Mustela Vergetures Double ActionW czasie ciąży każda kobieta ma świadomość zmieniającego się ciała, ale często zapomina, że skóra w tym czasie ma wyjątkowe potrzeby. O nich pamiętają eksperci Laboratoires Expanscience tworząc dermokosmetyki Mustela, dedykowane kobietom na okres ciąży i po porodzie. Zespół naukowy laboratoriów poznał mechanizm powstawania rozstępów i opracował skuteczny sposób przeciwdziałania ich przyczynom.

Ciało kobiety zmienia się już w trakcie pierwszych dni ciąży. Pod wpływem burzy hormonów, wraz ze wzrostem poziomu kortyzolu i ze zmianami poziomu estrogenów - dochodzi do upośledzenia funkcjonowania fibroblastów, komórek odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenowych i elastyny. Dochodzi do osłabienia wytrzymałości i elastyczności skóry - włókna kolagenowe zrywają się i powstają na skórze rozstępy. Oprócz tego czynnika hormonalnego, działającego od pierwszych dni ciąży – przyczyny powstawania rozstępów są związane z naturalnym podczas ciąży przybieraniem na wadze i mechanicznym rozciąganiem się skóry.

 W odpowiedzi na potrzeby skóry tracącej elastyczność, na której powstają rozstępy w okresie ciąży i po porodzie Laboratoires Expanscience przygotowały dwa kremy na rozstępy Mustela:

Podwójnie działający krem przeciw rozstępom Mustela 9 Miesięcy

Podwójnie działający krem przeciw rozstępom Mustela 9 Miesięcy to propozycja dla kobiet już od pierwszych dni ciąży, u których nie pojawiły się jeszcze niechciane zmiany na skórze lub dla tych, które właśnie zauważyły je na swoim ciele.

Precyzyjnie dobrane składniki preparatu stymulują produkcję naturalnego kolagenu. Skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Specjalny kompleks aktywny zawiera: Elastoregulator, Lupeol, a także peptydy awokado. Elastoregulator (peptydy sojowe) zwiększa produkcję włókien kolagenowych i elastynowych. Lupeol (wyciąg z nasion łubinu) stymuluje biosyntezę kolagenu i zapewnia dobrą jakość kolagenu, a także pobudza namnażanie fibroblastów, poprawiając tym samym jędrność i elastyczność skóry. Peptydy awokado stymulują produkcję lipidów oraz poprawiają komfort skóry - zmniejszają swędzenie i uczucie napięcia skóry.

Pojemność: 150 ml
Cena: ok. 90 zł

Skuteczność profilaktycznego działania Podwójnie działającego kremu przeciw rozstępom Mustela potwierdzają badania kliniczne, pod kontrolą lekarzy ginekologów, przeprowadzone wśród kobiet w ciązy: 96% kobiet stosujących Podwójnie działający krem przeciw rozstepom nie ma rozstępów*

Intensywnie działający krem na rozstępy Mustela 9 Miesięcy

Intensywnie działający krem na rozstępy Mustela 9 Miesięcy pomaga zmniejszyć istniejące rozstępy powstałe w czasie ciąży. Oprócz składników uelastyczniających skórę i wspomagających produkcję kolagenu (Elastoregulator i Lupeol), krem zawiera masło shea oraz peptydy awokado, które zmniejszają wrażliwość skóry i łagodzą uczucie swędzenia. Krem koryguje nowo powstałe rozstępy zmniejszając ich długość, szerokość oraz intensywność koloru.

Pojemność: 75 ml
Cena: ok. 80 zł

Skuteczność w korygowaniu rozstępów Intensywnie działającego kremu na rozstępy Mustela potwierdzają badania kliniczne przeprowadzone wśród kobiet po porodzie, pod kontrolą ginekologów: 75% kobiet deklaruje zmniejszenie widoczności rozstępów, 81% kobiet obserwuje bardziej jędrną skórę po stosowaniu, 100% kobiet deklaruje wyrównanie kolorytu skóry**


W obu kremach na rozstępy znajduje się także innowacyjny, specjalnie opracowany naturalny składnik aktywny Arabinogalactan. Jest to ekstrakt uzyskiwany z pnia północnoamerykańskiego modrzewia. Arabinogalactan zapobiega powstawaniu rozstępów poprzez zmniejszenie produkcji enzymów i mediatorów zapalnych powodujących niszczenie oraz dezorganizację włókien kolagenu i elastyny. Pobudza również syntezę kolagenu dzięki czemu efektywniej następują procesy naprawcze.


Wszystkie dermokosmetyki Mustela są bezpieczne zarówno dla mamy jak i dla dziecka. Są hypoalergiczne opracowane w celu zminimalizowania ryzyka alergii. Na każdym etapie tworzenia produktu przeprowadzana jest rygorystyczna kontrola składników. Nie zawierają parabenów, ftalanów, fenoksyetanolu. Są dostępne wyłącznie w aptekach.


Dermokosmetyki Mustela powstają w laboratoriach francuskiej firmy farmaceutycznej Laboratoires Expanscience. Naukowcy Laboratoires Expanscience jako pierwsi dostrzegli nietypowe potrzeby skóry kobiet w ciąży i po porodzie oraz skóry niemowląt i małych dzieci. Od 60 lat zespoły lekarzy, farmaceutów i naukowców tej firmy pracują nad tym, żeby matka cieszyła się piękną skórą i zdrowiem swojego dziecka.


Mustela to cztery specjalistyczne linie dermokosmetyków – dla kobiet w ciąży i po porodzie (Mustela 9 Miesięcy), noworodków i dzieci od pierwszych dni życia (Mustela Bébé), do ochrony przeciwsłonecznej dla dzieci (Mustela Sun Protection) oraz dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry i problemami skórnymi (Mustela Dermo-Pedriatrics).


Mustela jest wiodącą marką na europejskim rynku dermokosmetyków w dziedzinie pielęgnacji skóry noworodków, dzieci oraz kobiet w ciąży i po porodzie.
* Badanie kliniczne przeprowadzone pod kontrolą ginekologów. 26 kobiet w ciąży stosujących Podwójnie działający krem przeciw rozstępom podczas całego okresu ciąży. Ocena skuteczności działania Kremu w 8 miesiącu ciąży i 30 dni po porodzie.


** Badanie kliniczne, 22 kobiety stosujące intensywnie działający krem na rozstępy dwa razy dziennie przez okres 3 miesięcy.

Z artykułem tym powiązane są następujące tagi (słowa kluczowe):


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.