Izba Gospodarki Elektronicznej ogłasza nabór do pierwszej edycji ratingu „Odpowiedzialny e-commerce”. To kolejna pionierska inicjatywa e-Izby, której celem jest pokazanie, że polski biznes w internecie może rozwijać się w sposób etyczny i zrównoważony.

image-1-1024x412.png

Rating “Odpowiedzialny e-commerce”, to jeden z trzech filarów projektu e-Izby pod tą samą nazwą, czyli “Odpowiedzialny e-commerce”, na który składają się: Badanie i Raport, Forum Gospodarki Cyfrowej oraz Rating. Celem tej inicjatywy jest pokazanie, że firmy e-commerce odgrywają ważną rolę w kreowaniu nowoczesnej, cyfrowej gospodarki opartej na odpowiedzialności i zrównoważonym rozwoju. Rating to zestawienie firm z polskiego e-commerce, które najbardziej wyróżniają się w tych obszarach. Obejmuje sektory B2C, B2B, przedsiębiorstwa zrzeszone w Izbie Gospodarki Elektronicznej oraz spoza niej.

Naszym celem jest docenić i nagrodzić firmy, które wyróżniają się w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Chcemy dać im możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć, a także pozwolić na dostęp do wiedzy i dobrych praktyk branżowych. Będzie to kolejny sposób na promocję zagadnień zrównoważonego rozwoju wśród firm i społeczeństwa. Nie chodzi w nim o rywalizację, a o edukację i kontynuację dialogu w tym jakże istotnym temacie. Ponadto firmy, które zgłoszą się do ratingu otrzymają indywidualny raport, który pokaże firmę na tle konkurencji oraz wskaże elementy do poprawy” – mówi Patrycja Sass-Staniszewska, prezes e-Izby.

I tak jak mechanizm działania e-sklepu jest prosty, firmy przystępujące do ratingu uzupełniają formularz ratingowy udostępniony online. Jury, złożone z pięciu ekspertów branżowych, będzie oceniało ład korporacyjny oraz podejmowane w tym obszarze działania i ich efekty. Członkowie kapituły będą mieli możliwość przyznawania też punktów za wyróżniające się działania dotyczące zrównoważonego rozwoju.

e-Izba zaprasza wszystkie firmy do wzięcia udziału w ratingu, a osoby zainteresowane i obserwatorów do wspierania tego projektu. Finał przewidziany jest na przełomie listopada i grudnia.

więcej informacji o ratingu


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.