielu wypadkach najlepszym adresem będzie podolog. Szczególnie gdy mamy problemy typu boleśnie wrastające paznokcie, utrudniające chodzenie odciski, pękające pięty czy podejrzenie o grzybicę.

Propolis, czyli kit pszczeli, ze względu na swoje właściwości nazywany jest naturalnym antybiotykiem. Przez wiele lat wykorzystywano go w medycynie ludowej, dziś znajduje zastosowanie również w medycynie akademickiej. W wielu przypadkach okazuje się niezastąpionym środkiem w zwalczaniu infekcji i walce z różnymi schorzeniami. Obserwując szeroki zakres i skuteczność jego działania, trudno go nie doceniać.

Propolis pszczeli i jego działanie

Niedawno na rynku pojawiła się nowa seria kosmetyków BioDermic Dermocosmetics sygnowanych hasłem „BIO warto”. Marka podkreśla, że warto, „bio” udoskonalone receptury kosmetyków pozwalają uzyskać efekty zbliżone do profesjonalnych zabiegów kosmetycznych i sprawić by skóra była piękna i zdrowa. W czym tkwi sekret?

BioDermic - Bio warto

Mieszkanki krajów arabskich po depilacji stosują olejek mrówkowy, który zapobiega wrastającym włoskom. Jego działanie polega na wniknięciu do cebulek włosów i hamowaniu ich odrastania. Poza tym tonizuje i łagodzi skórę, nawet wrażliwą.

Olejek mrówkowy - idealny po depilacji

Przesuszona skóra - problem estetyczny i zdrowotny

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ale skóra jest największym organem w ciele człowieka. To swoista zbroja, którą jesteśmy otoczeni. Niestety, bardzo często bagatelizujemy ochronę, jaką dzięki skórze uzyskujemy, co doprowadza do jej różnorakich chorób. O tym, czym jest przesuszenie skóry, jak je rozpoznać i walczyć z tym schorzeniem, rozmawiamy z ekspertem Kliniki Młodości, Katarzyną Przyborek.

Czytaj więcej: Nieoperacyjny lifting twarzy dzięki ultradźwiękom

Czy jest możliwe poprawienie wyglądu skóry dzięki ultradźwiękom? Fala ultradźwiękowa, o wysokiej energii, która skupiona jest na precyzyjnie punktowanym obszarze, prowadzi do skrócenia i skręcenia włókien kolagenu, co zwiększa napięcie i pogrubienie skóry. Dlatego wykorzystywana jest nie tylko do liftingu szyi i twarzy, ale także do poprawy wyglądu całego ciała.

Ona24.eu - All rights reserved.