Artykuł Taras kompozytowy dla wygody napisany przez dnia 12 maj 2021.

Drewniany taras to marzenie każdego miłośnika budownictwa z naturalnych materiałów. Jednak na myśl o jego regularnej konserwacji mogą narodzić się w nas wątpliwości dotyczące samodzielnego przeprowadzenia tego typu prac. Odpowiedzią jest taras kompozytowy, czyli wytrzymały i stylowy sposób na taras z desek — bez potrzeby konserwacji. O jego zaletach mówi ekspert firmy JAF Polska.

JAF Polska taras kompozytowy alternatywa (2)

Choć drewno posiada wiele bezdyskusyjnych zalet, jednak ma również swoje słabsze strony. Nie służą mu zmienne warunki pogodowe, wilgoć, promieniowanie UV, insekty, pleśń oraz grzyby. Dlatego tak jak wszystko inne, wymaga czasem opieki, czyli odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Oczywiście mamy do dyspozycji także niezniszczalne gatunki egzotyczne, jednak w zamian za wyższe parametry techniczne płacimy cenę, która przy dużej powierzchni tarasu może niemile zaskoczyć.

Na szczęście nie musimy rezygnować z marzeń o odpoczynku na tarasie z trwałych desek, nawet przy mniejszym budżecie. Z pomocą przybywa nowoczesny kompozyt:

- Deski kompozytowe praktycznie nie potrzebują konserwacji. Są odporne na warunki atmosferyczne, ale również tańsze od drewna i nieskomplikowane w samodzielnym montażu. Pamiętajmy jednak, aby wybierać produkty sprawdzone i dobrej jakości. Pod uwagę warto więc wziąć doceniane na wielu zachodnich rynkach deski z kolekcji Gardin Plus, Gardin Natur czy też koekstrudowane Gardin Deco lub topowy francuski Silvadec – mów Piotr Lisowski, Project Manager w JAF Polska.

Jak drewno? Tak!

Głównym powodem, dla którego wybieramy drewno, jest jego ponadczasowe piękno. Wyczuwalna struktura i rysunek to aspekty, których nie zastąpi nawet najbardziej wymyślne tworzywo. Drewniane słoje desek tarasowych z łatwością przyćmiewają swoim naturalnym urokiem gres, terakotę i zwykłe deski kompozytowe. Wiedzą o tym producenci, którzy oprócz wysokiej wytrzymałości oraz parametrów użytkowych, nieustannie pracują nad wyglądem oferowanych rozwiązań.

Przeczytaj również: Jak zbudować piękny taras.

Owocem tych zmagań o odtworzenie piękna naturalnego drewna jest Gardin Natur, rewolucyjna deska kompozytowa o powierzchni wykonanej w technologii 3D. Ten nowoczesny materiał z powodzeniem naśladuje charakterystyczny rysunek drewna, dodatkowo wyczuwalny w dotyku. Jak mówi Project Manager z JAF Polska, jej innowacyjny sposób wytłaczania pozwala uzyskać twardszą, a zarazem głębszą strukturę:

- Nie bez znaczenia są jej walory antypoślizgowe, które docenimy wychodząc na taras zimą lub po deszczu. Drewno to mnogość barw i odcieni. Ten aspekt również znalazł swoje odzwierciedlenie w deskach z serii Gardin Natur. Do wyboru mamy 4 różne wersje, które trzymają kolor bez dodatkowych impregnatów.

Gardin Natur oparto na wytrzymałej konstrukcji i nowoczesnej technologii. Posiada 70% wyższą odporność powierzchni na uszkodzenia i zarysowania. Deski nie butwieją, nie blakną oraz są trudnopalne. Zachowują dobrą stabilność wymiarów i trwałość kolorów, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Na wiosnę wystarczy je umyć wodą z detergentem, a deski wyglądają jak nowe.

Przeczytaj również: Nastrojowe dekoracje na taras i do ogrodu.

Strukturyzowana powierzchnia, stałe parametry i realistyczny wygląd na lata to nie wszystko. Gardin Natur gwarantuje także bardzo niską emisję lotnych związków organicznych.

Niewidoczny montaż, widoczny efekt

Do tarasów z desek kompozytowych przewidziano efektowne systemy niewidocznego montażu. W ten sposób unikniemy nawiertów, wkrętów i jakichkolwiek dodatkowych elementów na powierzchni desek. Nic nie wystaje, nic nie zaczepia, nic nie rdzewieje.

- Zestaw nadaje się do samodzielnego użytku i na medal rozwiązuje wszelkie kwestie montażowe. Zapewnia idealne spasowanie elementów oraz solidne mocowanie desek na lata, bez potrzeby skomplikowanych obliczeń i wieloletniego doświadczenia montażowego - podsumowuje Piotr Lisowski, Project Manager w JAF Polska.

Jeżeli zależy nam na komforcie codziennego użytkowania i wyrazistym rysunku drewna, warto przyjrzeć się nowościom na rynku tarasowym. Kompozyt to wytrzymałość i solidność, któremu nie straszne mróz, ani wilgoć. Gardin Natur dodatkowo zachwyca realizmem powierzchni 3D, a samodzielny montaż nie sprawia trudności. Dzięki temu uzyskamy estetyczny, trwały i funkcjonalny taras na każdą kieszeń.

JAF Polska taras kompozytowy alternatywa (1)

JAF Polska taras kompozytowy alternatywa (3)

JAF Polska taras kompozytowy alternatywa (5)

JAF Polska taras kompozytowy alternatywa (6)

JAF Polska taras kompozytowy alternatywa (7)

Z artykułem tym powiązane są następujące tagi (słowa kluczowe):


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.