Światowy Dzień Żywności

16 października na całym świecie od 1979 roku obchodzony jest Światowy Dzień Żywności, ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).
Z tej okazji Bank Żywności SOS i Muzeum dla Dzieci organizują wyjątkowe warsztaty „Co się dzieje z żywnością, której nie zjemy?” Odbędą się one w niedzielę 15 października w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie przy ul. Kredytowej 1. W programie bezpłatne zajęcia edukacyjne o niemarnowaniu żywności z Doradcą Kulinarnym Nestlé Jerzym Pasikowskim.

Na odwiedzających muzeum w najbliższą niedzielę czeka wiele niespodzianek. O godzinie 12.00 rozpoczną się otwarte warsztaty kulinarne, które poprowadzi Doradca Kulinarny Nestlé  i znany szef kuchni Jerzy Pasikowski. Podczas dwugodzinnego spotkania dzieci i ich rodzice będą mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób można wykorzystać pozostałe po wcześniejszych posiłkach resztki jedzenia, przygotowując proste  i ciekawe dania.

Oprócz warsztatów na miejscu będzie można obejrzeć wystawę tematyczną i wziąć udział w lekcji prawidłowego układania produktów spożywczych w lodówce. W dniu obchodów Światowego Dnia Żywności będzie również wyświetlany film “Była sobie żywność”. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztatach o niemarnowaniu żywności proszone są o rezerwację mailową poprzez wysłanie zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Oficjalny partner wydarzenia – firma Nestlé, od lat aktywnie realizuje swój cel „Podnoszenie jakości życia i dążenie do lepszej przyszłości”, angażując się w promocję wiedzy o niemarnowaniu żywności. O tym, jak ważny jest to temat, świadczą liczby. Według badań organizacji UNEP, każdego roku niemal jedna trzecia produkowanej na świecie żywności – czyli około 1,3 miliarda ton – trafia do kosza. Badania przeprowadzane w Polsce wskazują, że w naszym kraju ten problem dotyczy 9 mln ton jedzenia i występuje w prawie każdym gospodarstwie domowym. W badaniu przeprowadzonym w 2014 roku na zlecenie Federacji Polskich Banków Żywności, 35% Polaków przyznało się do wyrzucania żywności.

Z artykułem tym powiązane są następujące tagi (słowa kluczowe):


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.