Mini Encyklopedia Biznesu (Zarządzanie, Marketing)

Permission marketing jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie reklamodawców, którzy szukają ciągle to nowych kanałów dotarcia do swoich odbiorców. Do tej pory wykorzystywany był on z powodzeniem głównie w mailingach, a od jakiegoś czasu znajduje również zastosowanie w usługach telekomunikacyjnych.

{mosimage}Publius Ovidius Naso (ur. 20 marca 43 p.n.e. w Sulmo; zm. ok. 17 n.e. w Tomis (współczesna Konstanca) - starożytny poeta rzymski, jeden z najbardziej znanych poetów epoki augustowskiej. Studiował retorykę, ale zrezygnował z kariery urzędnika, by poświęcić się poezji, w której to dziedzinie szybko zdobył sławę utalentowanego twórcy. Znajomy Horacego, przyjaciel Propercjusza.

{mosimage}Abraham Lincoln (ur. 12 lutego 1809 w hrabstwie Hardin, Kentucky, zm. 15 kwietnia 1865 w Waszyngtonie) – 16. prezydent Stanów Zjednoczonych i zarazem pierwszy, którego zamordowano.

Społeczna odpowiedzialność korporacyjna (ang. corporate social responsibility) oznacza, że przedsiębiorstwa podejmują działania z własnej inicjatywy i niezależnie od uregulowań prawnych po to, aby w swojej codziennej działalności osiągać cele społeczne i chronić środowisko.

GUS - Główny Urząd Statystyczny - Centralnym organem administracji rządowej właściwym w sprawach statystyki jest Prezes Głównego Urzędu Statystycznego wykonujący swoje zadania przy pomocy służb statystyki publicznej.

Squeeze page.

W ostatnich kilku latach ważną rolę w marketingu internetowym zajmują strony sprzedażowe tzw. squeeze page.

Squeeze page są to specyficzne strony internetowe nastawione na konkretną akcję internauty.

{mosimage}Gemius, na zlecenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przeprowadził badanie ankietowe, którego celem było określenie postaw młodych konsumentów wobec działań CSR (Corporate Social Responsibility), a w szczególności zaufania do źródeł informacji na temat odpowiedzialnego biznesu. Portal Ona24.eu z przyjemnością prezentuje wyniki badań i zachęca do dyskusji na ten bardzo istotny temat.

Elementy systemu marketingu przedsiębiorstwa oparte na dwóch rodzajach działań marketingowych: przygotowawczych i wykonawczych.

 

W praktyce amerykańskiej, chociaż nie tylko w systemach dystrybucyjnych wykształciły się trzy formy pracy: corporate marketing systems, contractual marketing systems oraz administered marketing systems. 

Indeks płynności ocenia zdolność podmiotu gospodarczego do gromadzenia płynnych środków pieniężnych (gotówki).

Polecane serwisy

Zaparaszamy do odwiedzenia strony z suplementami diety: https://eco-supplements.com/pl/, oraz z suplementami diety na odchudzanie: http://www.konsultantka.com.pl/. Znajdziecie tam rzetelne opisy wybranych suplementów takich jak krople na odchudzanie Eco Slim, koktajl Chocolate Slim, preparaty Ultra Slim czy Therma Cuts.

Warto przeczytać

Zobacz też

Szukaj

Ona24.eu - All rights reserved.