Artykuł MediaCom i The Hofstede Centre partnerami przy Cultural Connections napisany przez dnia 18 luty 2016.

mediacom-logo.pngGlobalna sieć domów mediowych  MediaCom nawiązała długoterminową współpracę z instytutem badawczym The Hofstede Centre i ITIM International. Jej celem jest stworzenie centrum badawczego, które będzie dysponowało analizami kulturowymi mieszkańców poszczególnych państw.

 

Partnerstwo z The Hofstede Centre pozwoli zebrać unikalne dane dla poszczególnych rynków, dzięki którym będzie można lepiej zrozumieć zachowania konsumenckie mieszkańców wybranych państw, a co za tym idzie bardziej efektywnie opracować strategię komunikacji dla reklamodawców.

Wszyscy wiemy,  jak niezwykle istotne są uwarunkowania kulturowe przy budowaniu koncepcji marketingowych. Stworzenie takiej bazy danych będzie wyjątkowo użyteczne przy opracowywaniu strategii marketingowych dla klientów, z którymi współpracujemy na wielu rynkach. W ten sposób będziemy posiadać wyłączny dostęp do bazy insightów, dzięki którym będziemy mogli jeszcze dokładniej dopasować komunikację do zachowań mieszkańców w krajach, w których planujemy komunikacje dla naszych klientów: Procter & Gamble, The Coca-Cola Company, GlaxoSmithKline i Novartis Poland oraz Shell.  – mówi Agnieszka Kosik, CEO MediaCom Warszawa.

Na potrzeby projektu powstanie platforma, która będzie na bieżąco aktualizowana o nowe dane z poszczególnych rynków. Będą to jedne z największych badań uwarunkowań kulturowych, które swoim zasięgiem obejmą 52 państwa, a udział w nich weźmie 60 tys. konsumentów. Za zbieranie danych odpowiada Lightspeed GMI, firma należąca do Kantar Worldwide. Pierwsze analizy będą dostępne w maju br.

The Hofstede Centre powstało w 2012 r. Twórcą centrum jest holenderski psycholog społeczny dr Geert Hofstede, który uważany jest za ojca analiz kulturowych.  Jedną z jego najpopularniejszych książek jest „Culture’s Consequences”.

MediaCom Warszawa
The Content & Connections Agency

MediaCom działa na rzecz swoich klientów, wykorzystując system komunikacji ich marek we wszystkich kanałach w celu zwiększenia ich wyników biznesowych. MediaCom odpowiada za budowanie komunikacji marketingowej i zakup przestrzeni reklamowych rozwijając i optymalizując content – definiowany jako każda forma komunikacji klienta. Jest częścią największego marketingowego holdingu na świecie, dzięki czemu korzysta ze sprawdzonych, profesjonalnych narzędzi i niezwykle bogatego doświadczenia specjalistów w swojej sieci. Tworząc strategie i plany komunikacji opiera się na dogłębnym zrozumieniu potrzeb klienta i zachowań konsumenta.

Obecnie do swoich kompetencji zalicza reklamę, sponsoring, kampanie internetowe, społecznościowe, direct response, ofertę celebrycką, a także marketing szeptany. Obok głównej specjalizacji, czyli planowania i zakupu mediów (telewizja, prasa, outdoor, internet), wciąż rozwija nowe usługi. W skład jednostek specjalnych MediaComu wchodzi:

  • dział MediaCom Business Science – dział analiz statystycznych,
  • MediaCom Store – dział shopper-marketingu,
  • MediaCom Beyond Advertising – dział zajmujący się zarządzaniem contentem
  • MediaCom Response – dział specjalizujący się w performance marektingu.

MediaCom jest członkiem WPP, jednego z najsilniejszych holdingów, który świadczy usługi reklamowe, zarządzania inwestycjami mediowymi, doradztwa, public relations i public affairs. Jest także częścią GroupM – operacyjnego ramienia WPP i największej grupy negocjacyjnej w Polsce. Jej udziały w polskim rynku mediowym wynoszą 39%.

About GroupM

GroupM jest operacyjnym ramieniem WPP i największą grupą negocjacyjną w Polsce. W jej skład poza MediaComem wchodzi MEC, Maxus i Mindshare. Jej udziały w polskim rynku mediowym wynoszą 39%. GroupM zrzesza cztery domy mediowe: MediaCom, Maxus, Mec i Mindshare. Dzięki pracy tych skutecznych negocjatorów MediaCom oferuje swoim klientom konkurencyjne warunki finansowe, a także zapewnia dostęp do nowoczesnych rozwiązań i form komunikacji. U podłoża działań GroupM leży inteligentne zastosowanie innowacyjnych usług komunikacyjnych, które zapewnia klientom przewagę konkurencyjną.

About WPP

WPP jest największą na świecie grupą świadczącą usługi komunikacyjne z obrotami na poziomie 71.7 miliardów USD i dochodami na poziomie około 16.1 miliardów USD. Przy pomocy swoich spółek operacyjnych, Grupa oferuje szeroki zakres usług reklamowych i marketingowych, w tym reklamę, zarządzanie inwestycjami mediowymi; consumer insight; public relations i public affair; branding; komunikację healthcare; direct i digital. Grupa zatrudnia ponad 175 000 pracowników, operuje w 3 000 biur, w 110 krajach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.wpp.com.


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.