pracuj.pl logoPrawie 7 na 10 firm, klientów serwisu rekrutacyjnego Pracuj.pl, zamierza jeszcze do końca tego roku zatrudnić pracowników. Największy odsetek ankietowanych przedsiębiorstw (53%) chce dać pracę maksymalnie 10 osobom.

Tylko 14% pracodawców wskazało, że w tym roku nie będzie prowadziło już żadnej rekrutacji, a 17%, że jeszcze nie podjęło w tym zakresie decyzji. 6 na 10 firm, które zamierza zatrudnić pracowników przyznało, że planuje rekrutować podobną liczbę osób co w poprzednich kwartałach tego roku, niemal jedna czwarta, że znacznie mniej, a 16%, że znacznie więcej.

Głównym powodem, dla którego przedsiębiorcy zamierzają zatrudnić znacznie mniej pracowników niż w trzech pierwszych kwartałach tego roku, nie jest jednak obawa przed spowolnieniem gospodarczym, ale cykl rekrutacyjny, który podobnie przebiega w wielu firmach. - Pod koniec roku przedsiębiorstwa zwykle zatrudniają mniej osób, przenosząc procesy rekrutacyjne na styczeń – tłumaczy Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj, do której należy portal Pracuj.pl. Na taki powód wskazała prawie połowa (45%) badanych firm. Tylko 17% przyznało, że odczuwa już skutki dekoniunktury i dlatego część rekrutacji została wstrzymana, a 16%, że na razie nie odczuwa następstw spowolnienia gospodarczego, ale zdecydowało się wstrzymać rekrutację w oczekiwaniu na rozwój wydarzeń.

Najwięcej firm (45%) będzie szukało pracowników do działów handlowych i obsługi klienta (27%). 1 przedsiębiorców widzi potrzebę zatrudnienia specjalistów IT, a co piąty pracowników produkcji. Do końca roku powinno się też pojawić nieco ofert dla specjalistów od marketingu, finansów i logistyki. Na wysyp ofert pracy nie mają natomiast co liczyć HR-owcy, szkoleniowcy i prawnicy.


*Informacje o badaniu: Badanie przeprowadzono metodą ankiety dostępnej on-line w dniach 11-18 października 2011. W badaniu wzięło udział 638 firm, klientów Pracuj.pl, z całej Polski.

Pracuj.pl to wiodący polski serwis rekrutacyjny skierowany do specjalistów i menedżerów. Specjalizuje się w rekrutacji przez Internet oraz w kształtowaniu wizerunku pracodawców, wspierając firmy w pozyskiwaniu najlepszych kandydatów do pracy. Kandydatom dostarcza codziennie prawie 20 tysięcy oferty pracy od atrakcyjnych pracodawców, a także porady specjalistów dotyczące poszukiwania pracy, rozwoju kariery zawodowej oraz zdobywania dodatkowych kwalifikacji. Portal powstał w 2000r. i należy do Grupy Pracuj, będącej właścicielem wiodących marek na rynku rekrutacji on-line w Polsce i na Ukrainie. Pracuj.pl jest także członkiem-założycielem największego na świecie sojuszu niezależnych serwisów rekrutacyjnych The Network, zrzeszającego serwisy działające w ponad 70 krajach świata. www.pracuj.pl


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.