Pinterest marketing - jak przypinać, żeby chcieli nas przepiąć?Ponad 360 000 unikalnych użytkowników we wrześniu Prawie 2% zasięgu (Megapanel PBI/Gemius)

Pinterest wystartował w marcu 2010. W sierpniu 2011 trafił na listę "50 Best Websites of 2011" magazynu Time. W grudniu 2011 trafił na listę 10 największych sieci społecznościowych, generując ponad 11 mln odwiedzin w tygodniu (Hitwise). W styczniu 2012 ComScore podał, że Pinterest miał 11,7 mln unikalnych użytkowników. Jest pierwszą stroną, która przekroczyła liczbę 10 mln użytkowników w tak krótkim czasie. Dla porównania, w maju ubiegłego roku witryna odnotowała około 400 tys. wejść z komputerów znajdujących się na terenie USA. Jak podaje TechCrunch serwis generuje więcej ruchu na witryny docelowe niż YouTube, Google+ i LinkedIn razem wzięte.

 

Założenie było proste – Pinterest to wirtualny organizer, do którego możemy „przyczepiać" zdjęcia i video znalezione w sieci oraz kategoryzować je w dogodny dla nas sposób. Bardzo szybko okazało się, że takie rozwiązanie daje ogromny potencjał komunikacyjny nie tylko dla prywatnych użytkowników... Marki szybko i odważnie sięgnęły po Pinterest i zdefiniowały dzięki niemu swoją strategię obrazkową. Obecnie działania marketingowe w serwisie Pinterest stały się normą. Marketerzy używają platformy zarówno w celach wizerunkowych, jak i sprzedażowych.

Chcąc nie chcąc trzeba pogodzić się z faktem, że Pinterest nazywany jest trzecią najważniejszą siecią społecznościową w USA, a moda na tą społecznościówkę może się nie okazać chwilowa. Warto już dziś zastanowić się nad strategią obrazkową swojej marki i wiedzieć, co chciałoby się przy jej pomocy opowiadać.

Pinterest marketing - jak przypinać, żeby chcieli nas przepiąć?

Szkolenie prowadzi Dominika Dworak – ekspert w dziedzinie Social Media Marketingu.

Cel szkolenia:

Szkolenie pozwala zrozumieć istotę komunikacji z wykorzystaniem platformy Pinterest. Dzięki wykładom i praktycznym ćwiczeniom uczestnicy szkolenia będą potrafili zdefiniować strategię obrazkową swojego brandu, niezbędną do prowadzenia skutecznych działań w serwisie Pinterest.

Weź udział w konkursie i zgarnij darmowe wejściówki i zniżki na szkolenie. Odpowiedz na pytanie „Jak będą wyglądały media społecznościowe w 2015r.?”. Odpowiedź prześlij do 15 lutego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Z artykułem tym powiązane są następujące tagi (słowa kluczowe):


Przeczytaj także:

Polecane serwisy

Zaparaszamy do odwiedzenia strony z suplementami diety: https://eco-supplements.com/pl/, oraz z suplementami diety na odchudzanie: http://www.konsultantka.com.pl/. Znajdziecie tam rzetelne opisy wybranych suplementów takich jak krople na odchudzanie Eco Slim, koktajl Chocolate Slim, preparaty Ultra Slim czy Therma Cuts.

Ona24.eu - All rights reserved.