Profesor Jacek Santorski & Lena Wachowak - książka Zasady Raya Dalio

Rozmowa z Profesorem Jackiem Santorskim z okazji wydania w Polsce książki "Zasady" amerykańskiego miliardera i twórcy Bridgewater Associates - Raya Dalio. Rozmowa zarejestrowana w siedzibie firmy Values w Warszawie.

 

Czego dowiesz się z rozmowy Leny Wachowiak z profesorem Jackiem Santorskim?

Poruszane są między innymi takie tematy jak:

  • Unikalny systemie zarządzania stosowany przez Raya Dalio w Bridgewater Associates.
  • Merytokracja pomysłów.
  • Metoda pięciu kroków.
  • Radykalna transparentność i uczciwość.
  • Polskie realia biznesowe w kontekście treści zawartych w książce Dalio.

 

Jacek Santorski

Jacek SantorskiJacek Santorski konsultant, trener, coach, mentor i superwizor. Uznany autorytet w zakresie psychologii biznesu. Zajmuje się m.in. relacjami w świecie biznesu oraz związkiem pomiędzy psychologią przywództwa i efektywnością firm. Jego podejście do przywództwa zakłada wiedzę, doświadczenie, szacunku do innych ludzi, autentyczność oraz wiele innych cech charakteru i umiejętności, które wpływają na jakość pracy firmy oraz na życie jej pracowników. Według niego nowatorskie zarządzanie powinno podążać w stronę coraz bardziej partnerskiego i otwartego, biorąc pod uwagę „realizm psychologiczny” i rachunek ekonomiczny firmy. Swoją wiedzą dzieli się w trakcie szkoleń i wykładów, na których uczy, jak być efektywnym menedżerem i liderem budzącym naturalny autorytet. 

Były psychoterapeuta, współzałożyciel Laboratorium Psychoedukacji. Był współtwórcą systemu licencji psychoterapeutów, superwizorów i trenerów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Powadzi firmę doradczą Values. Jest twórcą Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Autor wielu książek m.in.: „Determinacja. Z prądem i pod prąd”, „Ludzie przeciwko ludziom”, „Miłość i Praca”, „Enneagram” oraz „Dobre Życie”.

Ray Dalio

Ray DalioRay Dalio jest inwestorem, miliarderem, założycielem i szefem największego na świecie funduszu hedgingowego Bridgewater Associates. Firma powstała w 1975 roku w nowojorskim, dwupokojowym mieszkaniu Dalio, a dziś jest piątym najważniejszym prywatnym przedsiębiorstwem w Stanach Zjednoczonych (Fortune), przynoszącym większe zyski inwestorom niż jakikolwiek inny fundusz hedgingowy w historii (Bloomberg). Ray Dalio pojawił się na liście najbardziej wpływowych ludzi na świecie oraz na liście Forbes 100 najbogatszych na świecie.


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.