GPSMobileGuideGPSMobileGuide to wydawca serii aplikacji mobilnych działających na telefonach iPhone oraz Nokia z systemem Symbian, dzięki którym żaden turysta nie będzie się już czuł zagubiony pośród atrakcji turystycznych w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Francja, Hiszpania, Włochy i Polska.

W bazie GPSMobileGuide znajduje się ponad 30 tysięcy punktów POI (Point Of Interest). Większość z nich posiada zdjęcia oraz, co jest unikalne na tle konkurencji – nagrania audio. Dzięki temu nie trzeba już odrywać oczu od atrakcji, lub czytać opisów z małego ekranu telefonu, bo miły głos opowie o nich w słuchawkach. Do realizacji nagrań zostali zaangażowani profesjonalni native-speakerzy dla języków polskiego i angielskiego.

Bogata baza wiedzy była tworzona z takim zamysłem, aby z aplikacji mogli korzystać nie tylko turyści, ale też osoby chcące dowiedzieć się więcej o historii oraz ciekawych faktach na temat własnej okolicy. Sam opis miejsca często jest wzbogacony o liczne ciekawostki, mity i legendy. Ponadto znajdując się w określonym miejscu użytkownik może sprawdzić, jakie atrakcje są zlokalizowane w najbliższej okolicy. Informacje o ciekawych miejscach w pobliżu można otrzymywać w formie powiadomień lub przeglądać je na mapie.

Kluczowe atrakcje wielkich miast i lokalne ciekawostki

Opisane w aplikacji POI to przede wszystkim zabytki (między innymi kościoły i katedry), charakterystyczne budowle (mosty, tamy), pomniki i historyczne miejsca, muzea, parki, pałace i domy znanych ludzi, i wiele, wiele innych. Aplikacja zawiera również mnóstwo informacji o atrakcjach poza dużymi miastami, takich jak zamki, parki narodowe, szczyty gór i jaskinie czy miejsca o bogatych walorach krajobrazowych. To unikalna wiedza, której nie oferują inne aplikacje. Nad aplikacją pracował zespół redaktorski - jako źródła wiedzy w dużej mierze bazował on na opisach z Wikipedii wzbogacanych o ciekawostki z innych źródeł. Sama baza została także wzbogacona o lokalne atrakcje znane tylko okolicznym mieszkańcom. Dzięki temu w bazie GPSMobileGuide znajdują się miejsca nieopisywane przez większość przewodników. Jeżeli dane POI jest w jakiś sposób powiązane ze znaną osobą, aplikacja umożliwia zapoznanie się z jej biografią, naturalnie również wzbogaconą o profesjonalne nagranie audio i zdjęcia.

Aplikacja nieustannie rozwijana

Aplikację można wypróbować za darmo, a następnie wykupić na nią abonament. W ramach pełnej wersji użytkownik otrzymuje dostęp do wszystkich opisów oraz nagrań tysięcy punktów POI. Aplikacja może służyć użytkownikowi przez długie lata, tym bardziej, że jest ona cały czas rozwijana i udoskonalana.

GPSMobileGuide to przede wszystkim:

  • Bogate treści merytoryczne
  • Tysiące profesjonalnych nagrań lektorskich
  • Wysokiej jakości zdjęcia
  • Bogata baza atrakcji, w tym również sylwetki osób związanych z danym miejscem
  • Intuicyjna obsługa i nawigacja


Na wiosnę przygotowane będzie także wydanie aplikacji na system Android.

Link do aplikacji:
http://www.gpsmobileguide.com/
Link do aplikacji w AppStore:
http://itunes.apple.com/lk/app/polska-audioprzewodnik/id450858126?mt=8


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.