Benjamin Moore Bejca Glaze 405 zdjęcie aranżacyjne

Laserunek to technika dekoracyjna rodem z malarstwa olejnego, która z powodzeniem stosowana jest w aranżacji wnętrz. Stylową „przecierkę” na ścianie stworzy specjalna bejca Studio Finishes® Glaze 405 marki Benjamin Moore. Laserunkiem określamy przezroczystą lub półprzezroczystą warstwę farby, która zmienia tonację i barwę wcześniej nałożonej powłoki. Technika ta stosowana była głównie w malarstwie olejnym, a jej rozkwit przypada na XVII wiek za sprawą malarzy flamandzkich. Pochodzenie nazwy „laserunek” nie jest jednoznaczne.

Najprawdopodobniej wywodzi się od pojęcia lasur, które w językach romańskich oznacza błękit, ale również przejrzyste, jasne barwy. Od pewnego czasu techniki laserunkowe stanowią inspirację dla producentów farb i materiałów do dekoracji ścian. Specjalne bejce pozwalają na osiągnięcie na ścianie dekoracyjnych efektów potocznie określanych przecierkami, które wzorują się na tej starej metodzie malarskiej. Produktem godnym polecenia jest bejca Studio Finishes® Glaze 405 ekskluzywnej, amerykańskiej marki Benjamin Moore, oferowana w niezwykle bogatej gamie kolorów, która w połączeniu z preparatem Studio Finishes™ Glaze Extender 408 pozwala na uzyskanie oryginalnych, najbardziej wyszukanych i nietuzinkowych wzorów.

Studio Finishes® Glaze 405

Benjamin Moore_Bejca Glaze 405

Benjamin Moore_Bejca Glaze 405

Studio Finishes® Glaze 405 to wodorozcieńczalna, akrylowa bejca tworząca półprzezroczyste efekty dekoracyjne na uprzednio pomalowanych powierzchniach ścian wewnętrznych i sufitów, elementach drewnianych i metalowych. Bejca może zostać bezpośrednio podbarwiona, bądź wymieszana z farbami wewnętrznymi marki Benjamin Moore. Jeżeli chcemy poświęcić więcej czasu na dopracowanie ostatecznego efektu wizualnego na ścianie, warto do bejcy (lub mieszanki bejcy z farbą) dodać preparat wydłużający czas schnięcia Studio Finishes™ Glaze Extender 408. Dzięki zastosowaniu bejcy Studio Finishes® Glaze 405 osiągniemy na ścianie efekt potocznie określany przecierką, o wyjątkowej głębi i ciekawym rysunku. Do nakładania bejcy możemy użyć różnego rodzaju narzędzi od gąbki, przez pędzel, szmatkę, po wałek dekoracyjny. To jakiego charakteru nadamy ścianie zależy nie tylko od wybranego narzędzia, ale również od tego jaką techniką laserunek będzie nakładany. Powierzchnię można kreować krótkimi ruchami pędzla, zataczać koła, czy też pracować metodą krzyżową. Możemy również nadać ścianie staranny, symetryczny rysunek. Ostateczny wzór zależy od pomysłowości i inwencji wykonawcy.

Bejca Studio Finishes® Glaze 405

Benjamin Moore Bejca Glaze 405 zdjęcie aranżacyjne (2)

Benjamin Moore Bejca Glaze 405 zdjęcie aranżacyjne (2)

Bejca Studio Finishes® Glaze 405 charakteryzuje się wysoką przyczepnością do podłoża, odpornością na zmywanie i bardzo dobrą wydajnością. Litr produktu pozwala na wykończenie ok. 15 m2 powierzchni. Bejca może być stosowana do dekoracji wcześniej pomalowanych tradycyjnych wypraw wapienno-cementowych i cementowych, cienkowarstwowych tynków mineralnych i akrylowych, gładzi gipsowych, płyt gipsowo-kartonowych, tapet, budowlanych bloczków konstrukcyjnych, podłoży drewnianych i metalowych.

Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej benjaminmoore.pl.

Informacje o produkcie:

Wydajność: ok. 15 m2/l
Kolorystyka: produkt bezbarwny możliwy do kolorowania w systemie barwienia BENJAMIN MOORE® COLOR PREVIEW® lub mieszania z farbami wodorozcieńczalnymi marki Benjamin Moore.
Cena: od 41 zł brutto za 1 l (w tym 23% VAT).
Opakowanie: 0,95 l

Benjamin Moore Bejca Glaze 405 zdjęcie produktu

Z artykułem tym powiązane są następujące tagi (słowa kluczowe):


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.