Porcelana Twinings

Święta Bożego Narodzenia to dla każdego wyjątkowy czas, pełen pięknych tradycji. Spotkania z rodziną przy stole wigilijnym, dzielenie się opłatkiem czy też wspólne śpiewanie kolęd to tylko wybrane obyczaje. A jak wyglądają święta w Wielkiej Brytanii?

25 grudnia to Christmas Day, w czasie którego w każdym brytyjskim domu wszyscy zasiadają do tradycyjnego obiadu. Na świąteczny obiad serwuje się pieczonego indyka i ziemniaki z warzywami, na deser podaje się Christmas pudding (bardzo ciężkie ciasto z suszonymi owocami, polane brandy). Nie może zabraknąć też prawdziwej, angielskiej herbaty. Ważnym punktem tego dnia jest przemówienie świąteczne wygłaszane przez Królową w telewizji.

W Wielkiej Brytanii prezenty wręczane są 25 grudnia rano. Znajduje się je pod choinką lub w skarpetach zawieszanych nad kominkiem.

Twinings of London

Herbata Twinings

Twinings to marka o brytyjskich korzeniach, której historia ma ponad 300 lat - pełna nazwa: R. Twining and Company Ltd, firma herbaciana w Londynie, istniejąca od 1706 roku, a od 1964 roku będąca własnością koncernu Associated British Foods. Jej znakiem firmowym jest złoty lew. Oferta herbat Twinings obejmuje zarówno klasyczne czarne i zielone herbaty gatunkowe, jak i herbaty aromatyzowane i mieszanki owocowe i ziołowe. Specjalizuje się w wyszukanych aromatach takich jak Lapsang Souchong, English Breakfast, Lady Grey or Darjeeling. Dzięki doświadczonym kiperom firmy Twinings możemy delektować się wybornym smakiem i aromatem różnych mieszanek herbat. Przy filiżance tej wyjątkowej herbaty spokojny, świąteczny czas zagości w domach bliskich nam osób na co dzień. Herbaty liściaste Twinings w puszkach to także znakomity pomysł na prezent. W ofercie Twinings znajdują się:

English Breakfast

Puszka do herbaty English Breakfast Tea

English Breakfast - klasyczna, czarna herbata o orzeźwiającym i pobudzającym smaku. Doskonała z mlekiem, czarna lub z dodatkiem cytryny. (obrazek w dużej rozdzielczości English Breakfast)

Earl Grey

Puszka do herbaty Earl Grey

Earl Grey - czarna herbata z wyraźnym aromatem bergamotki. Serwuje się ją z odrobiną mleka lub czarną, nigdy z dodatkiem cytryny, gdyż ta pozbawia herbatę walorów smakowych (całkowicie niweluje zapach i smak bergamotki).

Lady Grey

Puszka do herbaty Lady Grey Tea

Lady Grey - jest mieszanką czarnych herbat z dodatkiem skórki pomarańczowej i cytrynowej oraz z delikatnym aromatem bergamotki. Serwuje się ją bez dodatków lub z odrobiną mleka. (obrazek w dużej rozdzielczości Lady Grey )

Gunpowder

Puszka do herbaty Gunpowder Green 100g

Gunpowder - zielona herbata o dużych liściach, dających jasny, orzeźwiający napar. Spożywa się ją bez żadnych dodatków. Ważne jest, aby napar nie był zbyt mocny. (obrazek w dużej rozdzielczości Gunpowder )

Darjeeling

Puszka herbaty DarJeeling Tea

Darjeeling - herbata o delikatnym charakterze, wyróżniająca się subtelnym,  kwiatowym aromatem oraz łagodnym muszkatołowym posmakiem. Pochodzi z rejonu północno-wschodnich Indii, słynącego z produkcji najdroższych na świecie herbat. Podaje się ją czarną lub z mlekiem.

Jasmine

Puszka herbaty Jasmine 100g

Jasmine - połączenie liści herbaty zielonej i kwiatów jaśminu o unikalnym, naturalnym aromacie. (obrazek w dużej rozdzielczości Jasmine )

Prince of Wales

Puszka herbaty Prince of Wales Tea

Prince of Wales - herbata czarna o dość jasnym naparze i delikatnym smaku, charakterystycznym dla herbat oolong. Serwuje się ją z odrobiną mleka lub czarną. (obrazek w dużej rozdzielczości Prince of Wales )

 

Sugerowana cena detaliczna: 15zł / 100g

Porcelana Twinings

Z artykułem tym powiązane są następujące tagi (słowa kluczowe):


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.