PR

Tegoroczna edycja Nagrody Polskiego Stowarzyszenia Public Relations "Łby PR" wchodzi w decydującą fazę. Niemal dokładnie rok temu statuetkę otrzymał prof. Dariusz Tworzydło przy okazji 20-lecia rzeszowskiego Kongresu PR. Teraz Kapituła lauru pracuje nad wskazaniem kandydatów o szczególnych sukcesach i - tym samym - nad wyborem kolejnej osoby, która będzie uhonorowana. Werdykt zostanie ogłoszony w listopadzie br. w Warszawie.

Czytaj więcej: PSPR ponownie nagrodzi wybitnego przedstawiciela branży

Już po raz 9-ty firmy z branży e-commerce mają szansę zdobyć tytuł laureata Konkursu e-Commerce Polska awards, organizowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Ostatni rok to czas intensywnego i pełnego wyzwań rozwoju e-commerce, który często był ostatnią szansą na przetrwanie zarówno dla dużych podmiotów, jak i przede wszystkim małych. W edycji 2021 przewidziane są nowe kategorie uwzględniające ten okres, w tym jedna skierowana tylko i wyłącznie dla sektora MŚP, który w czasie pandemii COVID-19 uruchomił sprzedaż online. Zgłoszenia można wysyłać do 14 maja 2021.

Czytaj więcej: Po wyjątkowo intensywnym czasie dla e-commerce startuje 9 edycja konkursu e-Commerce Polska awards!

Walne zebranie członków Polskiego Stowarzyszenia Public Relations wybrało w czwartek, 4 marca 2021 w Warszawie swoje nowe władze. Po raz drugi prezeską została Luiza Jurgiel-Żyła, wiceprezesami wybrano Cypriana Maciejewskiego i Bartosza Milczarczyka. W zarządzie zasiądą także Żaneta Czyżniewska i Roksana Obuchowska-Waślicka. Zmienił się także skład Rady Nadzorczej, a tytuł honorowej członkini PSPR wręczono Annie Adamus-Matuszyńskiej.

Czytaj więcej: PSPR z nowymi władzami, prezeską ponownie Luiza Jurgiel-Żyła

Mobilny serwis Vibez został zwycięzcą konkursu Mobile Trends Awards 2020 w kategorii najlepszy serwis mobilny. Kapituła nagrodziła Vibez za nowoczesny i innowacyjny pomysł na zaprezentowanie treści w formie portalu mobile first. Prestiżowe wyróżnienie jest tym cenniejsze, że przyznano je niespełna pół roku po starcie serwisu.

Czytaj więcej: Vibez z nagrodą Mobile Trends Awards 2020

Tytuł EY Przedsiębiorca Roku 2020 otrzymał Igor Klaja, założyciel firmy OTCF, który został również zwycięzcą konkursu w kategorii Produkcja i Usługi. W kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność nagrodę otrzymał Dawid Zieliński – zarządzający firmą Columbus Energy, natomiast w kategorii Nowy Biznes – twórcy firmy Roger Publishing – Nicole Sochacki-Wójcicka i Jakub Wójcicki. W tym roku przyznano również pięć Nagród Specjalnych, którymi wyróżnieni zostali Ewa Chodakowska, Jacek Świderski, Krzysztof Folta i Michał Mikulski. Jury w porozumieniu z Polskim Funduszem Rozwoju – Partnerem Konkursu, przyznało także Nagrodę Specjalną za ekspansję międzynarodową. Wyróżnienie to otrzymał Leszek Gierszewski – założyciel spółki DRUTEX.

Czytaj więcej: Igor Klaja, założyciel firmy OTCF zwycięzcą 18. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Rok 2020 był dla wielu firm okresem nowych wyzwań i zmian. W związku z pandemią znacznie przyspieszono rozwój rozwiązań mobilnych, aby dopasować się do sytuacji. 4 marca 2021 już po raz 10 arcyważne projekty otrzymały nagrodę Mobile Trends Awards.

Czytaj więcej: Poznaj Nagrody Mobile Trends Awards 2020

Zespół Newspoint opracował praktyczny poradnik „Jak mierzyć PR? Pomiar efektywności działań public relations”. Poradnik przeznaczony jest dla wszystkich marketerów, specjalistów ds. komunikacji i PR-owców, którzy chcą podążać za trendami i właściwie prowadzić swoje projekty. To 100 stron przepełnionych cenną wiedzą na temat sposobów mierzenia działań PR oraz ich skuteczności.

Czytaj więcej:

Polskie Stowarzyszenie Public Relations rozszerza formułę działalności. Organizacja - oprócz osób fizycznych - do oficjalnego członkostwa zaprasza także podmioty, które współtworzą sektor PR. Tym samym PSPR staje się miejscem dla PRtech-ów, uczelni wyższych, specjalistycznych wydawnictw oraz agencji. Propozycja kierowana jest również do korporacji, firm czy NGO’s zainteresowanych wypracowywaniem i wdrażaniem profesjonalnych praktyk zarządzania reputacją, relacjami, komunikacją oraz podnoszeniem standardów kooperacji z rynkiem usług PR. Stowarzyszenie przyjęło do grona członków pierwsze cztery podmioty.

Czytaj więcej: PSPR otwiera się na podmioty i ogłasza pierwszych nowych członków

Psycholodzy przez wiele lat podkreślali uprzywilejowany status osób atrakcyjnych.  Prowadzone przez nich badania wielokrotnie wskazywały na to, że już od najmłodszych lat przypisujemy im więcej pozytywnych określeń, chętniej wróżymy im sukces, częściej wchodzimy z nimi w relacje, a nawet bardziej jesteśmy skłonni wierzyć w ich niewinność. Przewagę osób urodziwych dostrzegano też w procesie rekrutacji, gdzie dawano im większe szanse otrzymania stanowiska. Dziś jednak okazuje się, że tak pożądana miła aparycja, może stać się przeszkodą w znalezieniu pracy.

Obiady czwartkowe Poniatowskiego, na których spotykała się śmietanka artystyczna ówczesnej Polski, poświęcone były sztuce, kulturze, nauce, literaturze, a nawet polityce. Jak wiele przyjaźni i znajomości wywiązało się podczas owych obiadów i jaki miały wpływ na kształtowanie ówczesnej rzeczywistości, trudno orzec. Pewnym jest jednak, że każde takie spotkanie dawało możliwości zaprezentowania swojej osoby i twórczości królowi, a co ważniejsze, także bywającym wtedy na salonach ważnym personom.

 

Ona24.eu - All rights reserved.