Grzejnik TUBUS 3 Instal-ProjektJuż 12 grudnia zapraszamy do Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie na wernisaż wystawy „Dizajn na zimę: light my fire". Oswajamy nadchodzące mrozy - ogrzewając się w cieple kominków, pieców i grzejników; wtulając się w puszyste koce i miękkie poduchy i popijając herbatkę z designerskich termosów. Data rozpoczęcia wystawy jest nieprzypadkowa, tego dnia odbywa się także Dzień Otwarty Zamku - wśród atrakcji m.in. warsztaty kulinarne i decoupage, kaloryczny kiermasz świąteczny, wystawa bombek choinkowych.

 


Ogień pobudza, więc w środku mroźnej pory roku, pytamy, jak ogrzać zimę. Zawory, termy, piece, kominki, kaloryfery i grzejniki nie muszą być już traktowane jak ‘zło konieczne’, natrętny intruz, którego funkcja ogranicza się do ogrzewania pomieszczenia. Wystawa ‘Light my fire’ to próba zmiany wydźwięku określenia „instalacja grzewcza” i paradoksalnie ‘ocieplenia’ wizerunku tych urządzeń. Niepozorne, na co dzień niedoceniane grzejniki, mogą przybierać najróżniejsze formy, mienić się przeróżnymi kolorami, mieć posmak klasyki lub nutkę retro. I z pewnością mogą stanowić celowy element wystroju wnętrza, jego ozdobę, co udowadniają oryginalne grzejniki Instal-Projekt, Terma Technologie, Jaga, czy Kalmar. Z drugiej strony, słowo „ciepło” naturalnie przywołuje na myśl przyjemne odczucia: miękkość, komfort i zadowolenie. Zima wtula nas w puszyste, miłe w dotyku tkaniny. Na wystawie zostaną zaprezentowane przedmioty sygnowane nazwiskami projektantów z dalekiej północy, czyli ekspertów w kwestii „docieplania” i tworzenia kreatywnych form. Warto się nimi zainspirować.

 

Wystawie towarzyszyć będzie również ekspozycja zwycięskich produktów konkursu Terma dizajn (sala wystawowa Oranżerii).

Zapraszamy na wernisaż „Dizajn na zimę: light my fire” 12 grudnia o godz. 11.00.

Wystawa potrwa do 23.01.2011.

 

Bliższe informacje znajdą Państwo na stronie Zamku: www.zamekcieszyn.pl.

 

Pełna lista wystawców:

Carl Mertens (dystrybutor: Famare), Guus van Leeuwen, Instal Projekt, Jaga (dystrybutor: ANB Sp. z o.o.), Jotul (dystrybutor: Jotul Polska), Kalmar, LATALAdesign, Skantherm.fireworks (dystrybutor: h-nys Marcin Perłak), Sztuka Beskidzka, Terma, Vik Prjónsdóttir


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.