Już w środę, 23 listopada br., w sosnowieckim Expo Silesia odbędą się Targi Kruszyw Naturalnych i Wtórnych Expo KRUSZYWA oraz towarzyszące im 3. Międzynarodowe Forum Producentów Kruszyw i panele dyskusyjne poświęcone m. in. zmianom w nowym prawie geologicznym i górniczym w ramach tzw. AGORY.

Organizowane wydarzenie skupia przede wszystkim producentów kruszyw, maszyn budowlanych i do wydobycia kopalin, przedstawicieli kopalni, inwestorów i wykonawców z branży budowlanej i drogowej, firmy transportowe oraz przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i wykorzystaniem betonu.

Na liście wystawców znalazły się m. in. takie firmy jak: Lafarge Kruszywa i Beton Sp. z o.o., DB Schenker, Komatsu Poland Sp. z o.o., B.H. RUDA Trading International, Fabryka Maszyn Budowlanych i Drogowych S.A.,  XCMGEuropa S.A., WICHARY Technologies  Sp. z o.o., FREIGHTLINER PL Sp. z o.o, LIEBHERR,  NORDKALK Sp. z o. o., BOLOIL S.A., GÓRAŻDŻE KRUSZYWA Sp. z o. o., Sandvik Mining and Construction Sp. z o.o. Podczas targów na szczególną uwagę zasługuje 3. Międzynarodowe Forum Producentów Kruszyw pod hasłem „Dla jakości kruszyw nie ma alternatyw” organizowane przez  Polski Związek Producentów Kruszyw oraz Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Dyskusję m. in. nt. roli branży kruszywowej w polskiej gospodarce, jakości kruszyw oraz barier w rozwoju ich produkcji  poprowadzą Stefan Góralczyk, dyrektor IMBiGS oraz  Aleksander Kabziński, prezes PZPK.

Przygotowywana w drugim dniu wystawy AGORA – z jednej strony stworzy możliwość wspólnej debaty, z drugiej zaś będzie okazją do zaprezentowania nowinek technologicznych.  O kontrowersyjnych klauzulach w nowym prawie geologicznym i górniczym opowie r. pr. Hubert Szwarz ze Stowarzyszenia  Kopalń Odkrywkowych,  konflikty społeczno-środowiskowe związane z górnictwem kruszyw przedstawi dr Jarosław Badera z Uniwersytetu Śląskiego. Natomiast firma WICHARY zaprezentuje, jak przy pomocy zatapialnych pomp wirowych Dragflow można pozyskiwać i transportować kruszywa.

W programie targów przewidziano także szkolenie organizowane przez Instytut Badawczy Materiałów Budowlanych, PZPK i CERTBUD nt. wymagań stawianych kruszywom w budownictwie oraz nowych zasadach oznakowania CE.

Ekspozycja będzie udostępniona dla zwiedzających w środę, 23 listopada, od 9:00 do 18:00, w czwartek, 24 listopada, od 9.00 do 17.00 oraz w piątek, 25 listopada, w godzinach 9.00 – 16.00. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej targów: www.expokruszywa.pl


Przeczytaj także:

Polecane serwisy

Zaparaszamy do odwiedzenia strony z suplementami diety: https://eco-supplements.com/pl/, oraz z suplementami diety na odchudzanie: http://www.konsultantka.com.pl/. Znajdziecie tam rzetelne opisy wybranych suplementów takich jak krople na odchudzanie Eco Slim, koktajl Chocolate Slim, preparaty Ultra Slim czy Therma Cuts.

Warto przeczytać

Zobacz też

Szukaj

Ona24.eu - All rights reserved.