Artykuł Oliwki upiększające do twarzy, szyi, dekoltu i ciała z użyciem olejków Dr Beta napisany przez dnia 07 maj 2011. Wyszukiwany jest po takich frazach jak: Dr Beta.

olejek cytrynowyOliwka piękności

Do codziennego stosowania możemy przygotować oliwkę piękności, w skład której wejdą dwie krople olejku geraniowego oraz osiem kropli olejku pomarańczowego. Olejki dodajemy do stu mililitrów bezwonnego oleju roślinnego, z nasion winogron do skóry normalnej i tłustej lub ze słodkich migdałów do skóry suchej. Tak przygotowana oliwka, stosowana wieczorem na twarz i szyję odmłodzi i odpręży naszą skórę.

 

 

Oliwka o właściwościach odmładzających i przeciwstresowych

W domu możemy przygotować także oliwkę o właściwościach odmładzających i przeciwstresowych. W tym celu łączymy cztery krople olejku pomarańczowego z trzema kroplami olejku geraniowego i trzema kroplami olejku drzewa różanego.

Oliwka o działaniu odżywczym i odprężającym

Z pięciu kropli olejku grejpfrutowego i tej samej ilości olejku geraniowego możemy w podobny sposób przygotować oliwkę o działaniu odżywczym i odprężającym.

Oliwka o działaniu rozświetlającym i wyciszającym

Kiedy zaś dodamy do wody lub oleju roślinnego cztery krople olejku cytrynowego i po trzy krople olejków: różanego i neroli powstanie preparat o właściwościach rozświetlających i wyciszających, pielęgnujące skórę naczyniową.

Oliwki upiększające przeznaczone są do stosowania na noc.

Oliwka do modelowania sylwetki

Do masażu możemy także przygotować specjalną oliwkę. W tym celu do stu mililitrów bezwonnego oleju roślinnego dodajemy: trzy krople olejku geraniowego i cytrynowego, dwie krople jałowcowego oraz po jednej kropli olejku mięty pieprzowej i rozmarynowego. Masaż taki wykonujemy dwa razy w tygodniu. Mieszanka o nieco innym składzie będzie zawierała: trzy krople olejku jałowcowego i po jednej kropli olejku rozmarynowego i paczulowego. Olejki należy wymieszać z łyżką stołową bezwonnego oleju roślinnego i używać do masażu ciała.

 

Oliwki, które przygotowujemy w domu powinny być przechowywane w szklanych butelkach, najdłużej niż przez trzy miesiące. Zawsze należy pamiętać, by kosmetyków zawierających olejki cytrusowe nie stosować na skórę, która ma być wystawiona na działanie promieni UV.

 

UWAGA: nigdy nie należy stosować nierozcieńczonych olejków eterycznych bezpośrednio na skórę!

DR BETA

olejek lawendowyolejek rozmarynowyolejek różany

Przypisy

Wiele innych możliwości doboru kombinacji olejków eterycznych znajdą Państwo w:

  1. Wł. St. Brud, I. Konopacka, Tajemnice Aromaterapii – Pachnąca Apteka, Łódź 2008
  2. Iwona Konopacka-Brud, Władysław St. Brud,
  3. Aromaterapia dla każdego, Białystok 2007,
  4. Aromaterapia – informator Dr Beta®, Warszawa 2010
  5. Eco-Supplements - Olejek lawendowy (Oleum Lavandulae).

Z artykułem tym powiązane są następujące tagi (słowa kluczowe):


Przeczytaj także:

Polecane serwisy

Zaparaszamy do odwiedzenia strony z suplementami diety: https://eco-supplements.com/pl/, oraz z suplementami diety na odchudzanie: http://www.konsultantka.com.pl/. Znajdziecie tam rzetelne opisy wybranych suplementów takich jak krople na odchudzanie Eco Slim, koktajl Chocolate Slim, preparaty Ultra Slim czy Therma Cuts.

Ona24.eu - All rights reserved.