Dariusz Maciołek – Dyrektor Zarządzający Pionu Marketingu, Komunikacji i Zaangażowania Społecznego w Banku BNP Paribas został nagrodzony tytułem AD Marketer Roku w tegorocznej, dziewiątej edycji konkursu AD WO/MAN Roku 2020. Wyniki zostały ogłoszone 8 kwietnia.

Tytuł AD Marketera Roku przyznaje się za sukces w biznesie marketingowym, innowacyjność i wytyczanie trendów w budowaniu pozycji marki/produktu, przestrzeganie standardów społecznej odpowiedzialności biznesu i dobrych praktyk przetargowych.

Dariusz Maciołek jako Chief Marketing Officer w Banku BNP Paribas od 2018 roku zajmuje się wsparciem marketingowym linii biznesowych oraz budowaniem marki banku. Zapoczątkował trend komunikacji zaangażowanej społecznie i łamiącej stereotypy w sektorze bankowym. Konsekwentnie prowadzi projekty, które mają na celu promowanie dobrych postaw zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz banku, takie jak „Gdzie są nasze patronki?”, „Doceniaj nie oceniaj” czy „Ostatni Twój Weekend”.

- Zwycięstwo w konkursie AD WO/MAN Roku 2020 to dla mnie bardzo ważne wyróżnienie. Cieszę się, że, społecznie zaangażowane działania marketingowe są doceniane, szczególnie w tak trudnym czasie, jakim jest pandemia. Chciałbym także podziękować mojemu zespołowi oraz współpracującym agencjom. To dzięki naszej wspólnej pracy możemy wyznaczać nowe trendy i świętować kolejne sukcesy – mówi Dariusz Maciołek z Banku BNP Paribas, AD Marketer Roku 2020.

Nominowani w poszczególnych kategoriach wybierani są spośród grupy osób wskazanych przez specjalistów z branży reklamy, w tym laureatów  poprzednich edycji konkursu oraz dyrektorów marketingu wybranych firm. Zwycięzcę z kolei wyłania jury w tajnym głosowaniu.

W Banku BNP Paribas łączenie społecznej odpowiedzialności oraz efektywności komunikacyjnej jest bardzo ważnym aspektem strategii marketingowej. W ramach działań komunikacyjnych bank podejmuje ważne tematy i prowadzi innowacyjne oraz pionierskie w sektorze bankowym projekty, co jest dostrzegane i doceniane przez ekspertów z branży marketingu, reklamy i PR.

W styczniu bank zdobył brąz w kategorii Event komercyjny za „Pociąg do zmian” w 18. edycji Złotych Spinaczy. W ubiegłym roku nagrodzono Bank BNP Paribas złotymi statuetkami w kategoriach Experiential marketing – event marketing za akcję „Pociąg do zmian”, Sztuczna inteligencja za projekt „Dwie Arety” oraz Kampania zintegrowana BtoC za program „Bank zielonych zmian” w konkursie Golden Arrow. Dodatkowo, jury przyznało bankowi nagrodę specjalną za długofalowe, autentyczne zaangażowanie społeczne widoczne w wielu wymiarach działalności oraz dwa wyróżnienia za akcję „Podaj Zmianę” oraz za kampanię „Ty jesteś zmianą, a my bankiem zmieniającego się świata”. Dwie kampanie Banku BNP Paribas zdobyły statuetki w Konkursie Niezależnej Kreacji Kreatura 2020, organizowanym przez „Media & Marketing Polska”. W kategorii Kampania nagrodzony został projekt „Zmiany klimatu kosztują”, a w kategorii Open jury doceniło kampanię „Wygramy”. Podczas gali Innovation 2020 doceniono aż cztery projekty banku, włączając go tym samym do czterech najbardziej innowacyjnych marek w Polsce. Złote statuetki przyznano za projekty „Ostatni Twój Weekend” (kategoria Innowacyjne doświadczenie za najlepszy „content”) oraz „Arka 2.0 – wysyłamy w kosmos DNA zagrożonych gatunków zwierząt”. Srebrna statuetka przypadła projektowi „Ostatni Twój Weekend” (kategoria Innowacyjne media, podkategorii kampania/działanie społeczne), a brązowa – projektowi „Dwie Arety”. Bank jest także sześciokrotnym laureatem srebrnego Listka CSR Tygodnika „Polityka”.

Organizatorem konkursu AD WO/MAN Roku 2020 jest magazyn „Press”.

Szczegóły znajdują się na stronie https://adwoman.press.pl/.


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.