Brześć na Walentynki14 luty to wyjątkowy dzień dla ludzi zakochanych, czas wyznań miłosnych. Tradycja walentynkowa pojawiła się w Polsce w latach 90 XX wieku. Przybyła z kultury francuskiej i krajów anglosaskich oraz z kultem św. Walentego, którego wspomnienia liturgiczne w kościele katolickim przypadają na ten dzień.

Niejedno z nas chciałoby w ten wyjątkowy dzień zaskoczyć swoją drugą połowę. Problem pojawia się jednak  kiedy nie mamy pomysłów. Zamiast kupowania zbędnych drobiazgów, które mogą okazać się nietrafione, warto pomyśleć o wspólnie spędzonym wieczorze przy świecach i romantycznej kolacji, zrobionej przez jedno z partnerów.

Smacznie i zdrowo

Przed przygotowaniem należy zastanowić się co lubi nasza druga połówka i czy jesteśmy w stanie je samodzielnie przygotować. Jeśli nasze zdolności kulinarne nie są zbyt wysokie powinniśmy skupić się na prostych daniach. Wykorzystać możemy do tego przepisy z internetu i portali kulinarnych. Warto także pomyśleć o wyborze produktów, mam tutaj na myśli nie zawierającyh konserwantów, jak np. słomka ptysiowa Brześć, idealnie nadająca się do wspólnego chrupania przy filmie. Oczywiście wino przy wspólnej kolacji jest niezbędne, pamiętać należy, iż białe podajemy m.in do ryb, białego mięsa i wędlin, czerwone zaś do dań z czerwonego mięsa o ostrzejszym smaku.

Wyjątkowa atmosfera

Samo jedzenie i wino na pewno nie wystarczą. Należy zadbać o odpowiedni nastrój, przyozdabiając stół np. świecami i przygotować odpowiednią nastrojową muzykę, by leciała w tle przy wspólnie spożywanym posiłku. Pomieszczenie można także ozdobić wspólnymi zdjęciami. Ważne, aby dekoracja odpowiadała gustowi drugiej osoby.

Ważne szczegóły

Wino, romantyczna muzyka i smaczna jedzenie to niezbędne składniki udanej kolacji walentynkowej. Jak mówi stare polskie przysłowie "diabeł tkwi w szczegółach", dlatego należy zwrócić uwagę na drobne dodatki, które mogą nadać naszej kolacji wyjątkowy charakter. Sprawi to, że wieczór zapisze się w pamięci i będzie wyjątkowym wspomnieniem. Do tego nie potrzeba wiele, jedynie kreatywności i chęci, by stworzyć na przykład serce ułożone z groszków ptysiowych firmy ZPC Brześć na zupie lub kremie albo napis "Kocham Cię" ze słodkich słomek ptysiowych.

Tym skromnym nakładem sił można wywołać uśmiech na twarzy ukochanej osoby, a przecież na tym właśnie nam zależy.

Z artykułem tym powiązane są następujące tagi (słowa kluczowe):


Przeczytaj także:

Polecane serwisy

Zaparaszamy do odwiedzenia strony z suplementami diety: https://eco-supplements.com/pl/, oraz z suplementami diety na odchudzanie: http://www.konsultantka.com.pl/. Znajdziecie tam rzetelne opisy wybranych suplementów takich jak krople na odchudzanie Eco Slim, koktajl Chocolate Slim, preparaty Ultra Slim czy Therma Cuts.

Ona24.eu - All rights reserved.