Raport 2009Odpowiedzialność firm wobec społeczeństwa, w którym one funkcjonują, staje się coraz ważniejszym elementem ich działania. Amway od dawna wspiera różne  pro społeczne przedsięwzięcia prowadząc akcję skierowaną do dzieci „ One by One”. W Polsce nasza firma w ramach tej akcji współpracuje m.in. z Fundacją Ewy Błaszczyk „AKOGO?”  pomagając w budowie kliniki „Budzik” na terenie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Oprócz tego w ubiegłym roku prowadziliśmy razem z Fundacją Kampanię Edukacyjną Pierwszej Pomocy w Przypadku Zakrztuszenia o nazwie „ Ratuj dziecko, gdy się zakrztusi”. W ramach tej akcji dzięki Państwa zaangażowaniu a także pomocy pracowników firmy przepracowaliśmy na ten cel ponad 3900 godzin wolontarystycznych i objęliśmy pomocą około 120.000 dzieci  rozpowszechniając plakat z pierwszą pomocą w przestrzeni publicznej i wydawnictwie „ Mamo to ja” oraz podczas warsztatów udzielenia pierwszej pomocy, które odbyły się w  Warszawie i Krakowie.

 

Za tę działalność zostaliśmy nagrodzeni przez  FORUM ODPOWIEDZIALNEGO BIZNESU. Forum to pozarządowa organizacja zajmująca się  upowszechnianiem odpowiedzialnego biznesu jako standardu obowiązującego w Polsce.

Jest to najstarsza (działa od 10 lat) i najbardziej znacząca organizacja tego rodzaju w Polsce. Co roku organizacja ta przygotowuje wydawnictwo pt. „Raport odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, które prezentuje najlepsze i godne upowszechnienia dokonania firm  wyłonione w konkursie. Publikacja jest nagrodą za najlepsze osiągnięcia. W raporcie za rok 2009 znalazła się także nasza firma i opis kampanii” Ratuj dziecko, gdy się zakrztusi”. Raport jest dostarczany mediom i środowiskom opiniotwórczym. Organizowana jest także sesja, gdzie prezentowane są dobre praktyki firm.

Z artykułem tym powiązane są następujące tagi (słowa kluczowe):


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.