Artykuł Niezwykła moc olejku sandałowego napisany przez dnia 14 luty 2012. Wyszukiwany jest po takich frazach jak: Olejek eteryczny, optymizm, olejek sandałowy, Dr Beta.

Naturalny olejek sandałowyWalentynki oraz nadchodząca wiosna to okres napawający optymizmem, sprzyjający zawieraniu nowych znajomości. To okres, w którym pragniemy sprawić radość bliskim nam osobom poprzez skromne upominki, będące wyrazem naszej sympatii i przyjaźni.

Dla stworzenia odpowiedniej atmosfery w walentynkowy wieczór, posłużyć możemy się olejkiem sandałowym, który rozpylić możemy w kominku aromaterapeutycznym. Olejek sandałowy jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej poszukiwanych składników perfumerii. dzięki niemu wasz wieczór walentynkowy będzie niezapomniany.Otrzymywany jest  drewna sandału białego, wsytępującego w Azji południowo-wschodniej. Powstaje podczas destylacji drewna sandałowego z parą wodną. Ma właściwości uspokajające, a  w Indiach używany była jako środek wprowadzający w medytacje oraz odkażający. Ponadto łagodzi stany nerwowe, podrażnienia gardła, senność, napięcia menstruacyjne. Jet składnikiem wielu perfum i wód, zarówno męskich i damskich.

Podczas kąpieli, wraz z olejkiem cytrynowym tworzy niepowtarzalnie pachnącą mieszankę o działaniu lekko stymulującym i orzeźwiającym.

Ważnym jest, aby nie stosować nierozcieńczonych wodą lub olejem roślinnym olejków eterycznych na skórę.

Przypisy

  1. Olejek sandałowy (Oleum Santali).
  2. Iwona Konopacka-Brud, Władysław St. Brud, Aromaterapia dla każdego, Białystok 2007.
  3. Iwona Konopacka, Władysław St. Brud, Pachnąca apteka. Tajemnice aromaterapii, Łódź 2008.
  4. Aromaterapia – informator Dr Beta®, Warszawa 2010

Z artykułem tym powiązane są następujące tagi (słowa kluczowe):


Przeczytaj także:

Polecane serwisy

Zaparaszamy do odwiedzenia strony z suplementami diety: https://eco-supplements.com/pl/, oraz z suplementami diety na odchudzanie: http://www.konsultantka.com.pl/. Znajdziecie tam rzetelne opisy wybranych suplementów takich jak krople na odchudzanie Eco Slim, koktajl Chocolate Slim, preparaty Ultra Slim czy Therma Cuts.

Ona24.eu - All rights reserved.