Rozwój Internetu spowodował wyraźną emigrację do niego wszelkiego życia społecznego. Procesowi temu towarzyszyło powstawanie coraz to nowych narządzi internetowych, będących miejscem wirtualnych spotkań. Fakt ten szybko dostrzegli pracownicy branży z reklamowej. Upowszechnienie Internetu, oraz jego nieograniczone możliwości, sprawiły, że ich nowym polem walki o klienta stał się właśnie Internet.


Prowadzenie działań związanym z marketingiem w Internecie określa się e-marketingiem. Zasadne wydaje się zatem pytanie, czy można tutaj mówić o nowej jakości, czy tylko o zastosowaniu starych narzędzi w nowym otoczeniu. Jeśli nawet specjaliści od komunikowania wskazują, że Internet jest takim samym medium służącym do komunikowania jak telefon, to w przypadku marketingu w Internecie rzeczywiście można mówić o nowej jakości. Oczywiście istotą marketingu nadal pozostaje promocja produktu, marki i firmy.

 

Nowe otoczenie i możliwości

Panuje powszechna opinia, że Internet zmienił diametralnie nasze życie. Ta nieco mało odkrywcza refleksja, jednak doskonale obrazuje rzeczywistość. Internet to nowe otoczenie dla firm i ich produktów oraz nowe możliwości ich promocji.
Internet cały czas uwodzi, czyli przyciąga wciąż nowych i spragnionych informacji i rozrywki użytkowników. W przeciwieństwie do innych mediów, takich jak prasa czy TV, które straciły nieco swój urok. Najsilniej odbiło się to na prasie, która obecnie w budżetach reklamowych jest prawie na samym końcu.
Internet to nowe możliwości prowadzenia działań marketingowych w Internecie. Internet to możliwości wysyłania zindywidualizowanych komunikatów. Marketingowcy w Internecie mogą tak zaprojektować kampanię, że właściwe komunikaty będą szybko docierały do odpowiednich grup docelowych. Marketing w Internecie to także względnie tania promocja.

Internet – zagrożenie dla marki i firmy

Oczywiście Internet to także pole walki, które niesie z sobą pewne zagrożenia dla firm czy ich produktów. Wszelkie negatywne opnie o produkcie w Internecie rozchodzą się nieomal z szybkością światła, a znane przypadki bojkotów pewnych marek, uświadomiły marketingowcom, jaka siła drzemie w wirtualnej społeczności.
Internet – reklama traci na znaczeniu
W dobie Internetu, klasyczne narzędzia marketingowe tracą nieco na znaczeniu, niektóre zaś zaczynają żyć nowym życiem. Oczywiście szeroko rozumianą reklamę znajdziemy jeszcze w budżetach marketingowców w Internecie, ale nie będzie ona już priorytetem. Podobnie ma się sprawa z artykułami reklamowymi, które straciły na znaczeniu.

Marketing szeptany w nowej odsłonie

Z kolei inne narzędzia, które wydawało by się, że były coraz bardziej zapominane, w Internecie stanowią jedną z najważniejszych broni marketingowych. Mowa oczywiście o marketingu szeptanym, przez marketingowców z branży określanym wirusowym. Działania marketingowe przy wykorzystaniu tego instrumentu prowadzone są obecnie na szeroką skalą właściwie w każdym miejscu w Internecie. Do tego stopnia są powszechne, że powoli stają się równie znienawidzone przez internautów, jak wyskakujące zewsząd reklamy.

Internet – nowe narzędzia marketingowe

Oczywiście kluczowym elementem marketingu w Internecie jest strona www. Jest to na tyle nowe narzędzie, że projekt strony, jej wykonanie, oraz promocję lepiej zlecić firmie specjalizującej się w e – marketingu. Działania związane z promocją strony w wyszukiwarce Google, czyli jej pozycjonowaniem, są na tyle nowym zajęciem, że żadna agencja reklamy, bez doświadczenia w Internecie, sobie z tym nie poradzi.
Do nowych narzędzi marketingowych w Internecie można także zaliczyć instrumenty oferowane przez Google, czyli AdWords w sieci wyszukiwania i sieci partnerskiej.
E – marketing branżą z przyszłością
E – Marketing to najszybciej rozwijająca się obecnie branża związana z Internetem. Praktycznie żadne przedsięwzięcie w Internecie nie byłoby możliwie bez jego wcześniejszego rozpropagowania. Firm zajmujących się marketingiem w sieci jest mnóstwo, lecz niewiele takich, które są do tego odpowiednio przygotowane, czyli są w stanie z sukcesem przeprowadzić kompleksową kampanię marketingową w Internecie.

Autor: www.tense.pl


Przeczytaj także:

Polecane serwisy

Zaparaszamy do odwiedzenia strony z suplementami diety: https://eco-supplements.com/pl/, oraz z suplementami diety na odchudzanie: http://www.konsultantka.com.pl/. Znajdziecie tam rzetelne opisy wybranych suplementów takich jak krople na odchudzanie Eco Slim, koktajl Chocolate Slim, preparaty Ultra Slim czy Therma Cuts.

Warto przeczytać

Zobacz też

Szukaj

Ona24.eu - All rights reserved.