Sasha Pivovarowa

Patrząc na okładki modowych magazynów czy kampanie wielkich koncernów trudno jej nie zauważyć. Jest muzą dla wielu i prawdziwym kameleonem przed obiektywem. Sesje z jej udziałem zawsze budzą emocje. Jej obecność wprowadza coś metafizycznego, ulotnego- tu i teraz po to,  by być  za chwilę gdzie indziej.

Sasha urodziła się 21 stycznia 1985 roku w Moskwie, ma dwóch braci i siostrę. Marzyła o karierze gwiazdy filmowej- mówiąc , że jest to prawdziwe przeznaczenie. Od dziecka grała w niej artystyczna dusza. Będąc małą dziewczynką nie rozstawała się z kredkami, godzinami  malowała albo rysowała, jakby świat nie istniał. Nie interesowały ją inne zabawy. W jednym z wywiadów dla Vogue Teen wyznała „ (…)Ja bawiłam się kredkami podczas gdy inne dziewczynki lalkami (…).” Na percepcję małej Sashy ogromny wpływ miały też rosyjskie bajki, które wróciły w jej dorosłym życiu jako ilustracje do  pewnego modowego projektu. Rysuje na wszystkim co wpadnie w jej ręce- nie rzadko są to jej kontrakty, umowy, wizytówki, serwetki czy mapy.

Rok 2005 był przełomem w życiu Sashy. Oto studentka historii sztuki stała się nową twarzą w świecie mody. Do tej pory w jej otoczeniu najważniejsi byli Van Gogh, Picasso czy Michel Angelo, ale za sprawą jej przyjaciela Igora Vishnyakova wszystko się zmieniło. To właśnie on  sfotografował Sashę i wysłał jej zdjęcia do jednej z największych agencji modelek IMG.

Niedługo później Muccia Prada wybrała Pivovarovą do kampanii swojej marki na kolejne 6 sezonów. W  maju 2007 roku Sasha pojawiła się na okładce Vogue’a jako jedna z dziesięciu najbardziej obiecujących top modelek obok takich postaci jak Doutzen Kroes, Caroline Trentini, Raquel Zimmermann, Jessica Stam, Agyness Deyn, Coco Rocha, Hilary Rhoda, Chanel Iman i Lily Donaldson. Jej nazwisko stało się “gorące”. Poza kontynuacją kontraktu reklamowego z Pradą, brała udział w kampaniach takich marek jak Giorgio Armani, Chanel, Galliano, Longchamp, Tiffany & Co. Pomimo zawrotnej kariery Sasha została wierna swoim pasjom i zainteresowaniom. W marcu 2007 roku zaprezentowała swoje prace w Paryżu, gdzie można było podziwiać portrety przedstawiające jej przyjaciółki i modelki: Vlady Roslyakovej i  Snejany Onopki.

 

Sasha Pivovarowa (2) Sasha Pivovarowa (3) Sasha Pivovarowa (4) Sasha Pivovarowa (5) Sasha Pivovarowa (6) Sasha Pivovarowa (7) Sasha Pivovarowa (8) Sasha Pivovarowa (9) Sasha Pivovarowa (10) Sasha Pivovarowa (11) Sasha Pivovarowa (12) Sasha Pivovarowa (13) Sasha Pivovarowa (14) Sasha Pivovarowa (15) Sasha Pivovarowa (16) Sasha Pivovarowa (17) Sasha Pivovarowa (18) Sasha Pivovarowa (19) Sasha Pivovarowa (20) Sasha Pivovarowa (21) Sasha Pivovarowa (22) Sasha Pivovarowa (23) Sasha Pivovarowa (24) Sasha Pivovarowa (25) Sasha Pivovarowa (26) Sasha Pivovarowa (27) Sasha Pivovarowa (28) Sasha Pivovarowa (29) Sasha Pivovarowa (30) Sasha Pivovarowa (31) Sasha Pivovarowa (32) Sasha Pivovarowa (33) Sasha Pivovarowa (34) Sasha Pivovarowa (35) Sasha Pivovarowa (36)

Druga wystawa Sashy

Druga wystawa Sashy miała miejsce w Nowym Yorku  w 2008 roku. Pokazała prace, które powstały przy użyciu wyjątkowych – codziennych, niecodziennych technik- za sprawą takich materiałów jak kawa czy wino, sportretowała otaczających ją ludzi oraz samą siebie.

Inspiracją do tworzenia swoich prac Sasha czerpie z podróży, otaczających ją ludzi , przyjaciół. Sztuka jest jej największą potrzebą i niezmiennie największą pasją. Docenili to również wielcy świata mody. Karl Lagerfeld poprosił o zilustrowanie jego książki bazując na elementach pochodzących z rosyjskich baśni, współpracuje również z Muccią Pradą nad wydaniem albumu z pracami własnego autorstwa- portretami, zdjęciami i  kolażami.

Sasha jako modelka osiągnęła wielki sukces. Wielokrotnie pojawiała się na okładkach takich magazynów jak V Magazine, Numero czy Vogue w edycji rosyjskiej, brytyjskiej, japońskiej czy australijskiej. Włoska okładka Vogua gościła ją aż pięć razy. W 2008 roku Pivovarova pojawiła się w kalendarzu Pirelli, trafiając tym samym do grona modelek wybranych. Hiszpańskie wydanie Marie Claire nagrodziło Sashę nagrodą Prix de la Moda oraz Nagrodą dla Najlepszej Międzynarodowej Modelki w 2009 roku. Otwierała pokazy Chanel w 2008 roku. Chodziła dla takich marek czy nazwisk jak Chanel, Jean Paul Gaultier, Rag &Bone, Rodarte, Pringle of Scotland, Christian Dior, Elie Saab, Miss Sixty czy MaxMara. Pracowała z takim sławami w dziedzinie fotografii jak Steven Meisel, Peter Lindberg, Michael Thompson, Mario Sorrenti, Nathaniel Goldberg, Craig McDean, Paolo Roversi
Dziś zajmuje czwarte miejsce w rankingu pięćdziesięciu najlepszych top modelek na świecie.

Nowym domem Sashy jest teraz Nowy York, a dokładniej artystyczny loft na Brooklynie, gdzie mieszka ze swoim mężem- wieloletnim przyjacielem Igorem, który odkrył ją dla świata mody. Pobrali się w Tajlandii. W czerwcu 2009 roku Sasha wraz z mężem , bliską rodziną i przyjaciółmi zapozowała do wyjątkowej sesji dla amerykańskiego Vogua, zatytułowanej„ Przyjęcie ślubne” gdzie wyjawiła, że kocha wszystko co związane jest z małżeństwem.

Sekretem jej urody jest chińska herbata U loon oraz techniki Kung Fu. Sasha jest wegetarianką, nie pije alkoholu, prowadzi zdrowy i aktywny tryb życia.

Z artykułem tym powiązane są następujące tagi (słowa kluczowe):


Przeczytaj także:

Polecane serwisy

Zaparaszamy do odwiedzenia strony z suplementami diety: https://eco-supplements.com/pl/, oraz z suplementami diety na odchudzanie: http://www.konsultantka.com.pl/. Znajdziecie tam rzetelne opisy wybranych suplementów takich jak krople na odchudzanie Eco Slim, koktajl Chocolate Slim, preparaty Ultra Slim czy Therma Cuts.

Ona24.eu - All rights reserved.