Artykuł Biuro Podróży Reklamy nagrodzone na AME Awards w Nowym Jorku napisany przez ŁubuDubu PR dnia 22 maj 2017.

Agencja Biuro Podróży Reklamy zdobyła Brąz na nowojorskim konkursie efektywności Advertising and Marketing Effectiveness Awards AME za kampanię dla Szlachetnej Paczki w kategorii Public Relations. To pierwsza od 10 lat i druga w historii  konkursu nagroda dla agencji z Polski.

 

„Szlachetny Projekt Filmowy” przygotowany przez Biuro Podróży Reklamy dla Stowarzyszenia Wiosna miał na celu wsparcie projektu Szlachetna Paczka.

W ramach kampanii 5 plakatów filmowych z 11 czołowymi polskimi aktorami pojawiło się w listopadzie 2015 r. w Multikinach oraz na billboardach. Wielbiciele kina mogli śledzić na YouTube wywiady z gwiazdami a krytycy filmowi publikowali recenzje z prapremier.

W materiałach reklamowych „premier kinowych” pod tytułami: „Wyblakłe marzenia”, „Mamy czas” czy „Brzemię”, „Rachunek życia, czy „Jutro było wczoraj” wystąpili „grający” w nich znani polscy aktorzy: Jan Nowicki, Anna Seniuk, Piotr Adamczyk, Agnieszka Dygant, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Królikowski, Tomasz Sapryk, Julia Kamińska, Jarosław Boberek, Tomasz Schimscheiner, Magdalena Schejbal. Aktorzy pojawili się również w promocyjnych materiałach filmowych na YouTube (między innymi wywiady z Janem Nowickim, Julią Kamińską, Tomaszem Saprykiem czy Magdaleną Schejbal), a do krytyków filmowych oraz blogerów wysłano zaproszenia do opublikowania recenzji z prapremier.

Filmy nie były jednak najnowszymi produkcjami gdyż nigdy nie powstały. Prezentowały natomiast prawdziwe historie podopiecznych Szlachetnej Paczki. Ideą kampanii było pokazanie tego, że życie pisze różne scenariusze, niekiedy bardzo przejmujące i dramatyczne, natomiast w odróżnieniu od produkcji filmowej, którą każdy po prostu biernie ogląda, biorąc udział w Szlachetnej Paczce, można stać się po części jej reżyserem i pomagając, dać impuls do zmiany i zbudowania lepszego finału prezentowanych historii. Ujawnienie „spisku” przebiegło pod hasłem „Nie bądź widzem, tylko reżyserem. Weź udział w Szlachetnej Paczce.” Punktem kulminacyjnym kampanii była „fałszywa” premiera, na której zamiast filmu zaprezentowano „Raport o biedzie w Polsce Szlachetnej Paczki” (jakież było zaskoczenie zaproszonych celebrytów i fotoreporterów!).

AME to nie pierwsza nagroda dla tej przygotowanej i zrealizowanej przez agencję Biuro Podróży Reklamy kampanii. Została już ona nagrodzona nagrodą główną w konkursie Kampania Społeczna Roku organizowanym przez KampanieSpoleczne.pl i Fundację Komunikacji Społecznej, otrzymała statuetkę w konkursie Złote Spinacze organizowanym przez Związek Firm Public Relations oraz nagrodę specjalną na konkursie Kreatura 2016.

AME Awards (www.ameawards.com) to organizowany od 1994 r. nowojorski konkurs, w którym jury złożone z przedstawicieli marketerów, media planerów, dyrektorów strategicznych, dyrektorów kreatywnych i ekspertów social mediowych nagradza najlepsze i najbardziej efektywne kampanie z całego świata.

Z artykułem tym powiązane są następujące tagi (słowa kluczowe):


Przeczytaj także:

Polecane serwisy

Zaparaszamy do odwiedzenia strony z suplementami diety: http://eco-supplements.com/pl/, oraz z suplementami diety na odchudzanie: http://www.konsultantka.com.pl/. Znajdziecie tam rzetelne opisy wybranych suplementów takich jak krople na odchudzanie Eco Slim, koktajl Chocolate Slim, preparaty Ultra Slim czy Therma Cuts.

Warto przeczytać

Zobacz też

Szukaj

Ona24.eu - All rights reserved.