blog_logochefs.jpgJak informuje dzisiaj Agnieszka Kropiwiec z firmy Solski Burson-Marsteller Jarosław Uściński z warszawskiej restauracji Moonsfera wraz z kolegami z 12 krajów weźmie udział w wyprawie na Sri Lankę. Celem wyjazdu poznanie tradycyjnej metody produkcji herbaty i sposobów wykorzystywania jej w sztuce kulinarnej. Od 16 do 30 lipca br. szefowie kuchni z 12 krajów świata będą uczestniczyli w projekcie Dilmah Chefs and the Teamaker. Podczas kulinarnej wyprawy na Sri Lankę uczestnicy spotkają się z Merillem J. Fernando, założycielem marki Dilmah, poznają tajniki uprawy herbaty i poszczególne etapy jej produkcji, a także zdobędą wiedzę, jak wykorzystywać herbatę w sztuce kulinarnej. Jednym z uczestników projektu będzie Jarosław Uściński – szef kuchni warszawskiej restauracji Moonsfera.

Projekt Chefs and the Teamaker, realizowany przez Dilmah od 2008 r. nawiązuje do idei food matchingu, czyli łączenia potraw z różnorodnymi dodatkami, w tym herbatą. W tegorocznej edycji projektu biorą udział szefowie kuchni ze Sri Lanki, Malediwów, Litwy, Holandii, Nowej Zelandii, Czech, Indii, Indonezji, Australii, Belgii, Chile i Polski.

„Udział w projekcie „Chefs and the Teamaker” jest dla mnie dużym wyróżnieniem i doskonałą okazją do wzbogacenia umiejętności kulinarnych. Idea food matchingu, która jest ważnym elementem tego projektu, nie jest mi obca i cieszę się, że będę mógł poszerzyć wiedzę na ten temat. Nie do przecenienia jest również możliwość wymiany doświadczeń zawodowych z szefami kuchni z innych krajów. Liczę na to, że doświadczenia zdobyte podczas wyprawy na Sri Lankę pomogą mi wzbogacić menu serwowane w restauracji Moonsfera i pozwolą zaskoczyć gości nowymi połączeniami smaków i aromatów” – mówi Jarosław Uściński.

W ciągu 12-dniowej wyprawy uczestnicy wyprawy poznają sztukę uprawy i produkcji herbaty, a także bogatą kulturę i zwyczaje kulinarne Sri Lanki. Szefowie kuchni odwiedzą siedem regionów tego kraju, w każdym z nich przygotują potrawy i napoje łączące w sobie smak herbaty oraz lokalne składniki i przyprawy.  Do ich przygotowania wykorzystają lokalne metody gotowania, zioła, przyprawy i naczynia. Ta kulinarna podróż rozpocznie się w Kolombo, następnie uczestnicy odwiedzą miasta Negombo, Nuwara Eliya i Kandy, plantacje herbaty w regionie Pellmadulla oraz Park Narodowy Udawalawe.

Szefowie kuchni biorący udział w projekcie będą nie tylko mieli okazję do wymiany doświadczeń kulinarnych, ale również włączą się do działalności charytatywnej Fundacji Merilla J. Fernando. W trakcie podróży odwiedzą prowadzony przez Fundację ośrodek dla głuchoniemych w Monaragali i szkołę podstawową na plantacji Hollyrood. Centralnym wydarzeniem w ramach projektu będzie kolacja w hotelu Hilton w Kolombo, której gospodarzami będą przedstawiciele: dyrekcji hotelu, marki Dilmah oraz Fundacji Merrilla J. Fernando. Każdy z uczestników projektu będzie obsługiwał 10-osobowy stolik, a dochód z kolacji zostanie podwojony przez Fundację Merrilla J. Fernando i przekazany na cele charytatywne – wesprze przedsiębiorców gastronomicznych w rejonach dotkniętych skutkami wieloletniej wojny domowej.

Jarosław Uściński nie jest jedynym Polakiem biorącym udział w tym prestiżowym projekcie. Za oprawę zdjęciową Chefs and the Teamaker odpowiadać będzie młoda polska fotografka, laureatka wielu nagród, między innymi w konkursie Dilmah - Izabela Urbaniak.

Projekt Chefs and the Teamaker został po raz pierwszy zrealizowany w 2008 r. z okazji 21 rocznicy obecności marki Dilmah na światowym rynku herbaty. Wzięło w nim udział 8 wybitnych szefów kuchni z Australii. Ich relacje znaleźć można na stronie internetowej: www.chefsandtheteamaker.dilmahtea.com. Będą na niej również umieszczane na bieżąco informacje na temat przebiegu tegorocznej edycji projektu.

Marka Dilmah

logo dilmah.jpgZałożycielem marki Dilmah jest rodowity Cejlończyk, od 60 lat związany z produkcją herbaty – Merrill J. Fernando. Swoją rodzinną firmę, jedną z największych na świecie w przemyśle herbacianym, prowadzi razem z synami, Dilhanem i Malikiem, od których imion pochodzi nazwa marki. Dilmah jest firmą w pełni lankijską, co oznacza, że produkowana przez nią herbata pochodzi z miejscowych plantacji (w dużej części będących własnością Dilmah), przetwarzana jest w miejscowych fabrykach i na miejscu paczkowana. Proces produkcji odbywa się pod czujnym okiem założyciela Dilmah – jednego z najlepszych kiperów i znawców herbaty na świecie oraz „autora” wszystkich herbat Dilmah. Na każdej paczce herbaty Dilmah znajduje się zdjęcie i podpis Merrilla J. Fernando, co podkreśla jego osobiste zaangażowanie i stanowi gwarancję jakości.
Dilmah prowadzi działania na rynkach światowych kierując się zasadami etyki i propagując wśród przedsiębiorców postawę społecznej odpowiedzialności.

Dodatkowych informacji udziela:

Agnieszka Kropiwiec, Solski Burson-Marsteller,
Tel. +48 22 242 86 23

Z artykułem tym powiązane są następujące tagi (słowa kluczowe):


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.