Artykuł Bądź gotowa na lato. napisany przez dnia 28 marzec 2011. Wyszukiwany jest po takich frazach jak: viva derm, masaż, cellulit, rozstępy, dermatologia estetyczna.

Barbara Walkiewicz CyranskaJakie zabiegi należy wykonać wiosną, aby nasza skóra i ciało latem wyglądało zdrowo i ładnie?

Z nadejściem wiosny większą uwagę przywiązujemy do swojego wyglądu. Po zimie zrzucamy ciepłe okrycia, odsłaniamy partie ciała, które przez kilka ostatnich miesięcy były zakryte. Jeżeli chcemy, aby nasze ciało latem wyglądało zdrowo i ładnie to obecnie jest najlepszy czas, żeby dokonać niezbędnych korekt poszczególnych partii. Należy pamiętać, że aby osiągnąć zadowalające efekty w niektórych przypadkach musimy skorzystać z serii zabiegów, a to wymaga czasu i planowego działania. Część zabiegów wymaga również ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Dlatego najwłaściwszą porą na wizytę w gabinecie dermatologii estetycznej jest wczesna wiosna.


viva dermW pierwszej kolejności naprawiamy to co złego zima wyrządziła skórze oraz ją regenerujemy i głęboko nawilżamy. Co roku po zimie do gabinetów trafia duża grupa pacjentów ze zmianami naczyniowymi związanymi z działaniem niskich temperatur i wilgoci zimą.  Podstawową metodą leczenia tego rodzaju zmian jest terapia laserowa. Poprzez uzyskanie koagulacji następuje uszczelnienie naczyń krwionośnych i w efekcie usunięcie naczynek. Dla uzyskania zadowalającego efektu konieczna jest seria 2-3 zabiegów w określonym odstępie czasu tj. co 4 tygodnie.

Kolejne wskazania to regeneracja skóry po zimie – rozpoczynamy ją od wykonania złuszczania warstwy rogowej skóry z zastosowaniem peelingu laserowego, bądź peelingu chemicznego, ułatwiających transport substancji biologicznie aktywnych w głąb skóry. Na tak przygotowaną skórę stosujemy zabiegi rewitalizująco-nawilżające działające na fibroblasty np. zabieg Regeneris z zastosowaniem osocza bogato płytkowego, mezoterapię igłową lub bezigłową z użyciem kwasu hialuronowego czy koktajle witaminowe zarówno na twarz jak i poszczególne partie ciała.

Wiosna to odpowiedni moment aby rozpocząć walkę z cellulitem, rozstępami, tkanką tłuszczową, czy popracować nad modelowaniem sylwetki. Doskonałym zabiegiem na poprawę napięcia, wyglądu skóry dla osób walczących z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej na biodrach, brzuchu, udach, pośladkach jest Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. Dodatkowo zabieg daje uczucie komfortu, pomaga zwalczać stres i relaksuje. W walce z defektami skutecznym zabiegiem jest mezoterapia, która koryguje niedoskonałości, poprawia gładkość i jędrność skóry a w terapiach łączonych z innymi zabiegami potęguje ich efekty. Równie skutecznymi zabiegami w walce z cellulitem, rozstępami, wiotkością skóry ciała jest Meso Sense i Zaffiro - zabiegi wykonywane są  przy użyciu modulowanych fal radiowych. Innowacyjną i bardzo efektywną metodą modelowania sylwetki przy użyciu ultradźwięków jest - Bella Contour. Zabieg pomaga zredukować obwód i wygładzić skórę a efekty widoczne są już po każdym zabiegu.

Profilaktycznie wiosną powinno się poddać diagnostyce znamion skórnych, aby można je było ewentualnie usunąć bez pozostawienia śladów i blizn a miejsca poddane leczeniu zregenerować przed nadejściem lata. Znamiona, które nie budzą wątpliwości medycznych można usunąć stosując laser, fale radiowe czy krioterapię. Natomiast w przypadku jakichkolwiek podejrzeń co do odmiany znamienia najbezpieczniejszą metodą jego usunięcia jest zabieg chirurgiczny i badanie histopatologiczne usuniętej zmiany.

W okresie wiosny może nasilić się proces zwiększonego wypadania włosów. W związku z tym zalecane są zabiegi mezoterapii na owłosioną skórę głowy. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy preparatów mineralnych, witamin i leków można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie i spowodować odrost utraconych włosów. Mezoterapia powoduje, że następuje regeneracja struktury włosa. Zabiegi wykonuje się w serii 4. – jeden raz w miesiącu.

Zabiegi dermatologii estetycznej mające na celu poprawę kondycji, struktury skóry czy modelowania sylwetki dla osiągnięcia pożądanych efektów wymagają serii zabiegów. Dlatego jeśli wiemy, że mamy cellulit, rozstępy czy zbyt wiotką skórę a chcemy ładnie prezentować się na plaży w kostiumie to odwiedziny gabinetu dermatologii estetycznej konieczne są już w marcu. Należy również pamiętać, że większość zabiegów wymaga ochrony skóry przed promieniami słonecznymi. Warto zatem o lecie myśleć znacznie wcześniej i ze stosownym wyprzedzeniem. Po konsultacji z lekarzem dermatologiem należy zaplanować indywidualnie dostosowaną do naszych potrzeb kurację. Myśląc perspektywicznie i poddając się zabiegom wiosną nasza skóra będzie odpowiednio przygotowana i w doskonałej kondycji.

Więcej informacji można znaleźć na www.viva-derm.pl

Z artykułem tym powiązane są następujące tagi (słowa kluczowe):


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.