Finanse

{mosimage}W lipcu 2008 roku całkowity wolumen obrotu wszystkimi instrumentami pochodnymi wyniósł 0,98 mln sztuk. Liczba otwartych pozycji na koniec lipca wyniosła 103 tys. sztuk.
Całkowity wolumen obrotu instrumentami pochodnymi od początku roku wyniósł 7,3 mln sztuk co stanowi 74% całego wolumenu z roku ubiegłego. Wolumen za ostatnie 12 miesięcy wyniósł 12,2 mln sztuk.
W lipcu br. wolumen obrotu opcjami na WIG20 wyniósł 38,6 tys. opcji i był to największy w roku bieżącym miesięczny wolumen obrotu.
W lipcu br. wolumen obrotu na kontraktach na waluty wyniósł 7.327 kontraktów i był to największy w historii Giełdy miesięczny wolumen obrotu tym instrumentem. 9 lipca 2008 roku na kontraktach na waluty padł kolejny rekord dziennego wolumenu obrotów - 778 kontraktów terminowych (poprzedni rekord ustanowiony został 20 czerwca 2008 roku - 612 kontraktów). W dniu 29 lipca br. na kontraktach na waluty zanotowano największą w historii Giełdy liczbę otwartych pozycji - 2.516.
Wolumen obrotu kontraktami na akcje w lipcu br. wyniósł 25.497 i był to drugi w historii Giełdy największy miesięczny wolumen obrotu (największy wolumen zanotowano w styczniu br. – 30.402 kontraktów).

Darmowe prowadzenie konta, bezpłatne wypłaty z bankomatów, darmowe przelewy przez Internet to obecnie standardowa oferta wielu polskich banków. Okazuje się jednak, że aby zainteresować klienta swoją ofertą nie wystarczy już standardowa obsługa finansowa, trzeba zaproponować „coś” więcej.

Czytaj więcej: Nowa Karta Premiowa Sodexo – nowoczesne narzędzie wsparcia sprzedażySodexo Motivation Solutions, ekspert i lider w Polsce w dziedzinie kompleksowych rozwiązań motywacyjnych, wprowadził do swojej oferty nowe narzędzie wspomagające budowanie relacji z klientami i partnerami biznesowymi - przedpłaconą Kartę Premiową Sodexo.

 

Czytaj więcej: Już nie będziemy tonąć w fakturachOd 1 stycznia 2011 r. nie musimy skanować faktur kosztowych, wystarczy pozyskać je w formie elektronicznej. W opinii specjalistów nowe regulacje Ministerstwa Finansów znacząco ułatwią i skrócą czas pracy z fakturami kosztowymi oraz przyniosą realne oszczędności
w przypadku średniej wielkości firmy pozwolą zaoszczędzić ponad 648 godzin pracy rocznie i 15 tys. kartek papieru.

 

Czytaj więcej: Od zera do milioneraWedług badań przeprowadzonych przez CBOS w 2010 roku większość Polaków, bo aż 67 % nie posiada oszczędności. Odłożone środki ma niewiele ponad jedna trzecia gospodarstw domowych. Wysokość zgromadzonych oszczędności jest także bardzo zróżnicowana. W sytuacji gdyby zaszła potrzeba utrzymania się tylko z oszczędności to 65% Polaków deklaruje, że  byłoby wstanie utrzymać się z nich dłużej niż dwa miesiące, natomiast prawie co piąty Polak dłużej niż sześć miesięcy. Powyższe statystki nie brzmią optymistycznie.

 

Komunikat Zarządu NBP. Narodowy Bank Polski jest gotów poprzeć starania Rządu o uzyskanie dostępu do Elastycznej Linii Kredytowej MFW w przypadku gdyby, w ocenie Ministra Finansów, wystąpiły czynniki fiskalne, mogące mieć wpływ na bilans płatniczy kraju.

Czytaj więcej: Rezerwy walutowe na koniec kwietnia 2010Jak podaje NBP w kwietniu rezerwy walutowe zarządzane przez NBP wzrosły do 66,5 mld euro. W okresie minionych 12 miesięcy ich stan powiększył się aż o 38,5 proc. Narodowy Bank Polski opublikował 7 maja dane o pieniądzu rezerwowym i stanie oficjalnych aktywów rezerwowych na koniec kwietnia 2010 r. Potwierdzają one, że Polska dysponuje dużymi i stale rosnącymi rezerwami walutowymi. Ich poziom mierzony w euro osiągnął w kwietniu wartość 66 323,4 mln euro. Tylko w kwietniu przybyło nam ponad 3,1 mld euro rezerw (wzrost o 5 proc.), a w okresie ostatnich 12 miesięcy ich stan powiększył się o 18,5 mld euro, to jest o 38,5 proc. W przeliczeniu na walutę USA mamy obecnie 88,6 mld dolarów rezerw.

Rosja posiada dostateczne środki finansowe, by dać sobie radę z kryzysem finansowym. Rezerw starczyłoby nawet na kilkuletnią recesję – zapewnia "Izvestia". Budżet, emerytury, wkłady bankowe – wszystko to jest zabezpieczone ogromnymi rezerwami, zebranymi w ciągu ostatnich kilku lat w Funduszu Stabilizacyjnym.

ING ogłosił w dniu dzisiejszym, że doszedł do porozumienia z rządem Holandii mającego na celu umocnienie swojej pozycji kapitałowej, tworząc w ten sposób silny bufor pozwalający na poruszanie się na obecnym rynku i w otoczeniu gospodarczym. ING wyemituje na rzecz Państwa holenderskiego papiery bez prawa głosu o wartości 10 miliardów euro na kapitał pierwszej kategorii. Transakcja ta doprowadzi współczynnik kapitału podstawowego ING Banku N.V. do ok. 8%, umocni bilans obszaru ubezpieczeniowego oraz zmniejszy dźwignię finansową Grupy ING do ok. 10%. 

Na giełdzie w Amsterdamie wartość akcji ING - jednej z 20 największych w świecie instytucji finansowych - w ciągu trzech tygodni spadła o 27,48 proc. Rząd Holandii chce pomoc bankowi ING i zamierza wesprzeć go kwotą 10 mld euro - poinformował w niedzielę holenderski minister finansów Wouter Bos. 

Ona24.eu - All rights reserved.