Gadżety firmowe – jakie powinny być?Gadżety reklamowe to dobry sposób na to, by zwrócić uwagę klientów, wzbudzić ich zainteresowanie marką oraz sprawić, że zostanie ona dobrze zapamiętana. Firmowy upominek musi jednak spełniać określone kryteria, w przeciwnym wypadku przepadnie w natłoku innych podobnych drobiazgów. Jakie powinny być skuteczne gadżety reklamowe?

Funkcjonalne

Najważniejszą cechą reklamowych gadżetów jest ich funkcjonalność. Trudno się z tym nie zgodzić. Jeśli ten warunek nie będzie spełniony, bardzo prawdopodobne, że nasz upominek wyląduje raczej w koszu niż na biurku klienta. Powinien to być drobiazg, który okaże się użyteczny np. podczas pracy i wyróżni się spośród dziesiątek podobnych przedmiotów. Jednym z najczęściej spotykanych gadżetów reklamowych są długopisy. Ciekawym rozwiązaniem są też kalendarze biurkowe – klienci będą mieć je zawsze na widoku, a dodatkowo dzięki nim nie zapomną o ważnych spotkaniach i terminach. Gadżet starajmy się dobierać również względem działalności naszych kontrahentów.

Atrakcyjne wizualnie

Gadżet firmowy powinien być nie tylko użyteczny, ale także atrakcyjny wizualnie. Jeśli oczekujemy, że nasi klienci będą chcieli wykorzystywać je w codziennej pracy, zadbajmy o to, by nie odbiegały standardem od popularnych i modnych dodatków. Zaproponujmy im coś, czego nie będą wstydzili się postawić np. we własnym biurze. Poza tym nieestetyczny dodatek może zniechęcić klienta do podjęcia współpracy. Wygląd gadżetu może odnieść do jakości oferowanych usług. Projekt firmowych upominków warto więc zlecić profesjonalnej firmie graficznej. Specjaliści będą w stanie dopasować modny design do wybranego przez nas przedmiotu.

Dobrej jakości

O tym, jak długo podarowany gadżet będzie służyć klientom, świadczą nie tylko jego wygląd i użyteczność, ale również jakość wykonania. To także może wpłynąć na to, w jaki sposób postrzegane będą nasze usługi. Nietrwałe przedmioty szybko wyjdą z użycia, a nasz kontrahent zapewne sięgnie po trwalsze rozwiązania. Potraktujmy więc gadżety nie tylko jako dodatkową powierzchnię reklamową, ale także dowód na to, że dbamy o najwyższą jakość oferowanych usług.

Zgodny z identyfikacją wizualną przedsiębiorstwa

Na firmowym gadżecie powinno pojawić się też logo oraz inne elementy identyfikacji wizualnej. W końcu to szansa na to, by zwrócić na siebie uwagę kontrahenta. Na długopisie lub kalendarzu biurkowym warto umieścić także dane kontaktowe. Jeśli klient skojarzy naszą działalność z konkretną usługą, będzie mógł od razu skontaktować się z nami.


Przeczytaj także:

Polecane serwisy

Zaparaszamy do odwiedzenia strony z suplementami diety: https://eco-supplements.com/pl/, oraz z suplementami diety na odchudzanie: http://www.konsultantka.com.pl/. Znajdziecie tam rzetelne opisy wybranych suplementów takich jak krople na odchudzanie Eco Slim, koktajl Chocolate Slim, preparaty Ultra Slim czy Therma Cuts.

Warto przeczytać

Zobacz też

Szukaj

Ona24.eu - All rights reserved.