Jak dbać o formę podczas wakacji?Starasz się prowadzić zdrowy tryb życia, unikasz niezdrowego jedzenie, cukru i alkoholu. Jednak wybierasz się na wakacje z grupą znajomych i zastanawiasz się nad tym czy na wymarzonym odpoczynku wszystkie Twoje wyrzeczenia nie pójdą na marne? Jest kilka uniwersalnych sposobów na to by uniknąć przybrania na wadze podczas wakacji.

Wakacje to czas upragnionego odpoczynku, nie tylko od pracy i codziennych obowiązków, lecz niektórzy zupełnie się na nich "resetują". Chodzi tutaj o nieprzestrzeganie zasad zdrowej diety, spożywanie alkoholu i brak aktywności fizycznej. Jednak jest znaczne grono osób, które obawiają się o spadek formy podczas urlopu. Najlepszym rozwiązaniem jest kompromis między odpustem od surowych reguł, a naszą fantazją podczas relaksowania się. Jak go uzyskać?

Nie trzeba przyjaźnić się z cukrem

Nadmiary cukru w naszej diecie prowadzą do otyłości, cukrzycy 2 typu oraz występowania zespołu metabolicznego. Nawet kilkudniowe spożywanie nadmiernych ilości cukru, może prowadzić do uzależnienia się od tej substancji. Musisz mieć zawsze z tyłu głowy, żeby nie przesadzać zbytnio z słodzonymi napojami i koktajlami oraz pożywieniem, które zawiera duże ilości słodkości. Delektuj się do woli owocami, powodują one uczucie słodyczy oraz są zdrową alternatywą dla zwykłego, białego cukru.

Obżarstwo to grzech ciężki

Wiele osób, które wyjeżdżają w nowe miejsca, ma tendencje do objadania się podczas wakacji. Nie jest to dziwne, ponieważ chcą spróbować nowych smaków, potraw i dobrodziejstw kuchni. Jednak trzeba opanować się w tym szaleństwie i najlepiej ograniczyć się do jednego sytego pokarmu podczas dnia. Pozostaje jednak dużo czasu, żeby kosztować nowych potraw, lecz trzeba zachować umiar. Czemu? Zbytnio obciążony układ pokarmowy może się w pewnym momencie zbuntować i nici z próbowania kolejnych smakołyków.

Spacer to podstawa

Jedziesz zwiedzać. Chcesz zobaczyć jak najwięcej. Zdecyduj się na pieszą eksplorację nowego miejsca. Nie tylko będziesz mógł zatrzymać się by zobaczyć więcej, lecz Twój organizm będzie wdzięczny za dawkę ruchu który ma zaserwujesz.

Pij wodę, na zdrowie

O prozdrowotnych walorach picia wody nie trzeba nikogo przekonywać, lecz i tak pijemy jej zdecydowanie za mało. Na wakacjach musisz jednak o niej pamiętać. Ruch, temperatura i duże ilości jedzenia, powodują że, potrzebujemy jej w znacznych ilościach. Będzie ona powodowała uczycie sytości, lecz również będzie pomagała usuwać szkodliwe substancje z Twojego organizmu. Pamiętajmy jednak, aby pochodziła z odpowiednich źródeł i najlepiej kupować ją w szklanych pojemnikach.

Nie zadzieraj z alkoholem

Większość z nas na wakacjach nie odmawia sobie znacznych ilości alkoholu. Trzeba się rozerwać, wyluzować, oderwać od rzeczywistości ,którą zostawiliśmy w miejscu zamieszkania. Nie należy jednak traktować tego jako priorytetu naszej eskapady. Nie tylko będziesz się czuł osłabiony na drugi dzień, lecz Twoje zdrowie na tym ucierpi. Lampka dobrego czerwonego wina nie tylko spowoduje uczycie odprężenia, lecz również wpłynie pozytywnie na proces trawienia. Staraj się aby pić dobrej jakości alkohol w rozsądnych ilościach, a na pewno wyciągniesz więcej z upragnionego odpoczynku.

Artykuł powstał we współpracy z gruby-trener.pl

 

Z artykułem tym powiązane są następujące tagi (słowa kluczowe):


Przeczytaj także:

Polecane serwisy

Zaparaszamy do odwiedzenia strony z suplementami diety: https://eco-supplements.com/pl/, oraz z suplementami diety na odchudzanie: http://www.konsultantka.com.pl/. Znajdziecie tam rzetelne opisy wybranych suplementów takich jak krople na odchudzanie Eco Slim, koktajl Chocolate Slim, preparaty Ultra Slim czy Therma Cuts.

Ona24.eu - All rights reserved.