Różne

77 proc. kobiet deklaruje, że podjęłoby pracę w „męskim” zawodzie, a 23 proc. twierdzi, że nie zdecydowałaby się na zajęcia, które – często stereotypowo – uznawane są za profesje dedykowane głównie dla panów, wynika z najnowszego badania Grupy Progres. Kobiety coraz częściej chciałyby wejść w świat męskich zawodów, wśród tych najbardziej popularnych – w których chcą pracować panie – są mechanik samochodowy, spawacz i budowlaniec.

Są pracowite, empatyczne, świetnie przygotowane i odważne, a takie cechy, jak ostrożność i konsekwentne dążenie do celu sprawiają, że kobiety bardzo dobrze sprawdzają się również w trudniejszych momentach na rynku – mówi Marta Kulik, HR Business Partner w firmie Cresa Polska.

Jednym z filarów nowej Strategii Poczty Polskiej jest zwiększenie udziału w rynku KEP (przesyłki kurierskie, ekspresowe i paczki). Zgodnie z przyjętymi założeniami, celem do 2024 r. jest podwojenie przychodów Spółki z tego segmentu. Rozwój współpracy z kluczowymi partnerami na rynku eCommerce to jedno z kluczowych działań realizowanych przez Pocztę w tym obszarze działalności biznesowej.

Czytaj więcej: Poczta Polska rozwija współpracę z Amazon

Pandemia pokrzyżowała plany eventowe, gdzie według danych z GUS sektor ten obejmuje 38,3 tys. firm. Sama branża i organizatorzy imprez nauczyli się już radzić sobie z nową rzeczywistością. Od początku pandemii 1816 firm eventowych zamknęło się lub zawiesiło swoją działalność. Jedną z możliwości w tej sytuacji stało się przeniesienie wydarzeń do świata online lub zastosowanie hybryd, czyli eventów, w których można uczestniczyć osobiście, albo przez Internet. Jak wynika z danych ClickMeeting, te modele cieszą się w 2020 roku o 787% większą popularnością w Polsce niż rok temu.

Czytaj więcej: Co 20 firma eventowa zakończyła lub zawiesiła działalność podczas pandemii

Rok 2020 zdecydowanie był rokiem Internetu, a popularność komunikacji online z konieczności zdecydowanie wzrosła. W listopadzie tego roku z platformy webinarowej ClickMeeting skorzystało w Polsce rekordowe 2 miliony użytkowników. Nadchodzący rok 2021 stanie się rokiem łączenia świata online i offline w postaci nauki, pracy czy wydarzeń hybrydowych.

Czytaj więcej: Rekordowe 2 miliony uczestników webinarów ClickMeeting

Prowadzisz działania w Internecie, promujesz siebie lub własną firmę? Czujesz, że Twoja marka nie jest jeszcze zbyt rozpoznawalna w Internecie? A może Twój marketing nie jest zbyt skuteczny? Konferencja „Rozkoduj Markę Online” to coś dla Ciebie.

Czytaj więcej: Rozkoduj Markę Online już 17-19 lutego

Motorola i wschodząca gwiazda WTA Sofia Kenin ogłosiły strategiczne partnerstwo. Motorola ma zaszczyt poinformować o nowo nawiązanej współpracy z tenisistką ze światowej pierwszej piątki, Sofią „Sonyą” Kenin. Jest to pierwsze partnerstwo Sofii z dużą marką globalną od rozpoczęcia profesjonalnej kariery tenisowej w wieku 16 lat. To także okazja dla zarówno Motoroli, jak i Sofii do wspólnego rozwoju na nowym etapie jej kariery.

Czytaj więcej: Motorola i wschodząca gwiazda WTA Sofia Kenin ogłosiły strategiczne partnerstwo

Przeciwdziałanie zmianom klimatu, walka z zanieczyszczeniem środowiska i konieczność ograniczenia nadmiernego zużycia różnych zasobów to jedne z największych współczesnych wyzwań. Problemy te wymagają działań o globalnej skali, ale w ich rozwiązywaniu jest też miejsce dla nas. Każdego dnia mamy wiele możliwości, by swoimi działaniami wesprzeć Ziemię, ograniczyć ślad, jaki zostawiamy po sobie w środowisku naturalnym. Może więc początek nowego roku, a nawet nowej dekady to dobry moment, żeby zacząć działać trochę inaczej? Bo te małe zmiany wprowadzane w życie przez każdego z nas mogą zaowocować dużymi efektami. Jeśli będzie dostatecznie wiele osób, które zechcą im poświęcić nieco uwagi. Z tą myślą, firma Procter & Gamble, producent takich marek jak Ariel, Vizir, Pampers, Lenor czy Pantene Pro-V, która w swojej działalności poświęca wiele uwagi ochronie i poprawie stanu środowiska naturalnego podpowiada 21 całorocznych postanowień na rzecz planety.

Czytaj więcej: 21 całorocznych postanowień na rzecz planety

Chłód, wiatr, plucha… o czym wtedy najczęściej myślimy po powrocie do domu? Jak szybko się ogrzać! Nie ma lepszej opcji niż rozgrzewający prysznic, który przy okazji da nam również chwilę wytchnienia, uspokoi i pozytywnie nastawi na resztę wieczoru. Jak zaaranżować domowe spa bez wielkiego wysiłku? Podpowiadamy.

Czytaj więcej: Czas na gorący prysznic!

Już od początku pandemii jednym z najczęściej pojawiających się i zaciekle dyskutowanych tematów jest przyszłość rynku biurowego. Jakich zmian możemy spodziewać się w zakresie nieruchomości biurowych po ustaniu pandemii? Ekspertka Cushman & Wakefield Katarzyna Lipka przybliża główne trendy na 2021 r. i kolejne lata.

Czytaj więcej: Praca hybrydowa, elastyczne powierzchnie, rearanżacje – Cushman & Wakefield wskazuje trendy na...

Ona24.eu - All rights reserved.