Lightscape Brand strategy and communication

Czytaj więcej: Krzysztof Hołowczyc rozpoczyna współpracę ze znaną klinikąLightscape to zespół doświadczonych specjalistów, tworzących i wdrażających strategie dla firm i instytucji. Specjalizują się w realizacji zintegrowanych kampanii łączących elementy PR i marketingu, budowaniu wizerunku marki i jej relacji z otoczeniem oraz prowadzeniu efektywnych media relations, komunikacji wewnętrznej i kryzysowej. Dla swoich klientów organizują wydarzenia firmowe i zewnętrzne, tworzą filmy wizerunkowe i korporacyjne, prowadzą też m.in. działania w social media. Pracują dla firm z sektora bankowego, branży finansowej, IT, FMCG, edukacyjnej, rynku nieruchomości, designu i ochrony zdrowia.

Idzie nowe. Przedstawiamy Lightscape Brand strategy and communication. Podobno siedem to szczęśliwa liczba. Tyle lat na rynku działa agencja Lightscape. Dawniej Żarówka PR i Marketing, dzisiaj z inną nazwą, identyfikacją wizualną, poszerzoną ofertą i nową strategią przekonuje, że sky is not the limit. Firma się rozwija. Przyszedł czas na zmiany. 

- Lightscape to nie tylko marka, nowy logotyp czy www, to sposób myślenia. Nie tylko o public relations. Hołdujemy twierdzeniu, że sky is not the limit. Od dłuższego czasu robimy znacznie więcej. Z sukcesami realizujemy ogólnopolskie kampanie marketingowe i społeczne, projekty z zakresu wideomarketingu czy digital i social media. Działamy według własnego pomysłu, nie w ramach utartych schematów – mówi Joanna Berlińska, CEO agencji Lightscape.

Nowa nazwa i identyfikacja wizualna jest zwieńczeniem zmian, które zachodziły w firmie od kilku lat. Agencja ma swój oddział w Warszawie i w Łodzi, jednak realizuje projekty dla klientów z całej Polski, a także w ramach kontraktów zagranicznych. Zespół doświadczonych menedżerów i specjalistów odpowiada za działania PR, wdrażanie strategii marketingowych, obecność w mediach społecznościowych, szkolenia menedżerskie i produkcje filmowe. Wykonuje także sesje zdjęciowe i kreacje graficzne. Eventy organizuje kompleksowo. Lightscape to krajobraz z horyzontem bez granic (konotacja z ang. landscape), szerokie postrzeganie powierzonych zadań, ale także „przylądek świateł” (z ang. lights cape), gdzie indywidualne podejście, kreatywne – niestandardowe pomysły oraz autorskie rozwiązania to podstawa dobrej komunikacji.

Wśród klientów agencji są m.in. największy niezależny doradca finansowy, Expander Advisors, GFT Poland, firma dostarczająca rozwiązania IT dla 10 z 10 największych banków na świecie, Związek Firm Doradztwa Finansowego, Idea Bank czy Getin Leasing Bank. Firma współpracowała również między innymi z Manufakturą, największym centrum handlowo-rozrywkowym w Polsce, Uniwersytetem Łódzki, Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, Fundacją Medicover, Grupą TOYA, Domem Kredytowym Notus, amerykańską marką HoMedics, Wydawnictwem Klett, jednym z największych i najbardziej cenionych wydawców edukacyjnych w Europie. Dla dewelopera Virako promowała aukcję charytatywną, Kalendarz Virako, w której uczestniczą gwiazdy ze świata biznesu, mody, sztuki i designu oraz realizowała działania PR dla Monopolis, unikatowej przestrzeni dla projektów kulturalnych na skalę europejską. Więcej na www.lightscape.pl

Ekonomia współdzielenia, czyli sharing economy, ma krótką historię. Rozpowszechniła się mocniej zaledwie kilkanaście lat temu i zrewolucjonizowała rynek konsumencki, dając każdej osobie prywatnej możliwość dotarcia ze swoim produktem lub usługą globalnie. Najnowsze raporty prognozują, że w 2022 roku Europa będzie odpowiadać za 19,2% całkowitych dochodów sektora sharing economy, a wartość gospodarki współdzielenia wyniesie 40,2 mld dolarów.1 Jednak trwająca obecnie pandemia znacząco osłabia erę prosumentów. Jak sharing economy będzie się zmieniać w nowych warunkach ekonomiczno-społecznych? Jakie nowe usługi mają szansę na rozwój dzięki cyfryzacji oraz czym są platformy B2B? Ekspert rynku i twórca platformy brief4U.com ocenia zagrożenia i szanse dla ekonomii współdzielenia w czasach pandemii.

