Konkurs Projektowy WellDown!

PROFUNDO

Konkurs Projektowy WellDown!

Na urodzinach Zamku Cieszyn oficjalnie ogłoszony został ogólnopolski konkurs projektowy, skierowany dla ludzi młodych, kreatywnych, zainteresowanych tematyką designu i ekonomii społecznej. Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem". Zadaniem konkursowym jest stworzenie wizualizacji projektu produktu dla marki WellDone, przy użyciu materiałów dostępnych w produkcji, jak: filc, stal, drewno, tkaniny, sklejka. Produkt ma być dopasowany stylistycznie do istniejącej linii produktów WellDone, prosty w konstrukcji i wykonaniu, pomysłowy, dowcipny, opowiadający jakąś historię.

Plakat WellDoneWellDone to pierwsza polska marka łącząca design  z ekonomią społeczną. Jest efektem partnerstwa zawiązanego pomiędzy Fundacją Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem" z Cieszyna, polskiego Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), Zamku Cieszyn oraz Polskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Celem organizowanego konkursu jest pomoc w stawianiu pierwszych kroków na rynku młodym projektantom, a także poszerzenie oferty produktowej WellDone.

Konkurs rozpoczął się 15 lutego 2012 roku i trwać będzie do 10 czerwca 2012 roku. Wszystkie prace będą reprezentowane na specjalnej wystawie pokonkursowej podczas Gdynia Design Days. Nagrodą główną jest 4000 tyś. złotych, ponadto zwycięskie prace doczekają się wdrożenia, a ich autorzy promocji w mediach.

Zachęcamy także do odwiedzenia strony www.welledone.co

Partnerami konkursu są: Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), ASP w Warszawie, Zamek Cieszyn, Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych.

Patroni medialni konkursu: TVP2, TVP Kultura, TVP Katowice, DOMO TV, Architektura Murator, Elle Deco, Purpose.pl, Palapa.pl .

 

REKLAMA


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Podobne artykuły

  • Wyjedź do "Miasta Aniołów" z Golącym Patrolem

    Uwaga miłośnicy słonecznych klimatów i pięknych kobiet! Wilkinson, znany producent produktów do golenia ogłasza konkurs, który udowodni Polakom, że golenie może być przyjemne... Główną nagrodą jest wyjazd do Los Angeles. Konkurs potrwa do 15 lipca br., a już w połowie września szczęśliwców czeka podróż do "Miasta Aniołów" Więcej: Wyjedź do "Miasta Aniołów" z Golącym Patrolem. Dodano:2012-04-12.

  • WellDone i Paged Meble - razem po sukces

    Jadalnia Paged mebleBiznesowy sukces może iść w parze z prospołecznym działaniem. Dowiódł tego Paged Meble zapraszając do wspólnej prezentacji na targach Meble Polska 2012 markę WellDone. Na stoisku Paged Meble nie brakowało nowości: kilka linii mebli skrzyniowych marek Paged Meble    i Woodways, nowe modele krzeseł i stołów. Przez cztery targowe dni niewiele było momentów, gdy na stoisku nie gościł ktoś z partnerów handlowych firmy. Sypialnia Harmony marki Woodways została nagrodzona Złotym Medalem MTP, pozostałe propozycje firmy zostały bardzo dobrze ocenione przez partnerów handlowych.

    Więcej: WellDone i Paged Meble - razem po sukces. Dodano:2012-03-20.
  • WellDone – o marce

    WellDoneMarka WellDone to efekt pionierskiego w Polsce projektu wprowadzającego design do strategii działania przedsiębiorstwa społecznego. Produkty WellDone to wykonane z naturalnych materiałów, proste, dowcipne, inteligentne i użyteczne przedmioty, doskonałe na prezenty. Zaprojektowane zostały przez młodych projektantów, a wytwarzane są przez osoby powracające na rynek pracy, wspierane przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” z siedzibą w Cieszynie.

    Więcej: WellDone – o marce. Dodano:2011-10-17.
  • WellDone wyróżnione w Łodzi

    Well Done - dobre rzeczyFundacja „Być Razem” prezentując markę WellDone  podczas III Targów Inerflat Design  (30.09.- 02.10. 2011) oraz  Dom i Biuro zdobyła  w organizowanym przez Targi Łódzkie konkursie wyróżnienie za najciekawsze stoisko. To przede wszystkim zasługa ciekawych produktów, powstałych w ramach pionierskiego w Polsce projektu, wprowadzającego design do strategii działania przedsiębiorstwa społecznego.

    Więcej: WellDone wyróżnione w Łodzi. Dodano:2011-10-04.
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com