Handel online nie tylko zyskuje na popularności, ale staje się bardziej transgraniczny. O wynikających z tego możliwościach rozwoju współpracy polskich przedsiębiorstw z europejskimi i chińskimi partnerami będą rozmawiać uczestnicy kolejnego cyklu konferencji Polskiego Handlu Zagranicznego. Bank BNP Paribas zaprasza przedsiębiorców na trzy spotkania: 10, 13 i 31 maja 2021 r.

Ekspansja zagraniczna poprzez e-commerce. Bank BNP Paribas zaprasza przedsiębiorców na kolejny cykl konferencji PHZ online

- Jesteśmy świadkami rewolucji przyspieszonej przez pandemię. Izba Gospodarki Elektronicznej ocenia, że jeszcze w tym roku e-commerce będzie odpowiadał za niemal 20% całkowitej światowej sprzedaży detalicznej. Dlatego przygotowaliśmy dla przedsiębiorców trzy wydarzenia online na niezwykle aktualny temat e-handlu. Na każdym ze spotkań spojrzymy na niego z odmiennej perspektywy. Naszymi gośćmi będą eksperci PWC, PAIH, Izby Gospodarki Elektronicznej oraz przedsiębiorcy działający w tym segmencie na zagranicznych rynkach – zachęca Piotr Jabłoński, Dyrektor Departamentu Finansowania Handlu w Banku BNP Paribas.

Przedsiębiorcy mogą wybrać dowolne interesujące ich spotkania albo wziąć udział we wszystkich. Każde wydarzenie zakończy się sesją networkingową na platformie Zoom. Chętni mogą zarejestrować się na konferencje poprzez formularz na stronie internetowej.

Pierwsza konferencja: „E-commerce na rynkach europejskich – okiem ekspertów” odbędzie się 10 maja o godz. 14:00. Zaproszeni prelegenci opowiedzą o uwarunkowaniach technologicznych, operacyjnych, społeczno-kulturowych i regulacyjnych europejskiego rynku e-commerce. Swoją wiedzą podzielą się: Michał Kreczmar, Dyrektor PWC odpowiedzialny za transformację cyfrową, który przedstawi prezentację: „Wprowadzenie do rozpoczęcia działalności e-commerce za granicą”, Patrycja Sass-Staniszewska, Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej oraz Wojciech Stando i Łukasz Chrabański, Kierownicy ZBH PAIH w Londynie i Frankfurcie, którzy podpowiedzą, jak prowadzić sprzedaż na tych rynkach.

13 maja o godz. 14:00 Bank BNP Paribas zaprasza na debatę: „E-commerce na rynkach europejskich – okiem przedsiębiorców”, z udziałem przedstawicieli firm, które mają doświadczenia w e-handlu na rynkach zagranicznych. W debacie reprezentowane będą: Grupa AB.pl – notowany na GPW lider na rynku dystrybucji sprzętu IT, X-PRESS COURIERS – renomowany dostawca usług kurierskich dla sektora e-commerce, MOTOS.pl – specjalizujący się w sprzedaży akcesoriów samochodowych oraz DOMATOR24.com i DIABLOCHAIRS.eu – czołowy producent foteli gamingowych i mebli biurowych.

W ostatniej konferencji: „Chiński e-commerce nowym globalnym standardem”, która odbędzie się 31 maja o godz. 10:00, wystąpią: Michał Bielewicz, ekspert rynku chińskiego e-commerce, który przedstawi prezentację „Chiński e-commerce – wymagające miejsce dla najlepszych. Jak umieścić i utrzymać w nim swój produkt?” oraz Małgorzata Zawisza, kierownik ZBH PAIH w Chengdu.

Program Handlu Zagranicznego (PHZ) to cykl konferencji na temat współpracy polskich przedsiębiorców z partnerami zagranicznymi z różnych krajów, organizowanych dwa razy w ciągu roku począwszy od wiosny 2018 r. Ich celem jest wspieranie rodzimych przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej poprzez dostarczanie im wiarygodnej i rzetelnej informacji. Inicjatywa jest realizowana przez Bank BNP Paribas Polska we współpracy z Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE), Dun & Bradstreet oraz Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH). Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje dziennik Rzeczpospolita.


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.