Czytaj więcej: 5 grzechów głównych marketerów przy tworzeniu briefu

Pierwsza zasada briefu marketingowego: Jeśli nie wiesz czego chcesz, to dostaniesz to czego nie potrzebujesz

O sztuce tworzenia skutecznego briefu i 5 najczęstszych błędach marketerów

Zespół Lightscape wzbogacił się o trzy nowe osoby na stanowiskach managerskich, w tym w dynamicznie rozwijającym się dziale marketingu i digital. Agnieszka Jagusiak i Paulina Kunicka awansowały na stanowisko Marketing Managera. Do zespołu dołączył także Aleksander Kasprzak, który objął nowoutworzone stanowisko SEM Manager. Portfolio Lightscape zyskało nowe projekty social media. Zespół agencji jest odpowiedzialny za obsługę kanałów Targów Światło i Tragów Elektrotechnika, a także Inelo, wiodącego dostawcy rozwiązań technologicznych dla branży TSL. Dla Intrum, międzynarodowego lidera w zarządzaniu wierzytelnościami, agencja rozpoczęła działania na Instagramie.

Czytaj więcej: Nierówna pozycja kobiet i mężczyzn na rynku pracy zaczyna się już na etapie rekrutacji

Jak można wyczytać z raportu McKinseya (1), firmy, które stawiają na budowanie zrównoważonego zespołu, składającego się zarówno z kobiet, jak i mężczyzn, osiągają przychody wyższe nawet o 15 proc. Czyli wykorzystanie talentów obu płci jest opłacalne. Mimo że w zestawieniu Women in Work Index 2018, badającym m.in. otwartość rynku pracy na kobiety, awansowaliśmy aż o 10 miejsc w stosunku do 2000 r., to jednak w Polsce jeszcze nie wszyscy pracodawcy radzą sobie z zarządzaniem różnorodnością. Tylko co 4 firma wie, jak to robić (2). A ci, którzy stawiają na mieszane zespoły, nie potrafią czerpać w pełni z zalet kobiet jako pracowników, podtrzymując krzywdzące stereotypy na ich temat. Luka płacowa między kobietami i mężczyznami w naszym kraju nadal wynosi kilkanaście proc.

Znamy pierwszą gwiazdę Fashion Industry Days w Sukcesji! Będzie nią doceniany przez znawców świata mody duet: Ilona Majer i Rafał Michalak, tworzący pod szyldem MMC. Ich prace cechują się prostotą i puryzmem form. Łodzianie będą mieli okazję przyjrzeć się projektom MMC podczas drugiego dnia największego wydarzenia modowego tej jesieni! Przez trzy dni – od 27. do 29. października – Sukcesja będzie gościć najlepszych polskich projektantów.

Fashion Industry Days: pokazy mody na światowym poziomie!

To już pewne! Prestiżowy konkurs Fresh Faces World zawita do Łodzi 29 października w trakcie trwania pierwszej edycji Fashion Industry Days w Sukcesji, gdzie odbędzie się jego casting regionalny. Mężczyźni i kobiety w wieku od 14 do 23 lat powalczą o przepustkę do finału konkursu w Warszawie, w którym nagrodę główną stanowić będzie wyjazd do Nowego Jorku o wartości 50 000 zł na jeden z największych światowych konkursów modeli IMTA (The International Modeling and Talent Association). Dodatkowo, zwycięzca weźmie udział w sesjach zdjęciowych w prestiżowym magazynie modowym Cosmopolitan oraz słynnym Pier 59 Studios w Nowym Jorku.

Czytaj więcej: Expander prezentuje nową identyfikację wizualnąExpander, pierwszy pośrednik finansowy w Polsce, redefiniuje wygląd swojej marki. Przedstawia nowe logo, serwis internetowy oraz wizualizację blisko 100 placówek w kraju. Celem zmian jest odświeżenie identyfikacji tak, by lepiej odzwierciedlała cechy, dzięki którym firma zawdzięcza swój rynkowy sukces – profesjonalizm, eksperckość, wszechstronność i elastyczne podejście do Klienta.

Adrino

Lightscape rozpoczyna współpracę z Adrino. Agencja będzie odpowiedzialna za relacje z mediami ogólnopolskimi i branżowymi, a także promocję ekspertów. Adrino jest wiodącą siecią reklamy mobilnej, której klientami są m.in. najwięksi wydawcy i domy mediowe.

Czytaj więcej: Nowe marki z agencją LightscapeAgencja podjęła współpracę z Columna Medica, luksusową kliniką rehabilitacyjną oraz Pasażem Łódzkim, centrum handlowo-usługowym.

Czytaj więcej: Krzysztof Hołowczyc rozpoczyna współpracę ze znaną kliniką

Trzykrotny rajdowy mistrz Polski, mistrz i wicemistrz Europy i trzeci zawodnik legendarnego Rajdu Dakar przygotowuje się do kolejnych wyzwań. W planach ma między innymi starty w rallycrossie. Jak przygotowuje się do następnego trudnego sezonu tak doświadczony zawodnik? Krzysztof Hołowczyc zaufał znanej klinice rehabilitacji Columna Medica. Zdradzamy, dlaczego został ambasadorem tej marki, skąd bierze energię na kolejne rajdy oraz dlaczego zdrowy kręgosłup jest dla niego tak ważny.

Ona24.eu - All rights reserved.