Współczesny marketing stanowi nie lada wyzwanie, szczególnie ten prowadzony w sieci, gdzie o uwagę użytkownika walczyć trzeba niemal w każdej minucie. Zamiast stawiać na nachalną promocję, można dostosować się do internautów, ich zainteresowań czy też sposobów spędzania wolnego czasu. Tą drogą podąża marka Clipper Polska. I jak się zaraz przekonacie, robi to na medal!

Kim jest Clipper Polska?

Clipper to znana na całym świecie hiszpańska marka zapalniczek. Wyróżnia ją przede wszystkim nietypowy design - przez lata istnienia marki, powstało mnóstwo kolekcji, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie brakuje także prawdziwych clipperomaniaków, którzy zbierają wszystkie egzemplarze, jakie pojawiają się w sprzedaży.

Hiszpańskie zapalniczki dostępne są aż w 130 krajach świata! A od 2015 roku znaleźć można je również w Polsce. Clipper Polska to jeden z przykładów świetnie prowadzonej komunikacji marketingowej. Marka komunikuje się z odbiorcami w luźny sposób i chętnie stawia ich w centrum swojego przekazu.

Kim jest Clipper Polska?

Clipper wspiera pasje i zajawki

W centrum komunikacji marki Clipper Polska znajdują się ludzie, a także ich pasje i zajawki. W ramach cyklu #DobryOgieńPodajDalej, mogą oni okazję pokazać to, co ich kręci i opowiedzieć nieco więcej o swoich zainteresowaniach. Wywiady publikowane w kanałach społecznościowych marki poruszają przeróżne zagadnienia. Każdy odcinek poświęcony jest innej osobie i jej pasji. Do tej pory Clipper przeprowadził wywiady m.in. z raperem Piotrem Maximem, Współczesnym Rycerzem - Sebastianem Lewandowskim czy też artystą Piotrem Beeskim Kanią.

Clipper Polska - umiejętnie wykorzystanie social mediów

Współpraca z influencerami to w działaniach marketingowych marek już niemal chleb powszedni. Przyzwyczailiśmy się, że na kontach społecznościowych znanych osób często pojawiają się oznaczenia postów sponsorowanych. Większość z nich sprowadza się do umieszczania rabatu na określone produkty i krótkiego wpisu reklamowego. Brzmi monotonnie i niezbyt oryginalne? A co powiecie na współpracę z influencerem, który jest ptakiem i to… rysowanym? Clipper Polska świetnie udowadnia, że marketing może być zabawny i kreatywny. A robi to przy współpracy z Ptaszkiem Staszkiem!

Jak połączyć promocję zapalniczek i bohatera komiksowego?

Tak jak robi to Clipper Polska! Marka w lutym 2021 roku podjęła współpracę z ilustratorem Piotrem Jasińskim, który jest autorem kultowej już postaci w mediach społecznościowych - Ptaszka Staszka.

Profil sławnego ptaszka liczy już ponad 193 tysiące obserwujących. Każdy post cieszy się dużym zaangażowaniem i jest chętnie komentowany. A jak prezentują się efekty współpracy Clipper Polska i Ptaszka Staszka? Jeśli cenicie nieco oryginalne poczucie humoru, to z pewnością posty pojawiające się na profilu prowadzonym przez znanego grafika, przypadną Wam do gustu! Już teraz wzbudziły niemałą sensację w sieci.

Przykładowa kreacja Clipper

Fanów marki Clipper, jak również tej współpracy, czeka dobra wiadomość. Posty będą ukazywać się cyklicznie przez kilka miesięcy. Te, które pojawiły się do tej pory, cieszą się dużym zaangażowaniem. Wystarczy nadmienić, że pierwszy post na facebooku (możecie obejrzeć go powyżej) został udostępniony ponad 440 razy i zebrał ponad 6,5 tysiąca polubień. Wygenerował także mnóstwo komentarzy o pozytywnym wydźwięku.

Jak widać, Clipper Polska doskonale wie, jak kreować współczesny marketing z przymrużeniem oka. Marka umie w social media! Co widać także, chociażby po prowadzonym profilu Clipper Polska na Facebooku, który obserwuje już ponad 42 tys. osób.

Clipper w świecie muzyki

To nie pierwszy raz kiedy Clipper Polska zaskakuje ciekawą akcją marketingową! Już niedługo produkty marki pojawią się w teledysku raperki RENY. To świetna wiadomość dla miłośników polskiego rapu. Tym samym Clipper wkracza w świat muzyki. Czuje się w nim zresztą doskonale, ponieważ od lat wspiera liczne festiwale muzyczne, w tym przede wszystkim Up To Date Festival, Reggae Festival czy też Pol'and'Rock Festival. Teraz marka będzie miała okazję zmienić nieco klimaty muzyczne na brzmienie bardziej uliczne.

Skocz z Clipperem ze spadochronem!

Z pewnością warto wspomnieć, że Clipper Polska przygotowuje kolejną niespodziankę dla swoich fanów. Już 1 maja rusza konkurs w sklepie internetowym, a do wygrania będą 2 skoki spadochronowe! Szczegóły pojawią się wkrótce. Bądźcie czujni!


Przeczytaj także:

Ona24.eu - All rights reserved.